Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Passzív félévben hogyan...

Passzív félévben hogyan folytatódhat a diákmunka?

Figyelt kérdés

Aktív félévemben kezdtem dolgozni diákszövetkezeten keresztül, de a mostani félévemet passzívan töltöm.


Diákigazolványra matricát nyilván nem kapok, így milyen dokumentumo(ka)t kell bemutatni a diákszövetkezetnek, amiket ki kell kérnem az egyetem tanulmányi hivatalától, hogy továbbra is hallgatói jogviszony mellett dolgozhassak diákként?


Köszönöm!



2023. márc. 23. 17:26
 1/1 anonim ***** válasza:
100%

Egyetemtől lehet hallgatói jogviszony igazolást kérni.


Még arra kell figyelni, hogy ha 25 év felett vagy, akkor nem tudsz passziválás mellett diákmunkában dolgozni.


Sok diákszövetkezet az oldalán picit félrevezetően írja le. Meg persze sokan meglátják, hogy "25" és rögtön az SZJA visszatérítésre asszociálnak, így láttam már elég durva megfejtéseket a neten :D Sokan abban a tudatban vannak, hogy egyátalán nem lehet passzivizálás mellett diákmunkát végezni, meg sokan azt hiszik bármikor tudsz. Ezek nyílván nem igazak.


Tuti ide is bekommentelte volna a kettőből valamelyiket valaki, így csak előre ide írtam, hogy ez egy gyakori félreértés!

2023. márc. 23. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!