Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mennyig lehet futárként...

Mennyig lehet futárként keresni? Pl gls mennyig keress?

Figyelt kérdés
2 hónapja van jogsim imádok vezetni és valami kiszállító/futár munkát szeretnék mennyire éri meg?
2023. márc. 20. 20:27
 1/6 anonim ***** válasza:
9%
minimálbér
2023. márc. 20. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
95%

2 hónapos jogsival nem fognak felvenni futárnak, ez szinte biztos. Gls-nél egyenlőre nem próbálkoznék, mert 40 cím talán a minimum amit teljesítenek.


Budapest környékén egy Gls futár nettó 320.000Ft körül keres, közel se minimálbért. Plusz a jatt, ami a sok cím miatt feltételezhetően jobb. 200Ft-tal simán számolhatunk úgy hogy a 40 címből 20-nál kap ennyit. Ez 4.000Ft/nap, heti 5-6 nap dolgozik, ha jól tudom ott is van szombati munkavégzés és van amikor kiírják az adott futárt akár 3 nap pihenőre is. Mindegy, heti 5 munkanappal számolva 80.000Ft a jatt. Ez egy teljesen reális összeg.


Szóval kb. 400.000Ft nettó körül keresnek.

2 hónapos jogsival viszont nem tudom mennyi esély van, ott a vezetési tapasztalat rengeteget számít, mert időre kell kivinni a címeket, ha nem sietsz, késel a műszakkal az néhány alkalom után elbocsájtást eredményez.


A Dpd-nél ugyanez a helyzet. Ételfutároknál pl Spar, Auchan, Tesco ott 15-20 cím van egy nap, a jatt is kevesebb, a fizetés kb. ugyanennyi.


Foodpanda meg ilyesmiket pedig nem érdemes kocsival, de szerintem anélkül se. Ott annyit dolgozol amennyit akarsz, van aki 700.000Ft nettót is megkeres 6 napi 12 órázás után jatt nélkül tisztán, de ahhoz nagyon elvetemültnek kell lenni.


Pizzafutár az biztos nem keres nettó 320k-t, talán a 260.000Ft lehet a reális.


Egyéb futárok mint pl a FedEx, BárdiAutó, Unix azoknak 350.000Ft körül van a fizetésük, de ott kisebb a fluktuáció is.


Vagy vannak még a háztartási gépeket kiszállítók, na azoknál a jatt is jó meg a fizetés is, de az megint minimális a fluktuáció.


Kezdőként valami olyan munkakört keress aminél A-ból B-be kell szállítani valamit, a lényeg az hogy 1-2 év tapasztalatot szerezz ha ilyesmi munkakörben szeretnél dolgozni, 3 évvel bárhova felvesznek.


Targoncázást is tudom ajánlani mint alternatíva, egy jogsi 120.000Ft körül mozog, kapsz 3 képesítést, habár tapasztalat nélkül nagyon nehéz lesz találni melót, de ott a nettó 400.000Ft teljesen elérhető.


Amiket itt leírtam azok családtagok tapasztalatai, (apám például ételkiszállító), barátikörből is dolgoznak ilyen munkakörben, én pedig dolgoztam autóalkatrész raktárban és reptéren is, szóval valamennyi rálátásom van ezekre.

Egyik haverom motorosfutár volt 4 évig, a Kata-s módosítás után ott hagyta.

2023. márc. 21. 01:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

glsnél megvan a napi adag amit megkapsz és szállitani kell, ha megvagy végeztél.

Ha 3 óra alatt végeztél akkor akkor annyi a napi munkaidőd, mehetsz haza vagy bárhova.

Ha többet viszel ki azért nagy pénzt fizetnek.



tapasztalt gls futárok 400-500 nettót is hazavisznek

2023. márc. 21. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Mennyi ideje kéne minimum jogsim legyen?
2023. márc. 21. 07:35
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

2-3 év. Aztán meglátod, hogy tényleg akarod-e…


2 hónap vezetés után elég meredek azt mondani, hogy ebbe akarsz dolgozni fixen.

2023. márc. 21. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
4-500 nettó
2023. márc. 22. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!