Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Gépésztechnikus képzést el...

Gépésztechnikus képzést el lehet végezni iskolarendszeren kívül, felnőttként? Vagy hogy működik ez?

Figyelt kérdés

2023. febr. 15. 17:57
 1/9 anonim ***** válasza:
0%
Nem akarsz iskolába járni, de papírt igen? :) éjszakai suli vagy levelező szakon keress rá!
2023. febr. 15. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Hát felnőttként fura lenne beülni egy szakiskolába a 14 évesek közé…
2023. febr. 15. 21:23
 3/9 anonim ***** válasza:
91%
Estin nem 14 évesek vannak
2023. febr. 15. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

#3.


Nem tudom ezeket a dolgokat, szóval ezért is tettem fel a kérdést…

2023. febr. 15. 22:19
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Gépésztechnikusi képzés tudtommal csak nappali képzésben létezik. De igazából nem is ez a fontos, hanem az hogy látja -e mivel foglalkozna.

Ha a gépészet érdekli, javaslom a CNC-forgácsoló/gépkezelő képzést (nem tudom most milyen néven fut mert már annyi mindent átneveztek hogy követhetetlen...), ott megtanulhatja a gépészet alapjait a rajzolvasástól a forgácsolásig és ez a képzés indul estin.

Mellesleg megjegyzem a gépésztechnikusok 90%-a CNC gépeken dolgozik napi szinten, nagy részük pedig másodszakmaként a CNC-s tanfolyamot is elvégzi. Az igazi gépésztechnikusi munkák (gyártástervezés, műveletterv, technológiai dokumentációkészítés, méréstechnika, műszerkalibrálás, laboratóriumi feladatok, stb.) egy jelentős részét pedig gépészmérnökök végzik, kiszorítva a gépésztechnikusokat, így lényegében egy gépésztechnikus a technikusi tudását a legkevesebb esetben tudja csak használni. Emiatt is javaslom alternatívaként a CNC forgácsoló képzést.

2023. febr. 16. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

#5.


Ez lenne az?


[link]

2023. febr. 16. 00:19
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Van Gépész technikus meg Gépgyártás-technológiai technikus. A kettő nem teljesen ugyanaz, itt el tudod olvasni (elvileg) mi a különbség a két képzési program között. Szakma neve utáni kis linkekre kattintva:


[link]


A gépész technikus szakmának elvileg 3 "szakmairánya" van, nem tudom hol lehet olyan képzés, ahol mind a három indul.

Egyébként az 5-ös által leírtak miatt én is inkább egy alapozó, forgácsoló képzést tudok inkább javasolni először, azzal jobban jársz és több alapot ad a jövőbeni gépkezelői munkádhoz amire először fel fognak venni. Utána ha még mindig érdekel a gépészet/gépgyártás, akkor majd tovább tanulsz technikus, vagy mérnöki irányban.

2023. febr. 16. 04:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

#6 Igen, ez annak tűnik.

#7 A gépésztechnikus és gépgyártástechnológiai képzéseket folyamatosan váltogatják. Még a 90-es években volt gépésztechnikus, később lett gépgyártástechnológiai technikus, amely néhány éve megszünt. Helyette van ismét gépésztechnikus képzés.

Folyamatosan váltogatják, cserélik a megnevezéseket, esetleg bővítik az ismeretanyagot, pl. CAD-CAM képzéssel a számítógépi és informatikai fejlettségnek köszönhetően. Ma pl. komplett szoftverek halmaza létezik CAM gyártásszimulációkra, 20-30 évvel ezelőtt ez teljesen elképzelhetetlen volt.

A megnevezések mindenesetre szinte követhetetlenek. Nemrégiben a szakiskolákat átnevezték szakközépiskolává, utóbbiakat pedig szakgimnáziummá. Számos iskolaösszevonás, átrendeződés is történt, óriási a rumli...

2023. febr. 16. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
#8 igen, ezért javasoltam, hogy olvassa el az IKK honlapján a képzési programot...
2023. febr. 16. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!