Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Hallgatói jogviszony és...

Hallgatói jogviszony és bejelentett munkahelyi jogviszony egyszerre?

Figyelt kérdés
Több mint fél éve dolgozok egyszerűsített bejelentéssel egy kávézóban, miközben nappali tagozaton tanulok. Júniusban végzek, erre a két hónapra be leszek jelentve rendesen. Szeptembertől viszont visszaülök az iskolapadba, mesterképzésre. Maradhat a részmunkaidős munka jogviszonyom, vagy a kettő kiüti egymást?
2023. márc. 14. 17:44
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
33%
Igen maradhat. Főallásban nem lehetsz bejelentve. Hiszen nappali jogviszonynál és ha főállásban dolgozol mellette akkor egyszerre nem tudsz kettő helyen lenni.(egyetemi órán és a munkahelyen) De részmunkaidőben be lehetsz jelentve. Én is mester mellett dolgozok nem teljes állásban, teljesen legális.
2023. márc. 14. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
De, be lehet jelentve 40 órásra is
2023. márc. 14. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Persze, hogy be lehet, nem is értem miért írta az egyes, hogy nem.
2023. márc. 14. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Nappalisként főállásban dolgoztam, csak ehhez nyilván az kell, hogy az egyetemi órarend rugalmas legyen. Én pl. nappalisként bejárhattam szombaton is, hétköznap csak zh-kra mentem reggelente.
2023. márc. 15. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Amennyiben kedvezményes tanulmányi rendet kérsz, úgy lehet nappali tagozat mellett is, bejelentett főállásod és akkor csak ZH-kra, illetve vizsgákra kell bemenned.
2023. márc. 26. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Nem kell ehhez kedvezményes tanulmányi rend sem, a nélkül sem tiltja semmi sem.
2023. márc. 26. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
6 - Azért kell hozzá a kedvezményes tanulmányi rend, mert úgy az iskolában felmentést kap az órák látogatása alól. Ha nem kér ilyet, hanem csak úgy elkezd dolgozni főállásban, akkor a gyakorlati órákon bizony hiányzása lesz és nem fogják engedni vizsgázni. Ezért kell a kedvezményes tanrend.
2023. márc. 27. 01:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Ez nem minden esetre igaz. Én simán dolgoztam egyetemen alatt főállásban, pedig semmi ilyesmim nem volt.
2023. márc. 27. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Attól függ, hogy milyen egyetem és milyen szak. Ahol főként gyakorlati óra van, mely többségén részt kell venni, akkor ha szabival meg tudod oldani a jelenlétet, miért ne lehetne.
2023. márc. 27. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Meg hát azért egy normális főállású munkaviszony sem hétfőtől péntekig 9-17 tart.
2023. márc. 27. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!