Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Ha az egészségügyben normális...

Ha az egészségügyben normális fizetések lennének, akkor elérhető lenne a túljelentkezés, hogy csak a jó munkaerő rugjon labdába? Mert most ugye nem ez a helyzet

Figyelt kérdés

Ezek a műtős fiúk minimálbér környékén vannak fizetve.


[link]



2023. márc. 24. 14:10
1 2
 11/16 anonim válasza:

Én úgy gondolom, hogy igen. Van az a pénz, ami miatt munkaerő túlkínálat alakulna ki.

Más kérdés, hogy az igazi egészségügyes tudja, hogy emberekkel és nem tárgyakal dolgozik és ennek megfelelően végzi el a munkáját. Legyen az ápoló vagy orvos.

2023. márc. 25. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:

11-esnek teljesen igaza van!


A 2000-es évek elején jártam be a papámhoz a kórházba naponta háromszor, megetetni. Ha nem megyek, szerintem éhen halt volna, mert senki nem foglalkozott azzal - már akkor sem -, hogy az etetésnél segítségre szorul.


Akkor még nem beszélhettünk ennyire alacsony bérekről. Ez lelkiismereti kérdés, nem pedig anyagi.


Még mindig vallom: Nem az anyagiakon múlik, hanem a személyiségen. Nyilván fizessék meg őket tisztességesen. Kicsit sem sajnálom attól, aki valóban végzi a munkáját. Legyen az orvos, vagy ápoló. De lássuk be, jelenleg nem ez jellemző az egészségügyre.

2023. márc. 26. 04:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim válasza:

Vannak most is olyan szegmensei az egészségügynek, ahol szelektálnak a középszintű dolgozók között is és még csak nem is magán eü. hanem állami. Az emberek többsége, ha a kórházi fekvőbeteg osztályokra gondol, akkor 2 féle képet vizualizál, az egyik a sebészetes, műtött betegek, a másik a krónikus belgyógyászaton fekvő idős betegek képe. Az eü. sokszínű, én, mint 20 éve ápolóként dolgozó, 2 diplomás, többféle profilú osztályon dolgozó ember, azt tudom mondani, hogy nem az alacsony fizetés miatt veszíti el az eü dolgozó a hivatástudatát, hanem az elismerés hiánya és a negatív társadalmi megítélés miatt. Én szerencsés vagyok, mert a tapasztalatom és a végzettségem miatt a magyar átlagkereset dupláját megkeresem, a bértáblánk elérhető egyébként, F8-ban amiben én vagyok, havi nettó 5-600.000 ft az átlagos keresetünk. Nem mondanám kifejezetten rossznak. De tény, hogy egy krónikuson dolgozó szakiskolát végzett ápoló/segédápoló 200.000 ft körüli fizetéssel nem tartozik az élbolyba. Ez más szakmáknál is így van, a tapasztalatot, a tudást megfizetik. Valamint más szakmákban is van alulképzett, ostoba, kókler, bunkó, stb. Csak kevésbé van szem előtt, mint egy ápoló, akinek minden mozdulatát figyelik és kritizálják.

Elkanyarodtam kicsit. Szóval, a fizetésemeléstől önmagában nem lesz több az ápoló, sokan milliókért sem vállalnák ezt a munkát, mások meg önkéntesként is megtennék. A társadalmi megítélése van a béka segge alatt-ez kéne változzon elsőként, mert jelenleg a szakma presztizse a takarító és az árufeltöltő között van félúton, tanulni viszont sokat kell hozzá. Rengeteget tudnék még írni erről, mert szívügyem az eü., de már így is olyan hosszú lett, hogy senki se fogja végigolvasni. :)

2023. márc. 27. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:

Végigolvastam, és valójában egyet is értek vele.

Viszont az kicsit furcsa, hogy én az esetek 90 %-ában a bunkó egészségügyisekből kaptam eddig ízelítőt. :)


De ezek szerint van még remény...

2023. márc. 28. 03:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim válasza:

Adok pár tippet, ha esetleg tartós kórházi tartózkodásra szorulsz te, vagy bárki aki hasonló helyzetbe kerül és alapvetően nem ellenséges az eü. dolgozókkal:

-Ne próbálj szakmailag okosabbnak tűnni, mint az ápoló! Akkor se, ha te kigugliztad, hogy a daganatokat a c vitamin gyógyítja, meg a vargagomba, próbáld magadban tartani és fogadd el, hogy egy egészségügyis a szakma szabályai szerint gyógyít és az alternativ orvoslásban elég ha te hiszel!

-Amennyiben lehetséges, ne nővérkének hívd az ápolót, hanem a keresztnevén szólítsd! Én nagyon szeretem, ha a nevemen szólít a beteg, ezáltal egy "intimebb" beteg-ápoló viszony tud kialakulni köztünk. A bunkó nővér meg meg fog ijedni, hogy tudod a nevét!

-Ne szidd a többi ápolót egymásnak! Meg fogják védeni egymást és kollektíven te leszel a "bunkó beteg" akivel vigyázni kell.

-Mosolyogj! Akkor is, ha szőrös talpú száz kilós ápolónő közelít feléd a tűvel. A kedvesség a legnagyobb fegyver, hidd el! Nehéz, az igaz, de idővel meglátod, hogy kedvesebb lesz veled ő is! Ha belefér a habitusodba, enyhe dicséretekkel is operálhatsz, minden nő imádja ezeket, és a legjobb szakember is nő marad attól még, hogy ez a hivatása. (Kivéve, ha férfi ápoló, de velük kevesebb a gond amúgyis.) Példa: "Jó reggelt! Krisztina, de csinos ez a tunika!" Vagy "Tímea, a maga hangja olyan megnyugtató!"

-Alkalmazkodj a napirendhez! Ha minden reggel 6-kor van vérvétel, akkor ne 3/4 6-kor menj le kávézni, cigizni, várd meg, míg ellátnak, ez közös érdek, általában 15-20 betegem van, ha az egyik nincs ott az ágyban, és kimarad, órák telhetnek el, mire vissza tudok menni hozzá, ha közben műszakátadás van és emiatt nem tudom ellátni, a másik műszak haragudni fog, mert helyettem kell dolgozniuk.

-Ne próbálj pénzt adni senkinek! Tilos adni és elfogadni is, de sokan mégis adni akarnak. Kellemetlen visszautasítgatni és sokan ilyenkor azt hiszik, beépített ember, aki adni akar és csőbe akar húzni valakit. Ha adni akarsz valamit, adj egy szelet csokit, vagy egy kávét.

Nem mindenki bunkó, van akinek csak rossz napja van. Mi is emberek vagyunk. Engem is jelentettek már fel nem megfelelő kommunikáció miatt, pedig egyébként az osztályon én vagyok a "kedvenc" nővér. Volt egy kevésbé jó napom és egy nagyon érzékeny beteg. Rossz kombináció. :)

2023. márc. 28. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen igazán kimerítő és hasznos választ adtál további kitartást és sikereket kívánok.
2023. márc. 28. 18:52
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!