Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Hogyan válasszak két cég közül?

Hogyan válasszak két cég közül?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Két interjún voltam 1 nap alatt. Mindkét helyen közölték velem, hogy felvennének, szimpatikus vagyok, aludjak rá egy pár napot, aztán értesítsem őket a döntésemről. Mindkét cég borzasztó szimpatikus volt nekem, szívesen dolgoznék ott, a fizetés is jó, a diplomámhoz szorosan kapcsolódik. Icipicit más irány mind a kettő, de remek karrierlehetőség. Nem tudom miben látom a jövőben magam :( Nem tudom, hogy hogyan döntsek szívem szerint mindkét céghez elmennék pár napra megnézni, hogy mi a feladat, mennyire tetszik és az alapján döntenék. Nyilván ilyet nem lehet. Az egyiket vissza kell mondanom. Hogyan tegyem azt, hogy továbbra is szimpatikus maradjak a számukra? Mármint nem tartom kizártnak, hogy ha az egyik hely mégsem tetszene, akkor pár hónap múlva, vagy esetleg egy szép napon még mindig adjak egy esélyt a másiknak.

2023. febr. 14. 21:52
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
pénzfeldobással
2023. febr. 14. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
87%
Miért szimpatikus az egyik és a másik? Milyen a bejárás, hány perces út, munkakörülmények, munkaidő, közvetlen vezető? Van lehetőség otthonról dolgozni? Milyen pénzügyi konstrukciót ajánlanak, mi a kettő közötti különbség? Milyen előrelépési lehetőségek vannak?
2023. febr. 14. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
0%
a színpatikusabat
2023. febr. 15. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Írtad hogy picit más irány. Azokon a szempontokon túl amit a #2 összeszedeett én azt is mérlegre tenném, hogy melyik területen végzett munka a piacképesebb hosszú távon. Nem csak az adott cégnél, hanem a komplett munkaerő piacon, akár nemzetközi szinten.

Egyébként értelmes cégeknél nem szoktak problémát csinálni abból, hogy ha egyszer beadod a jelentkezésed majd visszautasítod, fél-egy év múlva újra interjúztassanak.

Csinálhatsz olyat is, hogy linkedinen rákeresel az adott cégnél dolgozókra, és aki feltételezhetően a leendő pozidban vagy ahhoz közel dolgozik, egyszerűen ráírsz. Vagy az adott cég facebook oldalán, eseményein is találhatsz ott dolgozót akivel beszélhetsz.


Elutasítani pedig úgy érdemes, hogy nyitva hagyod az ajtót magad után. Köszönöm az ajánlatot, de az élethelyzetem miatt jelenleg nem tudom elvállalni a munkát. Mivel a cég és a tevékenységük továbbra is vonzó számomra, érdeklődöm, hogy a jövőben van lehetőségem egy új pályázat keretein belül újra jelentkezni Önökhöz? Ezt 1,5-2 fokkal diplomatikusabban. Ha normálisak, akkor erre meg is kapod a választ. Ha nem reagálnak, akkor valószínűleg jobban jártál a választással. :)

2023. febr. 15. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 xswerdy ***** válasza:

sok szempontot felsoroltál, és azt írod, hogy mind nagyjából egyforma. Úgyhogy ebben nem igazán tudunk segíteni.


Szerintem amelyik céget elutasítod, oda írj egy olyan levelet, hogy nagyon szimpik voltak, és nehéz döntést hoztál, amikor a másikat választottad.


Ez esetben nem is fél- egy év múlva, hanem akár a próbaidő alatt is rájuk kérdezhetsz, hogy esetleg áll-e még az ajánlatuk, ha tegyük fel a próbaidő alatt megváltozna a véleményed a munkahelyedről.


Fél- egy év múlva egy új pályázatnál sehol nem kerülsz hátrányos helyzetbe.

2023. febr. 15. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Én ezen szempontok alapján mennék, kb fontossági sorrendben:


1. Hol tudsz gyorsabban karriert építeni ill. hol tudsz frissebb techikákal dolgozni, relevánsabb dolgokat tanulni?

2. Hol jobb a fizu ill. a juttatási csomag? (cafeteria, egészségbiztosítás, stb)

3. Hol tűnik jobbnak a kollegális légkör?

4. Melyik a nagyobb, ismertebb cég? Multik általában jobbak, mint egy KKV.

5. Melyik van közelebb, hova kell kevesebbet ingázni?

6. Melyiked diktálja a megérzésed?

7. Dobj fel egy érmét...

2023. febr. 15. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
25%
Nem olyan biztos, hogy téged akarnak! Csak azt mondják! Aztán jól átbasznak, és kiszúrják a szemed 5000 Ft-tal 9 óra munka után. Ne legyen igazam...velem ezt történt, egy szar céghez volt szerencsém...
2023. febr. 15. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Jó Neked, hogy van választási lehetőséged!


"a diplomámhoz szorosan kapcsolódik. Icipicit más irány mind a kettő,"


Nem érzed az ellentmondást?


Nagy valószínűséggel próbaidővel kezded, és nem montad ugyan, de vélem, hogy munkaviszonyt és nem másfajta jogviszonyt létesítesz, így max. 3 hónap áll a rendelkezésededre, hogy indokolási kötelezettség nélkül meggondold magad, akár úgy is, hogy "köszi az eddigieket, de holnap már nem jönnék" mentalitást képviseled.


Egyébként lehet, mondom, lehet, hogy nem téged akarnak, csak éppen nem jelentkezett az "álommunkaerő", így abból kell főzniük, ami van, és lennél Te.

2023. febr. 16. 06:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!