Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » IT területen mennyire könnyű...

IT területen mennyire könnyű a váltás?

Figyelt kérdés

[link]


Nem is tudzam, hogy ennyi terület van. Ezek között mennyire nehéz a váltás? Pl egy szoftverfejlesztőnek mennyire nehéz átképezni mágat egy Network/cloud architect, Big data engineer, Applications architect vagy egy DevOps mérnökké? Egyáltalán nem vagyok otthon au IT területen, csak kíváncsi vagyok.


2023. márc. 26. 18:59
 1/4 anonim ***** válasza:
71%
hármas szinten könnyű a váltás
2023. márc. 26. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Fejleszto vagyok webes teruleten elsodlegesen, de alapvetoen mindig erdekeltek a linux rendszerek is. Kezdo koromban leszoktam a wamp es tarsairol. Sokat jatszadoztam virtual gepekkel. Sokszor ugy fejlesztettem, hogy a vm gepre be volt mountolva a win hostomrol a szoftver es onnan futtattam bongeszoben. Ezzel azt ertem el, hogy abban a kornyezetben fejlesztettem amiben vegul futni fog majd a szoftver. Elegge lassu volt de sokat tanultam. Kesobbekben bejottek a kontenerek es dockerben csinaltam ugyanezt. Eddigre mar olyan fejleszto voltam aki a linuxokhoz is ert. Engem pl nem tudtak atbaxni a rendszergazdak.


Vegul igy lettem DevOps. Kozben a cegunkben felhobe akartunk koltozni. Eleinte nem nagyon erdekelt, de vegul megis beletanultam. Jelenleg egesz jol atlatom az Azure rendszereket. Igy felhos DevOps vagyok. En tamogatom a fejlesztoket akik amugy elegge limitaltan ertenek a linuxokhoz es a felhohoz is. Mellette privat projektekben a DigitalOceant is egesz jol atlatom. Egyelore AWS es GCP kimaradt de pepitaban ugyanaz mint Azure.


Kb nalam igy ment. Affinitas kell hozza es lehetoseg.


DO-t ki tudod tanulni magan uton is. Szegeny embet felhoje. A tobbi g...i draga hozza. Az akkor megy ha a ceged allja a koltsegeket, jatekokat. En kozben tanulgattam ki a K8S-t es igy az AKS-t. Szerencsere bennem mar annyira biznak, hogy siman odaadnak nekem ilyen projekteket es adnak idot is ra, hogy kitapasztaljam oket.

2023. márc. 26. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
27-es skalan 11-es konnyusegu.
2023. márc. 26. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Nem könnyű a váltás. Azokra a területekre, amelyekkel érintőlegesen a jelenlegi munkád kapcsán is volt dolgod, egy fokkal könnyebb átszivárogni. De mondjuk ha eddig mobilalkalmazás-fejlesztő voltál, nehéz átülni cloud architektnek, jóformán a nulláról kell kezdeni a tanulást.


Vannak nagyobb területek, pl. fejlesztés, üzemeltetés, data science, amelyek között nehéz az átjárás. Területen belül egy kicsit könnyebb.

2023. márc. 27. 05:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!