Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Van értelme egyetemre menni,...

Van értelme egyetemre menni, amikor egy kamionos, szobafestő többet keres a legtöbb diplomásnál?

Figyelt kérdés
A facebookon láttam egy posztot, hogy Magyarországon havi 700 ezerért nincs kamionsovőr. A hozzászólásban volt, hogy szobafestőként ennél többet keres az illető, ileltve, hogy ennek a duplája kellene a kamoinos fizetésnek lenni. Én mérnökin gondolkodom, de kb nincs mérnök ismerősön, aki ennyit keresne és szerintük nem is nagyon lehet, max ha vezető beosztású leszel. Sőt sok középvezető nem keres szerintem 1 milliót. Akkor meg mi értelme van egyetemen tanulni évekig? Ha egy kb bármilyen szakmunkás többet keres? És azért a mérnök nem a legszarabb diploma.
2023. márc. 10. 11:32
1 2 3 4 5 6
 1/51 anonim ***** válasza:
86%
A festő nem alkalmazottként keres ennyit, hanem vállalkozóként. Hasonlítsd a vállalkozó fizuját egy másik vállalkozóhoz.
2023. márc. 10. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/51 anonim ***** válasza:
94%
Nem mindenkinek a penz az elsodleges szempont, sokaknak pl. tobbet szamit, hogy nem kell fel eletuket egy kamionban tolteni, dolgozhatnak otthonrol a fotelbol akar, vagy nem megy tonkre a tudejuk 40 eves korukra.
2023. márc. 10. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/51 anonim ***** válasza:
85%

Annyira elképesztően unalmas már ez a téma. Miért kell azon meglepődni hogy vállalkozóként több pénzt csinálnak emberek mint alkalmazottként?


Lepődj meg, egy taxis még ennél is sokkal többet keres.

2023. márc. 10. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/51 A kérdező kommentje:
Festőként ezerszer könnyebb vállalkozni, mint orvosként, mérnökként.
2023. márc. 10. 12:05
 5/51 anonim ***** válasza:
86%
Ez olyan hogy mindenhol azt hallod hogy 350 meg 450 nettóval veszik fel az árufeltöltőt is, aztán ez a valóságban jó ha 210 netó.
2023. márc. 10. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/51 anonim ***** válasza:
87%

Most már nem éri meg mérnöknek menni, rengeteg van belőlük és a megbecsülés sem messze olyan mint 10 éve. A jobb bérezéshez valóban vezető pozícióba kell kerülni. Persze ez is probléma, mindenki vezető akar lenni de akkor ki fog dolgozni?!

A mérnöki pályát illetően meg kell jegyezni, hogy azért hosszabb távon biztosabb lehetőség van benne.

Most pörög az építőipar, jól megy mindenkinek aki benne van (leszámítva az építészmérnököket, mert azok mindig is szarul kerestek...) de ez egy természetellenes, instabil állapot, amely hosszabb távon nem életképes.

Kamionsofőr, most nagy az igény, de hosszabb távon is így lesz? Valószinüleg nem, egy átmeneti állapot uralkodik.

Bármilyen pályát is választasz, a legnehezebb mindig a változás lesz, alkalmazkodni a piaci elvárásokhoz, emiatt váltanod kell és képezned magadat folyamatosan, mert a mai világban a bizonytalanság óriási.

Régen kitanultál egy szakmát, azzal elvoltál évtizedekig. Ma ezt nem lehet megcsinálni, mert dinamikusan változik a piac és az egész világ. Nem tudni mi lesz 5év múlva, 10év múlva, stb.

2023. márc. 10. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/51 anonim ***** válasza:
24%
A komionosok nem vállalkozók és mégis, illetve nálunk már napi 20-25 ezer jár egy szakmunkásnak. Én biztos nem mennék egyetemre. Anyagilag sokkal jobban megéri valami jó szakmát tanulni és uténa vállalkozni, mert rengeteket kell várni még ilyen árak meleltt is egy egy vállalkozóra. Illetve nem kell nyelvvizsgáznod, legalább 3-4 évet az egyetemen töltened. Gondolj bele ennyi idő alatt már elég jó gyakorlatot szerzel az adott szakmában és még jó pénzt is keresel. Egyetemről kijössz 22-23 évesen 0 pénzel és tapasztalattal, örülhetsz, ha kapsz valami állást, szaros 300 nettóért (haverom borsodban 2 év tapasztalattal vegyészként keres 310 ezret). Nevetséges mennyire nincsenek megfizetve a diplomások a szakmunkásokhoz képest.
2023. márc. 10. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/51 A kérdező kommentje:
Jó de, ha nem mérnöknek akkor minek? Orvos, jogász? Vagy mi az a szakma amit megéri tanulni egyetemen?
2023. márc. 10. 12:17
 9/51 anonim ***** válasza:
97%
Én nem jelenteném ki így, hogy mérnöknek nincs értelme tanulni. Igaz, hogy sok mérnök van, de tapasztalatból mondom, hogy a legtöbb olyan is. Ha jó mérnök vagy és van egy kis szerencséd, akkor jó pénzeket lehet keresni. Pl egyetemen menjél duális képzésre, valami jó céghez. A mi egyetemünknél pl lehet menni a MOL-hoz. Ott igen jól keresnek a mérnökök.
2023. márc. 10. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/51 anonim ***** válasza:
88%
Napi 20-25 ezer nem olyan kiemelkedő pénz szerintem. Nekem az óradíjam kb ennyi (nem IT-s vagyok) és nem dolgozok napi 8-10 órát koszban, hidegben, melegben, hanem télen nyáron a hűtött-fűtött szobában dolgozatok.
2023. márc. 10. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!