Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Saját vállalkozás vagy "értelm...

Saját vállalkozás vagy "értelmiségi" pálya?

Figyelt kérdés
Gépészmérnöki diplomát szereztem, viszont van egy földmunkával foglalkozó vállalkozásunk. Nem tudok dullore jutni azzal kapcsolatban, hogy a mérnöki karrier építését válasszam, vagy inkább epitsem a sajat vállalkozásunk. Őszintén nem tudom értékelni a későbbiekben melyik lehet kifizetődőbb. A mérnöki pálya egy elég stabil munkát nyújt, viszont egy vállalkozás sokkal nagyobb lehetőséget. Nehezen döntök, mivel sok energiát fektettem ennek a diplomanak a megszerzéséért.

2023. márc. 12. 21:30
A kérdező szavazást indított:
Mérnöki karrier
Vállalkozás
Kifejtem
25 szavazat
1 2
 1/16 anonim válasza:
84%
Ezt neked kell eldöntened.
2023. márc. 12. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
Nyilván, csak szeretném más emberek véleményét is meghallgatni.
2023. márc. 12. 21:49
 3/16 anonim ***** válasza:
78%
A diplomád és a mérnöki szakma ott lesz mindig neked. Nem veszi el senki. Azt akarod csinálni, ami többet fizet, vagy amit jobban szeretsz csinálni? Ezt csak te tudod eldonteni.
2023. márc. 12. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
Őszintén fiatal vagyok, és sajnos nem tudom még mit szeretnék csinálni. Picit félek attól is, hogy ha most nem lesz szakmai tapasztalatom később nem tudok érvényesülni, ha mégis mérnökként dolgoznék.
2023. márc. 12. 22:00
 5/16 anonim ***** válasza:
100%
Próbáld meg magad elképzelni 5 év múlva. Hol tartasz, mit csinálsz? Mit hoz elő a tudatalattid? Az lesz a jobb kezdőirany!
2023. márc. 12. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
48%

Mérnöki karrier, ha pályakezdőként nem kezded el, hanem 5-10 évet kihagysz, akkor sose tudsz visszamenni mérnöknek, mert egyrészt lemaradást a technológiai újdonságokban, másrészt senki nem akar egy 30-35 éves pályakezdőt.

A másik, ha a családi vállalkozásba szállsz be, akkor sose lesz piaci fizetésed, és anyagi függőségben leszel, akkor is, ha a szüleid korrektek.

Emellett besegíthetsz a vállalkozásba és akár 5-6 év múlva kibővíthetitek a tevékenységet, ha mégis inkább azt választanád később

2023. márc. 12. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
64%
Mekkora kaliberű a ceg? Mert ha van mar pár alkalmazott , munkagép stb akkor pénzben sztem borítékolható jó eséllyel, hogy alkalmazottként sose fogsz annyit keresni mint majd ha tied lesz a cég. De persze én igyekeznem úgy csinálni, hogy letenni egy nehezgepkezeloit és igyekeznek egy saját gépet kihajtani magamnak előbb vagy utóbb. Aztan mire odaersz hogy tied a cég, értesz az egészhez.
2023. márc. 13. 05:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%
És egyébként mernokkent írom, hogy egy rutinos gepkezelot kB soron kívül felvenne pár cég 500 ezerért is, elég nagy hiány van belőle. Ha nem többért. Mìg hát mernokokert nem kapkodnak ennyire mondom ezt mernokkent .
2023. márc. 13. 05:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
Gondolom látod akkor, hogy mennyit hoz nektek a vállalkozás. Gépészmérnökök nincsenek agyon fizetve
2023. márc. 13. 06:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%
Egyértelműen a vállalkozás. Ami a tiéd lesz idővel, míg alkalmazottként csak alkalmazott leszel mindig is.
2023. márc. 13. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!