Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Milyen olyan karrierrel lehet...

Milyen olyan karrierrel lehet sokat keresni amihez elég két három év tanulás (érettségi után)? (Akár Egyetem akár más)

Figyelt kérdés
2023. márc. 30. 07:14
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Ha úgy érted, hogy elég hozzá 2-3 év tanulás, hogy elkezdd a “karriert” majd utána hajlandó vagy folyamatosan képezni magad az adott irányon belül akkor egy szoftverfejlesztő pl. pont ilyen.


1-2 év alatt felhúzható oda a tudás, hogy egy junior interjún átmenj, aztán ha felvettek, folyamatos tanulással, gyakorlással elég jól lehet előre haladni.

2023. márc. 30. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

Természetesen további tanulással gondoltam inkább az a kérdés hogy minnel elobb kéne alapszintu penz ételre rezsire stbre.


És ez konkrétan milyen 1-2 éves iskola lenne?

2023. márc. 30. 07:57
 3/12 anonim ***** válasza:

Ez az a terület ahová még egy zseni agya is sokszor kevés, mert egy élet is kevés lekövetni és megérteni az összes folyamatot meg trükköt, a legtöbben ebben az iparban "előadják magukat" minden és mindenki termék, a friss hús is. De sokan lopott kódokkal, vagy gyüjteményekkel dolgoznak, nyilván valamennyire értik a folyamatokat, meg hogy mi hová passzolhat, de azért a komoly fejlesztő, meg az átlag között annyi a különbség mint a repülőgépmérnök meg a traktorszerelő között!


Mindkettő munkája működni fog és egyik sem fog éhenhalni nyilván. Szóval óvatosan ezzela területtel, mert az életed, meg kb a józan eszedet is elviheti...

2023. márc. 30. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Ha jól akarsz megélni, de nem akarsz megbolondulni a sok tudományba, akkor ez a 2-3 év pont elegendő idő arra, hogy autómentős legyél pl...


Hobbinak jó lehet a szoftvercuccokat tanulni, de ne erre tedd fel az összes lapodat azért, mert ehhez 2-3 év bőven kevés!

Az autómentőzésre egyébként is kevesebben gondolnak, a nők nagyrészétől pl: abszolút távoláll a téma!

2023. márc. 30. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

Végül is én mindent meghallgatok autómentés hez mi kell? Van jogosítványom, AB van gyakorlatom is nagy balesetem nem volt még megfontolt vezető típus vagyok de azért 50 helyett 68 al megyek.


Az a miatt lehetnék akár autó motor mentő is.


Mennyi fizetés jár ehhez?

2023. márc. 30. 08:21
 6/12 A kérdező kommentje:
Gondolom ehhez le kéne tenni a cét is esetleg ce. Más is kell hozzá?
2023. márc. 30. 08:22
 7/12 anonim ***** válasza:

Először azt döntsd el szeretnél e kódolni viszonylag hosszú idő keresztül, érdekel-e a dolog stb. Csak a pénzért ne csináld mert nem leszel sikeres benne, de másban sem (szerintem) mert csak nyűgként fogod felfogni hogy reggel felkelsz és ezzel kell foglalkoznod.


Ha ez megvan létezik pár verzió


A:

Elmész egy egyetemre valamilyen programozói szakra, keresel egy gyakornoki helyet/diákmunkát, majd onnan váltva egy jobban fizető állást diploma után. Már nem teljesen kezdőként, előnnyel indulva.


B:

Valamilyen felnőttképzés, csak itt nehezebb mellette dolgozni.


C:

Bootcamp, bár 0 előképzettséggel ezek szerintem nem adnak elegendő tudást.


D:

Leülsz és megtanulod, gyakorlod, csinálsz sajat projecteket, van egy csomó ingyen elérhető tananyag, tutorial, amiből elegendő tudást tudsz felszedni egyedül is. De ezen az úton senki sem fog rugdosni, hogy csináld, magadat kell, az meg sokszor nehezebb szerintem.


Én a D opciót csináltam, volt némi előképzettségem amit szintén magamtól tanultam. Arra építkezve kb fél év alatt sikerült munka és család mellett eg másodállást találni, majd még egy év volt mire az első full-time állásomat megszereztem mint front-end fejlesztő.

2023. márc. 30. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Érdekes hogy csak és kizárólag a programtervező jut mindenkinek eszébe... nincs más ezen a nyomorult világon amiből meg lehet élni egy bsc-vel, alkalmazottként...?
2023. márc. 30. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Hallgatom a tippeket
2023. márc. 30. 09:29
 10/12 anonim ***** válasza:

#8


Biztosan meglehet élni elég sok bsc-vel, de én a saját tapasztalatomat írtam le, mivel arról tudok hitelesen beszélni. :)


#7-es voltam

2023. márc. 30. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!