Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Tűzoltó felvételi orvosi...

Tűzoltó felvételi orvosi vizsgálat mennyire húzós?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Szeretnék tűzoltó lenni, beszéltem már az illetékesekkel ez ügyben, kaptam kitöltendő dokumentumokat stbstb. Arra lennék kíváncsi hogy az ehez tartozó üzemorvosi vizsgálaton mi lehet amin megbuktathatnak? A hipertóniát írták buktató tényezőnek, concor-2,5 mg gyógyszerből kell szednem 1.25 mg ot egy nap. Ezen kívül semmit, és ezt se hipertóniára hanem hipertenzióra. A háziorvosommal konzultálva azt mondta, hogy ez nem tartozik a magas vérnyomáshoz, magas vérnyomásom nincs is, és azt mondta a háziorvos, hogy ez nem egy betegség, ez egy állapot. A másik pedig, hogy a BMI-m 30 felett van, azt is kizáró oknak írja, a háziorvos erre annyit mondott, hogy maga szerint csak vékony tűzoltók vannak? De ez a kisebb gond, ezen tudok változtatni. Sportolok amúgy heti 3 alkalommal nem iszok nem dohányzom. Más egészségügyi problémám nincs, ezt a gyógyszert is úgy szereztem hogy egy éve lementem a háziorvoshoz megmérte a vérnyomásom, a pulzusom kicsit magas volt, és ennek a kezelésére írta fel, de ez után nem küldött semmilyen más vizsgálatra hogy ennek mi állhat a hátterében.

Esetleg ebbe beleköthet majd az üzemorvos, ezért eltanácsolhat a szakmától?

Előre is nagyon szépen köszönöm a válaszaitokat!



2023. márc. 29. 16:19
 1/7 anonim ***** válasza:

Szerintem meg fognak vizsgálni terheléses vizsgálattal, de ha már van igazolható kórelőzmény, akkor van rá esély, hogy elutasítanak.

Most képzeld el, beöltözve tűzoltó felszereléseben egy nagy tűz közelében milyen meleg van és ott neked kemény fizikai munkát kell végezni, akár órákon keresztül. Mennyi lenne a pulzusod meg a vérnyomásod szerinted?

A 30-as BMI is nagyon magas! Előbb fogyjál le! Nem sértésből írom!

2023. márc. 29. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Azon rajta vagyok, attól nem tartok hogy fogyni ne menne, de a BMI számítással azért nem értek egyet teljesen mert van egy ismerősöm, testépítő versenyző, 162-3 cm magas és 85 kg s kategóriában indul. Az ő BMI-je 32 tehat 1. Fokú elhízott a BMI szerinti számításban. :D Jobban utánaolvastam amúgy a dolognak a 2020-as BM rendelet ami már szabályozza, a túlsúlyról nem ír semmit, a szív és érrendszeri betegségekről pedig azt írja hogy kezeletlen vagy pedig kezelhetetlen hipertónia a kizáró ok. Ha valaki napokon keresztül keresné véletlen mint én, mert sajnos nagyon sok a régi és elavult infó, itt van a táblázat hozzá. 32. Oldalon található. [link]
2023. márc. 29. 22:51
 3/7 A kérdező kommentje:
Az előbb rossz linket mellékeltem, az az ORFK ra vonatkozik. Ez a helyes link ami a katasztrófavédelemre, éd a BV re vonatkozik.
2023. márc. 29. 23:26
 4/7 A kérdező kommentje:
2023. márc. 29. 23:26
 5/7 anonim ***** válasza:
Ha el akar utasítani villantasz egy kis aprópénzt és már alkalmas is vagy ;)
2023. ápr. 6. 01:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Fogazatot nézik, durva foghiány is lehet kizáró ok, meg a szemüveg, kontaktlencse. Kezelt magas vérnyomás nem baj, ha jól be van állítva. Vannak nálunk is dagadtak és magasvérnyomásosak.

Üdv egy tűzoltó.

2023. máj. 12. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszaitokat! Végezetül az orvosin a túlsúlyt meg se említették, a pulzusra szedett gyogyszeremre azt tanacsoltak hagyjam abba a haziorvossal valo egyeztetés utan, mert csináltak ekg-t és nem erzik indokoltnak. Ez így is történt, 2 honapja nem tomom magam feleslegesen felirt gyogyszerrel. Sikerült a pszichológia és a fizikai is. A pszichológia nem volt egy veszélyes dolog, készülni nagyon nem lehet rá mert kompetenciákat néznek főleg, meg személyiség tesztek vannak. A fizikai sem volt veszélyes. 2km-et kellett lefutni 10 perc alatt, 30mp alatt fekvő, hajlított karú függeszkedés és felülés volt. Úgyhogy ha az NVSZ nem talál nemzetkockázatnak, akkor szeptembertől indulhat a képzés. Idáig ahány tűzoltóval találkoztam ezen alkalmak alatt mindenki halal rendes volt ugyhogy aki gondolkodik rajta, hogy ilyenre adja a fejét én csak támogatni tudom mert nem egy teljesíthetetlen dolog.
2023. máj. 29. 19:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!