Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Hogyan lehet elérni, hogy...

Hogyan lehet elérni, hogy állásinterjún ne neked kelljen fizetési igényt mondani?

Figyelt kérdés

Nem szeretnék mellé lőni, s kíváncsi vagyok, a cég mennyit ajánlana. Ha megkérdezik, hogy mennyi fizetést gondoltam, mit válaszoljak? (Titkárnői munka Pesten)

Nem akarok túl sokat és túl keveset se mondani. Azt nem mondhatom neki, hogy bármennyiért elvállalom a munkát, mert annyira kell. (munkanélküli vagyok pár hónapja)

Azt nem tudom mondani, hogy nem gondolkodtam rajta, mert kb. 1 hete zajlik az ügy, tehát már kigondolhattam volna.


Hogyan vegyem rá finoman, hogy ő mondjon összeget?

S ha ott úgy látom, hogy nekem ez jó, megéri, akkor azonnal igent mondhatok?


Köszönöm!


2010. okt. 7. 17:42
 1/6 anonim ***** válasza:
74%

sehogy, főleg ha vannak olyan genyák (és igen), hogy a megfelelő jelölteket kikérdezik, és közülük azt választják ki aki a legolcsóbb. :)

lehet hogy nem etikus, de magyarországon így működik.

2010. okt. 7. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:
100%
Mondd azt, hogy kedvedre való a munka amit ajánlanak, és biztosan meg tudnátok egyezni a fizetésben is, ha adnak rá lehetőséget.
2010. okt. 7. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim válasza:
100%
Én egyszerűen megelőzném, és megkérdezném, hogy mennyi az annyi!?
2010. okt. 7. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm, várom a további hozzászólást is.


Nem akarok ajtóstól rontani a házba. S valószínűnek tartom, hogy ő maga is el fogja mondani, csak hát szokás feltenni ezt a kérdést, s én rá akarom bízni a döntést.

2010. okt. 7. 19:11
 5/6 anonim ***** válasza:

Én így csináltam: amikor megkérdezték, azt mondtam, hogy havi 140 nettót tartok reálisnak, de minimum 90-et szeretnék megkapni.

Felvettek, 115 nettóval :D Szóval belőtték pont a közepét.


Azért jó ez a módszer, mert így elég nagy intervallumot mondasz, amolyan nesze semmi, fogd meg jól, más szóval diplomatikus.


Én is titkárnőként kezdtem (szintén Pesten). Azóta megkaptam már egy projektet is, és 160 fizut :) Ami szerintem elé jó. Szóval csak bátran. Persze csak ha látod, hogy jól sikerült az interjú :)

2010. okt. 7. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm, már túl estünk ma rajta, s nem is volt olyan vészes. Végül is hagytam, hogy mondjon egy összeget, s szerintem nem jártam rosszul.

:D

2010. okt. 8. 20:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!