Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Bruttó 3600Ft/órás fizetés...

Bruttó 3600Ft/órás fizetés mennyire elfogadható junior frontend fejlesztőként?

Figyelt kérdés
Másfél éve dolgozok az adott cégnél (part-time egyetem mellett), nem feltétlenül junior szintű feladatokkal. Egy hónapra 40 óra/hét-el számolva ez az órabér 620e ft. Salary guideok alapján a junior FE fizetési sáv 750-1000e Ft körül van. Nem tudom, hogy jogos-e a felháborodásom, mivel a nettó fizetésem kb. 590e forint (diákszövetkezeten keresztül vagyok, így csak az szja-t vonják), de a bruttó mégis a bérsáv alatt van bőven. Szerintetek?

2023. febr. 17. 19:10
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%

Hány éves vagy, hogy szja-t vonnak?


Amúgy diákmunkásként ez egy jó bér, és beleírhatsz a cv-be releváns tapasztalatot.

2023. febr. 17. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:

21. éves vagyok.

500e forint felett vonnak szja-t

2023. febr. 17. 19:33
 3/19 anonim ***** válasza:
38%
De te nem keresel annyit és 500 felett is csak az 500 feletti részre kell adózni.
2023. febr. 17. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:

Ugyanezt írtam én is, hogy 500e felett vonnak szja-t.

Ezért írtam, hogy ha 40 órában dolgozok, akkor a bruttó fizetésem 620e, és a nettó fizetésem ~600e.

2023. febr. 17. 19:44
 5/19 anonim ***** válasza:
93%

Diákmunkában nem fogsz többet kapni, sőt ez kifejezetten jónak számít.

A salary guide ársávja teljes állásra vonatkozik, ha azt a bért szeretnéd akkor bizony teljes állásba kell menned.


Hogy miért van ez így? Jó kérdés, valszeg azért mert diákként bármikor leléphetsz, akár projekt közepén is.

2023. febr. 17. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
100%

Elfogadható ha nyugis a munkahely.

Én is kevesebbet keresek mint ami salary guideban van de cserében elég nagy szabadságot kapok.

2023. febr. 17. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
100%

Bocs, de ez már E-pénisz méregetés kategória.

Mármint nézd, másfél éve dolgozol ott, ha eddig is ennyit kaptál kézhez nincs okod panaszkodni, más helyen 2 évig gyakornoki fizetésben alkalmaznának, ami ha a nettó 300.000Ft-ot kimeríti lehet sokat mondok. Diákmunkaként ez több mint top kategória.


Ha lehúzol náluk még másfél évet, biztos vagyok abban hogy a 750.000Ft nettót is megfogod kapni, egyenlőre nem releváns a felháborodásod. Másrészt meg ez egy olyan munkahely ahol még szakmai tapasztalatot is szerzel, ha itt megvan a 3 év és az egyetemi tanulmányaiddal is végzel, akkor a milliós nettó egy karnyújtás.

2023. febr. 17. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
55%
Ha full HO akkor el lehet vallalni diakmunkat havi 1 millio alatt is. Viszont amint kezben a diploma lepni kell.
2023. febr. 17. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
93%

Nem, nem jogos a felháborodásod, mert 1 milliót juniorként sehol nem fogsz kapni.

Másrészt, te bruttó fizetéseket hasonlítgatsz a te nettó fizetésedhez, persze hogy magasabb lesz az az összeg.

Nyugodj meg, ha már nem leszel diák könnyen lehet, hogy nem fogsz ennyit sem kapni, hisz te is elkezdesz majd adózni.

Diákmunkára 620 ezret kapni az már eleve nagyon plafon.

2023. febr. 17. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
100%

#7 pontosan!

Én 3000Ft órabérben voltam (diákmunka és szja mentesség miatt ez nettó volt tisztán) és azt hittem, hogy az a csúcs. Meg rengeteg szaktársam irigykedett és hát joggal, mert nem voltam ennyire kiemelkedő, csak iszonyat nagy mázlim volt.

Szóval ez a 3600 nagyon jó és egyetem után még a 800ezer bruttó sem kizárt, csak merj sokat kérni, meg menj el sok helyre interjúzni. De szerintem a mostani cégnél is nagyban megemelik a fizud majd:D

2023. febr. 20. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!