Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Állásinterjún totális beégés!...

Állásinterjún totális beégés! Van esélyem a 2. körre?

Figyelt kérdés
Tegnap porig égtem egy állásinterjún. Igazából nem estem pánikba, de vol egy olyan témakör amire nem lehetett kitérő választ adni, vagy tudom vagy nem a választ. Én nem tudtam. Egyébként nem kapcsolódik az álláshoz, de a hölgy kiakadt azon, hogy nem tudok "alap"dogokat. A végén aztán elmondtak mindent a munkáról, mit, mikor hogyan kell csinálni, mikor kezdenék? megkérdezték. Szóval nagyon össze vagyok most zavarodva, azt mondták 2 héten belül hívnak, hogy mehetek-e 2. körre (3 kör van), és akkor is hívnak ha nem. Szerintetek?
2011. nov. 17. 10:08
 1/9 anonim ***** válasza:
mi volt a kérdés?
2011. nov. 17. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Kevés az információ a válaszhoz.

Ha azt kérdezték, hogy mi Magyarország államformája, vagy ki az amerikai elnök, és te nem tudtad, akkor szerintem ne számíts semmi jóra.

Ha a pí 16. számjegyét kérdezték, és nem tudtad, akkor gondolom ez nem gátol meg abban, hogy visszahívjanak.

2011. nov. 17. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Ki a köztársasági elnök... akkora stresszben voltam hogy a saját nevemet sem tudtam volna... Aztán jött a többi: mi volt ő civilben? Mely pártok kerültek be a parlamentbe? Soroljak fel minisztereket! Ki a jegybank elnöke?
2011. nov. 17. 12:21
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
hat attol fugg milyen munka korre jelenkteztel. Ha elmeleti fizikus vagy nem hiszem hogy nagyon zavarja oket hogy ezekre nem tudod a valaszt:)
2011. nov. 17. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Irodai adminisztrátor... én is ebben bízom, hogy csak arra voltak talán kíváncsiak, mennyire esem pánikba.
2011. nov. 17. 12:44
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Attól is függ, mennyire veszik figyelembe, hogy leblokkoltál.

Sosem felejtem el az egyik legelső vizsgámat az egyetemen. (Jog, első félév, az ember, mire vizsgára ment, azt se tudta, fiú-e vagy lány...)

A Római Szerződés nem jutott eszembe (már a neve), és a tanár gondolta, hogy jó fej lesz, és segít. Megkérdezte, hogy hol a Colosseum, hátha arról eszembe jut. Én hirtelen annyira leblokkoltam ("Jesszus, hogy jön ez ide? Valami, amit nem tanultam meg? A Colosseum története is kellett volna? Mi köze a joghoz?...") Csak meredtem magam elé, biztos marha ciki volt, de azt sem vettem észre. A tanár erre: "Mi Olaszország fővárosa?" - na, ezt a kérdést már nem is hallottam, csak utólag mesélték, hogy feltette. Persze nem válaszoltam. :D

Utána megkérdezte a nevemet, és arra sem...

Természetesen nem vagyok annyira hülye, hogy ne tudnám ezeket a dolgokat, de ott, akkor teljesen leblokkoltam, mintha kikapcsolták volna az agyamat. Soha előtte, se utána nem éreztem ilyet. Mondanom sem kell, hogy nem sikerült a vizsga. :P

Na de ettől függetlenül legközelebb teljesen jó volt, és soha többet ilyen leblokkolásom nem volt szerencsére. A vizsga stresszhelyzete (ez állásinterjúra is igaz) produkál olyan dolgokat, amire az ember nem számít.

Nem voltál felkészülve ezekre a kérdésekre, és valószínűleg bepánikoltál már az elsőnél, mikor nem jutott eszedbe a válasz. Ilyenkor a többi kérdés már csak olaj a tűzre, mert még mindig az elsőn is gondolkodik az ember...

Reméljük, ezzel tisztában voltak a kérdezők is, és nem hiszik, hogy tényleg nem tudod ezeket a dolgokat.

Ha viszont mégis, és nem hívnak vissza, akkor is tanulság, hogy ilyen is van, nem szabad megijedni. Szerintem veled sem lesz többet ilyen, ez egyszer fordul csak elő. :) Nem csak neked, nem csak nekem... Másnak is volt ilyen, több ember mesélt hasonlót. A végén mindenki megoldotta a dolgokat, neked is menni fog a következő interjú! :)

2011. nov. 17. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Utolsó, nagyon köszi, ez megnyugtatott. Lesz, ami lesz. De egyszerűen el sem hiszem, ha nem velem történik.

De megtanultam a válaszokat az összes kérdésre, amit nem tudtam... Párom azzal vigasztal, lehet behívnak 2. körre és újra megkérdezik, hogy tanulok-e az esetből... Nagyon remélem.

Huhh, hát ígérem írni fogok, mi lett az eredmény.

2011. nov. 17. 12:54
 8/9 anonim ***** válasza:

Drukkolok! :) Tényleg írj majd!

De, mint látod, nem csak veled fordul elő! :)

2011. nov. 17. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Hát, eddig vártam, hogy visszahívjanak... nem történt semmi, úgyhogy gondolom, nem én lettem a kiválasztott :( Mindegy, már legalább tudom ki a közt. elnök.
2011. dec. 8. 12:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!