Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Ha valaki egy neves kutató,...

Ha valaki egy neves kutató, vagy mondjuk orvos szeretne lenni, belefér, hogy nem mindig volt kitűnő, vagy jeles?

Figyelt kérdés

Tehát mondjuk valaki egy Nobel-díjas fizikus, vagy orvos szeretne lenni. Okos, meg is van az esze, de nem mindig volt kiemelkedően jó tanuló, mert pl. 8.-ban is csak egy közepes 4-es volt, és 9.-ben is "csak" jeles, 4,85-ös átlaggal (ezeket leszámítva gimnáziumban amúgy kitűnő lett).

Ez belefér egy világhírű kutatónak, vagy csak az lehet az, aki mindig szigorúan kitűnő, vagy egyszer-egyszer jeles leffz?



2023. márc. 19. 18:42
A kérdező szavazást indított:
Igen
Nem
34 szavazat
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Elhiszed, hogy nem ez számít?
2023. márc. 19. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Az életed során letett teljesítményed számít. Mindenki ba**ik bele, hogy milyen jegy van a bizonyítványodban.


A kérdésed alapján még nagyon fiatal lehetsz, majd rájössz.

2023. márc. 19. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
82%

Itt van Albert Einstein bizonyítványa:

[link]

6-os a legjobb jegy.

2023. márc. 19. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim válasza:
100%
Nem ez a legfontosabb, pláne a magyar oktatási rendszerben
2023. márc. 19. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 Psycho ***** válasza:
100%

Szerintem ha valaki állandóan mindenben kitűnő (főleg alap- és középiskolában), az sosem lesz Nobel díjas. Nem tartom normálisnak. Olyan nincs, hogy valaki ennyi mindenféle különböző ágat élvezetből tanuljon. Inkább a szigorú, megkövetelő szülőknek való fejet hajtás eredményét láthatjuk. Meg kell felelni, "csak akkor vagyok jó, ha mindenből tökéletes vagyok". Ez nem egy egészséges hozzáállás, hisz ekkor nem azért tanul, mert érdekli, hanem azért, hogy jó jegyei legyenek. A Nobel-díjas kutatók pedig nyilván szeretettel csinálják, érdekli őket, ami a szakterületük.


Az egyetem már más tészta, hisz ott jóval magasabb arányban tanulhatod azt, amit kedvelsz (ideális esetben). De biztos vagyok benne, hogy számos Nobel-díjas kutató, és számos szenzációs orvos van, aki NEM volt jeles az egyetemen.


Vagyis a kérdésre a válasz: igen.

2023. márc. 19. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Az iskolai átlag kb addig számít, amíg megkapod az első munkahelyedet, ami nyilván nem "neves kutató állás lesz".



Utána már azon múlik minden, hogy mit teszel le az asztalra, 5 év után a kutya nem kíváncsi az iskoláidra.


A testvérem akadémiai szférában dolgozik (aka kutató), és nagyon jól látszik, hogy kizárólag a teljesítmény számít egy idő után, vagy ahol mégsem (pl hazai intézetek, ahol még mindig inkább a kapcsolatokon múlik minden), azt a tehetségesek simán elkerülik, elmennek külföldre, mert a kicsit is jobbakért kapkodnak az egyetemek.


Az igazi kérdés inkább az, hogy van e fantáziád, van e új ötleted, mert attól lesz valaki neves kutató, ha nincs neki, akkor megmarad egy új ötletekkel rendelkező ember teamjében, dolgozik az ismert módszerekkel, de nem ő fogja kitalálni az újdonságot.

2023. márc. 19. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 NTBS ***** válasza:
100%
Igen simán. Régen a jó tanulók nem kaptak automatikusan 5-öst testnevelésből, rajzból.
2023. márc. 19. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
86%
Valójában a legtöbb kiemelkedő kutató már gyerekkorban is brilliáns elme volt a tantárgyából. Te melyik tàrgyból vagy brilliáns?
2023. márc. 19. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem elég nagy dedikáció kell hogy valaki eljusson Nobel díjas szintre, ami azért jegyekben is meg fog látszani.


Mondjuk ha matematikus akar valaki lenni(főleg phd szinten) akkor egyértelműen abból a tárgyból már nagy esélyel általános vagy közéb iskolában is kitűnő eredményeket hozott. Többi nem hozzákapcsolódó tárgy viszont már kevésbé érdekes.

2023. márc. 19. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
100%

Hihetetlen még a mai világban is ez a kitűnősdi.

Aki amiatt vállal gyereket, hogy megmutathassa a többieknek, hogy az ő gyereke kitűnő, az használjon óvszert.


Semmi jelentősége nincs az általános, de még a középiskolai jegyeknek sem.

Egyetemen a szakmai tárgyakból legyél jó, a többin meg csússz át.

Semmit nem mutatnak a jegyek.


Majd a munkaerőpiacon kell megmutatni, hogy ki mit tud, ki mihez ért.


De a kérdésed butaság, mert ez nem úgy megy, "én tudós akarok lenni".

2023. ápr. 26. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!