Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Bruttó 3600Ft/órás fizetés...

Bruttó 3600Ft/órás fizetés mennyire elfogadható junior frontend fejlesztőként?

Figyelt kérdés
Másfél éve dolgozok az adott cégnél (part-time egyetem mellett), nem feltétlenül junior szintű feladatokkal. Egy hónapra 40 óra/hét-el számolva ez az órabér 620e ft. Salary guideok alapján a junior FE fizetési sáv 750-1000e Ft körül van. Nem tudom, hogy jogos-e a felháborodásom, mivel a nettó fizetésem kb. 590e forint (diákszövetkezeten keresztül vagyok, így csak az szja-t vonják), de a bruttó mégis a bérsáv alatt van bőven. Szerintetek?

2023. febr. 17. 19:10
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
100%

Ez valami troll kérdés?

Ne haragudj, de ez a szintedhez, életkorodhoz, munkaviszonyodhoz és a nem létező végzettségedhez képest is brutálisan jó bér. Kötve hiszem, hogy lényegesen jobb bérért tudnál váltani.

2023. febr. 21. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
69%

A "nem feltétlenül junior szintű feladatok" az könnyebbet vagy nehezebbet jelent? Ha alapvetően könnyebbeket kapsz, kisebb a felelősség és nagy a rugalmasság, vagyis nem vagy akármikor határidőre terhelhető a suli miatt, akkor érthető a béred.

De ha ténylegesen elvégzed egy junior munkáját rendesen, akkor szerintem is junior bér jár érte.

Heti hány órát dolgozol?

Véleményem szerint nagyon kihasználják a diákmunkásokat egyes helyeken. Sok helyen 2000 alatti órabérek vannak még mindig, ami nevetséges. 4 éve elfogadható volt, meg a betanulási idő alatt érthető is, de fél év után már nem. Ha már nem viszi a seniorok idejét, hanem rendesen termel, akkor járhatna a junior fizetés.


Azok a válaszolók, akik sokallják a kérdező bérét, azoknak mondom, hogy ez nem megfeleltethető egy rendes full time alkalmazotti bérnek: nincs benne szabadság, betegszabadság, sem társadalombiztosítási alap vagy szocho, tb akárhogy hívják most. Tehát nem számít se munkanélküli segély, se nyugdíjalap se a gyes számításakor. Olyan, mint egy vállakozó bére, az is nem hiába magasabb általában, mint az alkalmazotté. Csak azt fizetik, amikor ténylegesen dolgozik. Ha beteg, így járt.


Ennek ellenére azt kell mondjam, valóban kiemelkedő bért kapsz diákként. Beszélhetsz a főnököddel és kérhetsz emelést, ha tényleg jó vagy és meg vannak veled elégedve, de valószínűleg majd a teljes állásba való átvételedkor tudsz erről tárgyalni.

2023. febr. 22. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 A kérdező kommentje:

#12


Igen, pontosan ez zavar, hogy teljes értékű feladatot végzek el, nem junior-medior bruttó bérért. Egyedül annyi vígasztal, hogy így diákmunkán keresztül nem vonnak sok adót, és a nettóm kb. megegyezik egy főállású junior nettójával.

2023. febr. 22. 10:05
 14/19 NTBS ***** válasza:
Nagyon jó.
2023. febr. 22. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
100%
Ajjaj kérdező. Én us dolgoztam már gyakornokokkal ami te is vagy, és nem junior medior szintű feladatokat oldanak meg bár azt hiszik...
2023. ápr. 11. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:

Ne haragudj de szerintem szar órabér, mert egy IKEA bútor összeszerelő is keres ennyit alvállalkozóként!

Ugyanúgy fix a meló, és saját magát már csaknem veri át a járulékfizetéssel...

2023. okt. 19. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
46%

"Egyedül annyi vígasztal, hogy így diákmunkán keresztül nem vonnak sok adót, és a nettóm kb. megegyezik egy főállású junior nettójával."


És az vígasztal, hogy Lófütyit sem tudsza munka törvényéről?


Diákmunka után nem jár nyugdíjjárulék.


Az éves fizetett szabadságokat (szabadnapodon is kapsz fizetést) legalább megkapod?

(20 nap alapból jár + életkor szerinti pótnapok stb)


Ha ezeket a kis nűanszokat összegzed (mondjuk éves szinten), és levonod, úgyis megéri ez az órabér?


Nem hiszem...

2023. okt. 19. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:

Mellesleg ezek a "diákmunkás" évek, mind hiányozni fognak a nyugdíjra való jogosultság szolgálati idejéből.


Ja ja tudom úgyse lesz akkorra már nyugdíj, persze, csak már harminc, negyven éve mondogatják aztán még mindíg van, sőt egyre csak emelgetik!


Mellesleg súgok valamit!

Ameddig van honvédség, meg rendőrség addig nyugdíjrendszer is lesz!

2023. okt. 19. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:

Ugyanott lennél, mintha nem diákmelósként dolgoznál!


Ha nem diákmelósként dolgoznál akkor lenne fizetett nyugdíjjárulékod, és az éveid beszámítanának a nyugdíjszolgálati időbe, plusz ugyanott lennél összegben lehet mert járna az szja kedvezmény is, ha nem léped túl kedvezmény nélkül az 500 ezret.


Így most diákmelósként elúsznak a nyugdíjas szolgálati éveid, plusz még szja-zol is, és még meg se vagy fizetve :D


Én újratervezném ezt egy jobb könyvelővel a helyedben!

2023. nov. 4. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!