Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Taxisnak jelentkeztem, tudtok...

Taxisnak jelentkeztem, tudtok mesélni tapasztalataitokról? mennyire igazak a sztereotípiák? (Bővebben lent)

Figyelt kérdés

Tiszteletem!

Egy nagyon jó barátom ajánlotta a főtaxit mivel ő is oda jelentkezett ami (az alapján amit telefonban el mondtak az urak) teljesen jónak hangzik.

De érdekelne az általatok tapasztalt íratlan része is a témának amit nem feltétlen fognak reklámozni.

22 éves Egyetemista vagyok 4 éves jogosítvánnyal és heti kb. 5 napot tudnék dolgozni 10-12 órába(nem túlzás futarkodtam már 16 órába is 1 nap) berelnék is tőlük kocsit és reptérre is gyakran járnék. Érdekelne hogy milyen költségei vannak még a dolognak? Az előfizetést és a reptéri belépőről tudok csak egyenlőre:/ (többet nem is említettek)

Eddig azt mondták a havi 1 milla nem ritka nettóba minden után de kíváncsi lennék a tapasztaltak mit gondolnak:D

Előre nagyon szépen köszönöm a segítséget! És további szép napot!



2023. febr. 21. 13:17
 1/10 anonim ***** válasza:
Nemtudom nekem nem telik taxizasra de biztos ugy van ahogy mondod
2023. febr. 23. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Bérelt autóval a havi 1 milla nettó gyakorlatilag esélytelen. Vagy heti 6x12 órát kell kinn lenned. Vagy hiénázni de azt a főtaxinál nem nézik jó szemmel.
2023. febr. 24. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 Baranyai Máté András ***** válasza:
Ha bérelsz heti 70-80e (havi 280-320e) tagdíj 165.000, ha repterrol hozol be repteri leado 2000/kanyar.ha katas vagy havi 50e ha bejelentenek az is havi 30-40e, tankolas havi 150-200e, lesz egy 600e forintos kiadasod. Amit felette csinalsz az marad meg. Nyáron jobban megy télen kevésbé. Ha sokat vagy kint sokat keresel, ha csak napi 8 orat akkor kicsi a profit. Üdv
2023. febr. 25. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Utolsó nagyjából jól leírta. Annyit tennék hozzá, hogy ha most tehetném sose kezdtem volna el taxizni.

Kinyír az állandó hajtás a pénzért. És hidd el nem marad sok a végére. A nettó 1 milla akkor hazugság, hogy tipikusan az mond ilyet aki magát is be akarja csapni. Bruttó 1 milla is iszonyat meló és abból 300 nettó ha megmarad örülsz neki.

2023. márc. 16. 01:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim válasza:
A 3.jol leirta. Kiegeszitenem meg azert azzal, hogy van eves droszt dij, illetve a kgfb taxira kb 25.000 havonta. A tankolas szerintem havi 150bol nincs meg. Egyebkent ha tenyleg lehuzol napi 14 orat heti 6-7x, akkor az 1 milllio netto megvan, de kegyetlen melo egyebkent. Folyamat megy a hajtas, es az valoban kinyir. En covid alatt hagytam abba a taxit, es e-kereskedelemmel foglalkozok, es eletem legjobb dontese volt. Lehet penzt keresni a taxival, de nem ajanlom hogy beleragadj. Huzz le max 3 evet benne, aztan allj tovabb.
2023. márc. 17. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Bocsi ha elterelem a témát de mivel van itt taxis érdekelne, hogy melyik része a megterhelő. A testetek készül ki az állandó üléstől vagy inkább mentálisan okoz ez gondot, hogy a kocsiban töltitek a napotok nagy részét? Vagy van vmi olyan aspektus amiről nem igazán szokott szó esni?
2023. márc. 18. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Minden együtt.

A legtöbb taxis nem tud 30 milliós mercivel menni, de egy Ford focis ülése nem napi 8-10 óra kényelmes használatára van tervezve..

A városi forgalom állandó koncentrációt igényel, főleg, ha porogsz.

Az utasok sem mindig hozzák az angol királynő modorát, tahó, koszos, traktal hulyeseggel, péntek éjjel behanynak, nem akar vagy tud fizetni.


Szóval van azért árny oldala is a dolognak, nem csak arról szól, hogy kocsikazzunk havi egy misiert.

2023. márc. 18. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Köszi, csak érdekelt. :)
2023. márc. 18. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 Baranyai Máté András ***** válasza:
Igen, nálam a nyaki gerinc kopik, mert nem tudsz egyenesen ülni egy autóban napi 8-10 órát. Meg mentálisan elfáradsz, mert nem csukhatod be 10 másodpercre sem a szemed hanem mész. Az emberek is egy idő után idegesítenek, bár én dolgoztam kereskedelemben előtte, és ahhoz képest sokkal normálisabb az utazóközönség. Ja és az autósok gyűlölnek, meg kiosztanak
2023. márc. 19. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Mentálisan nem is a vezetés vagy az utasok a legrosszabbak, bár kétség nélkül az is nehéz.


Engem ami lefáraszt az az állandó számlák, mindig van valami amit ki kell fizetned. Kata, Gépjárműadó, IPA, kamara, javítás, droszt engedély, KGFB, áfa, pénztárgép, penztargep hitelesítése, taxiora hitelesítése, gumik, épp valami javítás, matricázás… stb.


Olyan mintha sose lenne szabadságod, mert minden héten mínusz 100 ezer Ft-ba vágod magad. De ha előre gondolkodsz, akkor se tudsz kikapcsolni, mert menni kell.


Nettó 1 millióval már túlléped az Áfa határt. Aki azt írja annyit meglehet csinálni az bruttó 1,7 milliót keres. Na most az közel sem 8 óra, de nem is 10.


Összefoglalva az állandó feszültség készít ki és már közel sem lehet vele olyan jól keresni mint 10 éve .

2023. márc. 27. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!