Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Milyen szakmát csináljak 8...

Milyen szakmát csináljak 8 általánossal, amivel lehet -akármilyen- munkát találni?

Figyelt kérdés

Le akarok érettségizni levelezőn, felnőttképzésben… Ez 2 év.


Szeretnék párhuzamosan egy lehetőleg 1 év alatt elvégezhető szakmát is elkezdeni, nyilván érettségi nélkül korlátozottabbak a lehetőségeim, de érettségi után meg FOSZK-ra vagy valami könnyebb BSc szakra mennék szívem szerint, majd meglátjuk…

De mindenképpen estin vagy levelezőn és szeretnék mellette valamit, szinte akármit dolgozni.


Olyan szakma kéne, ahol bele lehet merülni a munkába és nem kell komoly szinten csapatban dolgozni, nagyon sokat kommunikálni a többiekkel. Persze tudom, hogy ezeket nem lehet teljesen megkerülni, nem is akarom, csak a lehetőségekhez mérten minimálisra csökkenteni.


Tiszában vagyok vele, hogy a helyzetben kompromisszumkésznek kell lennem…


Viszont diagnosztizálva vagyok skizotípiás rendellenességgel (lassú skizofrénia), meg szociális fóbiával.


Most jó ideje tünetmentes vagyok és jól is érzem magam, bár most a pszichiáterem fokozatosan leállította a komolyabbik gyógyszerem szedését… Remélem ettől még kitart majd az állapotom.


Amúgy amikor elkezdtem pszichiáterhez, meg pszichológushoz járni, az elején felmerült skizoaffektív-zavar is, meg paranoia/paranoid skizofrénia (anyukám paranoid skizofrén), de egyelőre ezekkel nem diagnosztizáltak, csak azokkal amiket fentebb említettem.


A válaszokat előre is köszönöm!



2023. febr. 16. 13:04
 1/9 anonim ***** válasza:
22%

Lehet programozási nyelvet tanulnék. Egyszerre egyet. Ha rááll az agyad, akkor bővíted. Ebben az iparban nem azt nézik milyen végzettséged van. Ha tudod csinálni, fel vagy véve.

Csak billentyűzetet kell pötyögni, home office, bárhova be tudsz dolgozni, ha jól megy. Munkaidő kötetlenebb.

De tisztában kell lenni vele, hogy ez nem mindenkinek megy. Kell hozzá egy logika, amire vagy ráérez az ember, vagy fel tudja venni a fonalat, vagy nem, tökmindegy milyen végzettséged van.

2023. febr. 16. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
98%
Esztergályost
2023. febr. 16. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 Senior Séf ***** válasza:
14%
Elég magasra tetted a mércét ahhoz képest, amit cserébe nyújtani tudsz.
2023. febr. 18. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

#3.


Ezt hogy érted?

2023. febr. 18. 19:58
 5/9 anonim ***** válasza:
0%
Sztem úgy érti, hogy álomvilágban élsz. Vagy belefekszel és csinálsz rendesen valamit, vagy inkább ne csinálj semmit.
2023. febr. 19. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Az a baj hogy azokhoz a területekhez kapcsolódó szakma nem nagyon van, amelyek jobban érdekelnek… FOSZK van, viszont mire odáig eljutok, hogy azt megszerzem, onnan ahol most állok, hosszú évek telnek el. Addig is dolgoznom kell valamit, lehetőleg olyat ami nem készít ki és nem hátráltat nagyon a tanulásban, nem rontja az állapotomat.


Az esztergályos, gépi/cnc forgácsoló kifejezetten szimpatikus eddig, köszönöm a tippet!

2023. febr. 19. 09:56
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Én nem tudom, hogy miért kell a kérdező önbecsülését lerombolni, nyilvánvaló hogy az önhibáján kívül ragadt meg ezen a szinten ami a végzettségét illeti. Nem tehet róla, hogy beteg, hogy milyen géneket örökölt és hogy milyen szocializáló hatások érték mondjuk gyerekként!


De látszik, hogy nem hülye és abszolút nincsenek irreális elképzelései, nem tudom hogy miért írjatok ezt… Semmi olyasmit nem írt, amiből az következne hogy álomvilágban él. Sőt, kifejezetten tudatosnak tűnik.


Csak ha valaki lemarad valamiben, akkor mindig lesznek olyanok akik ahelyett hogy segítenének mondjuk pár biztató sorral, ismeretlenül is ítélkeznek és nem bírják megállni hogy ne rúgjanak még egyet bele az amúgy is nehéz sorsú emberekbe.


Kérdező, én például diszkalkuliás vagyok, érettségim sincs matekból mert fel voltam mentve és helyette mást kellett választanom.

Emiatt sok olyan dologba kezdtem bele, amihez nem kellett matek és próbáltam boldogulni, de mégsem ment mert nem érdekelt… Sok évet elb.asztam ezzel én is, aztán elkezdtem magamtól matekot tanulni az internetről és végülis olyan szakon tanultam tovább amihez kell matek rendesen.

Nehezebben ment mint másoknak, de mivel érdekelt, tudtam venni az akadályokat!


Szóval neked is azt tudom csak javasolni, hogy azt tanuld ami érdekel is, a többi dologgal ne foglalkozz, meg azzal se hogy mások szerint menne e neked.

2023. febr. 19. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 NTBS ***** válasza:
32%
Szobafestő,burkoló.
2023. febr. 23. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
cnc gépkezelő! pl az NCT akadémián. aztán húzhatsz nyugatnémetországba!
2023. márc. 12. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!