Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » A hr-esek látják a korábbi...

A hr-esek látják a korábbi munkaviszonyokat, TB bejelentéseket?

Figyelt kérdés
A hr-es ki tudja szúrni, ha az önéletrajzban egy 4 évvel korábbi munkaviszony esetén 2 hónappal korábbi kezdést adtam meg, illetve egy 10 évvel ezelőtti munkahelynél a kilépéshez adtam hozzá 3 hónapot? Sajnos volt egy két hónap álláskeresés, és ezeket a hézagokat akarom kiküszöbölni, mert voltak olyan állásinterjúk ahol rossz szemmel nézték a szüneteket. Szellemi munkáról van szó.

2023. febr. 20. 18:23
 1/4 anonim ***** válasza:
81%
Tudtommal az előző munkáltatód kiadhatja törvényesen azt, hogy mettől meddig dolgoztál náluk, illetve hogy mi volt a titulusod. Mást tudtommal nem adhat ki. Szóval ha felhívja az előző munkáltatódat, onnantól meg lehet neki az az infója, hogy kiszúrja a különbségeket.
2023. febr. 20. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
76%
Amúgy ahol 1-2 hónapos álláskereséseken pörögnek, ott te sem akarsz szerintem dolgozni. Ezek annyira fika időtartamok, hogy egyáltalán nem kellene emiatt pampognia senkinek.
2023. febr. 20. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
A jelenlegi munkahellyel, ami egy váltás esetén ugye majd az előző munkahely lesz, nincs semmi gond. Csak az előző és egy jóval korábbi munkahelynél kozmetikáztam.
2023. febr. 20. 19:18
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

HR-es nem látja semmiféle központi adatbázisból, hogy hol és mettől meddig dolgoztál, voltál-e álláskeresésin stb.

Ha a volt munkáltatód pedig telefonon ad ki adatokat bárkinek is, akkor csessze meg, mert nem tehetné meg.


Amiből megtudhatja a HR, hogy eddig mi volt a valóság:

- Bevallod nekik.

- A "TB"-kiskönyvben benne vannak a biztosítási jogviszonyok, abból leszűrheti, hogy mi a helyzet, ha egyáltalán belenéz a kiskönyvbe.

2023. febr. 21. 05:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!