Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » 25 év alattiak SZJA-kedvezmény?

25 év alattiak SZJA-kedvezmény?

Figyelt kérdés
25 év alattiaknak szóló SZJA-kedvezmény igénybevételéről lehetséges hogy kötnek szerződést?

2023. márc. 31. 12:19
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Kik?
2023. márc. 31. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Milyen szerződés? Ez egy alanyi jogon járó kedvezmény, nem kell róla szerződés.
2023. márc. 31. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Értem. Csak mert valamilyen 25 év alattiakra vonatkozó szerződést alá kellett írnom, azonban ez az egy szerződésem nincsen meg, minden más megvan. Gondoltam már arra is, hogy Ginop-os (bértámogatás) szerződést írtam alá, ami rám nem vonatkozott volna. Ma emiatt be is mentem a Munkaügyre, hogy mi van akkor, ha olyat írtam alá. Azt mondták, hogy nem kapott volna akkor sem a munkáltató bértámogatást, mivel nem voltam regisztrált álláskereső. Remélem, hogy igazuk van. Utánanéztek náluk, TAJ számom alapján senki nem vett utánam igénybe támogatást.
2023. márc. 31. 13:06
 4/7 anonim ***** válasza:
21%
botrány amit művelnek az SZJA-val.
2023. márc. 31. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem lenne rossz, ha tudnád, hogy mit írtál alá...
2023. márc. 31. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 ascelpius ***** válasza:
Amit aláírtál az valszeg egy nyilatkozat, hogy havonta szeretnéd kapni vagy pedig év végén egy összegben visszateritve
2023. márc. 31. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Ha havonta szeretné érvényesíteni a neki járó 25 év alattiak kedvezményét, akkor éppen nem kell nyilatkozatot kitölteni. Akkor kell, ha nem kívánja év közben, hanem csak év végén egy összegben.


Előfordulhat, hogy ezzel kapcsolatban írt alá valamilyen nyilatkozatot. Bár ő szerződésről beszél, nem pedig nyilatkozatról...

2023. ápr. 1. 06:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!