Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Pályaelhagyó gépészmérnökök!...

Pályaelhagyó gépészmérnökök! Ti milyen irányban mentetek dolgozni?

Figyelt kérdés

Gépészmérnök vagyok. 2 éve dolgozom a szakmában. Sajnos nincsenek megbecsülve a gépészmérnökök és nem fizetik meg őket. Sok stressz kevés fizuért.


Hogy sikerült a váltás? Megérte váltani? Milyen irányba mentetek tovább?



2023. márc. 22. 20:06
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
20%
Németországba gépészmérnöknek
2023. márc. 22. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
26%
Ismerek olyat, aki gepeszbol lett PLC tesztmernok.
2023. márc. 22. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
80%
IT. Dupla bér.
2023. márc. 22. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
40%

Pályaelhagyó ismerőseim IT szektorba mentek jellemzően.


Egy pedig kereskedést, üzletet nyitott más speciális területen.

2023. márc. 23. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
15%
Hat pedig a gepeszek az It, mecha, villamos trió után még mindig ott vannak a sorba. Vannak agrar, epitesz, epìtő, közlekedés, környezet, vegyész meg hasonló mernokok akik annyit sem kapnak sok esetben mint egy gépész..
2023. márc. 23. 05:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
49%
Gépészen is van sokféle szakirány. Minőségbiztosítás, meg üzemmérnök féleségek annyira nem nyerők.
2023. márc. 23. 06:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim válasza:
100%
Én csináltam egy gazdinfót és banknál dolgozom.
2023. márc. 23. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
100%

Én is ezt tapasztalom, megalázóan kevés bér, és mindenért IS te felelsz, ha gépészmérnök vagy.


Én viszont elfáradtam, hogy mást tanuljak, de ha lenne energiám, mennék IT területre azonnal.


Viszont azért tapasztalattal nő a bér is. Az első 5-10 év viszont nettó szívás.

2023. márc. 24. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:

Gépészmérnök a fő végzettségem, nem hagytam még el a szakmát, viszont sok bugyrát megismertem már, és nem láttam sehol hogy ne lennénk megbecsülve legalább annyira, mint más egyetemi végzettségűek.

Dolgoztam kis célgépépítő cégnél tervezőként, magyar nagyvállalatnál folyamatmérnökként, nyugati multiknál gyartástámogató mérnök, folyamatmérnök, NP menedzser, projektmenedzser, mérnök csoportvezetőként is. 2008-ban diplomáztam, akkor több, mint 1 év volt elhelyezkedni, és az akkor bruttó kezdő béremnek ma a nyolcszorosa a bérem. Az előmenetelemet/pozícióváltást mindegyik vállalat támogatta a maga stílusa szerint.


Azóta van mellette 3 OKJ végzettségem totál más szakmákban, van egy vállalkozásom és ingatlan kiadásokból származó jövedelmem is, de még nem gondoltam rá, hogy otthagyjam a mérnöki pályát.

2023. márc. 26. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
#9 jelenleg mi a poziciod?
2023. márc. 26. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!