Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Hátrány a diploma, ha olyan...

Hátrány a diploma, ha olyan irodai állásra jelentkezek, ahol csak érettségit várnak el?

Figyelt kérdés

2023. márc. 12. 19:06
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
61%
Lehetséges. Talán jobb, ha nem említed.
2023. márc. 12. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
45%
Egy semmit nem érő bölcsész diploma mindenhol hátrány, info / gazdasági / mérnöki előny mivel onnan tudja a munkáltató hogy nem fog gondot okozni az irodai alkalmazások használata, de ilyen diplomával és tudással nem jelentkeznél selejt érettségis munkakörre
2023. márc. 12. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Közigazgatás-szervező diplomám van.
2023. márc. 12. 20:19
 4/11 anonim ***** válasza:
Ez jó kérdés. Nekem van diplomám, két nyelvvizsgám meg több szakképesítésem is, de releváns szakmai tapasztalatom egyik területen sincs. Szakirányú munkát nem találok a környéken tapasztalat nélkül, ezért már mindenre jelentkezek, képesítést nem igénylő pozíciókra is. Szóba sem állnak velem sehol.
2023. márc. 12. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Ugyan ez a helyzet velem is. Nekem is van két nyelvvizsgám+más szakképesítésem, logisztikai OKJ, amit még az egyetem előtt szereztem.

A logisztikai jellegű munkákra (pl. logisztikai ügyintéző, beszerző, marketinges) behívnak interjúra, de szakmai tapasztalat nélkül sehova nem vesznek fel. De azt nem tudom, hogy szerezzek szakmai tapasztalatot, ha kezdőt sehova sem vesznek fel.

Ami meg nem igényel végzettséget, legfeljebb érettségit, ott meg szóba sem állnak velem.

2023. márc. 12. 21:22
 6/11 anonim ***** válasza:
80%
Én éppen ezért próbálkoztam gyakorlati helyekkel is. Sajnos az is zsákutcának bizonyult, mert a gyakorlati helyekre meg nappali tagozatos hallgatókat keresnek leginkább jelentős túljelentkezés mellett.
2023. márc. 13. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
24%

"Közigazgatás-szervező diplomám van"


Ez semmit nem ér, én mindenképp eltitkolnám ha ilyen selejt diplomám lenne


Üdv: wgy Orvos

2023. márc. 13. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

A gyakorlati helyek diákmunkák, ide nem vesznek fel, ha nem vagy nappalis.


Normális egyetemeken pl. van 7. félév, kötelező szakmai gyakorlat. Jobb esetben a hallgató ott is maradhat a gyakorlati helyén. Nálunk nem volt ilyesmi.

2023. márc. 13. 17:02
 9/11 A kérdező kommentje:
Igen, valóban selejt diploma. A közigazgatásban sem ér semmit. A közigazgatásba sem közigazgatásszervezők kellenek, hanem közgazdászok, jogászok, speciális pozíciókra mérnökök vagy egyéb dolgok. Ezzel a közigazgatásban sem lehet kezdeni semmmit.
2023. márc. 13. 17:44
 10/11 A kérdező kommentje:
Múltkor is pl. jelentkeztem önkormányzathoz pénzügyi ügyintézőnek, be is hívtak interjúra. De aztán megmondták, hogy ide is inkább pénzügyi végzettség kellene, nem közigazgatási. Meg azzal bíztattak, hogy majd beiskoláznak valami pénzügyes tanfolyamra, de végül nem engem vettek fel.
2023. márc. 13. 17:47
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!