Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Ez most hogy működik? Többi lent.

Ez most hogy működik? Többi lent.

Figyelt kérdés
Beadtam a jelentkezésem egy külföldi munkára, amiben jeleztem, hogy alapszinten beszélek németül, meg amúgy is az volt kiírva, hogy alapszintű nyelvtudás elegendő a munka betöltéhez. Ez egy közvetítő és Magyarországon is van irodája, csak hát Németországból hívogatnak, de van magyar számuk is. Szóval ezt valaki elmagyarázhatná, hogy ez most miért van.

2023. ápr. 4. 21:44
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
Aki Németországban van, az nem tud magyar számról felhívni.
2023. ápr. 4. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 A kérdező kommentje:
Ezt én értem. Igazából kimaradt az, hogy német személy hívott, mikor van magyar kapcsolattartójuk is. Az a problémám, hogy én jeleztem, hogy alapfokon beszélek, akkor minek hív fel engem német személy, mert hiába beszélem valamennyire a nyelvet, de nem tudok folyékonyan beszélni, és olyan kellemetlen volt.
2023. ápr. 4. 21:52
 3/21 anonim ***** válasza:
100%
Mert éppen az ilyen hívás alapján tudják eldönteni, hogy a te "alapfokú" nyelvtudásod elég-e a munkához. Ugyanis rengetegen állítják, hogy tudnak alapfokon, közben meg megszólalni sem tudnak, akkor meg nem képesek ellátni a feladatukat.
2023. ápr. 4. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 A kérdező kommentje:
Erre nem is gondoltam 😅
2023. ápr. 4. 22:24
 5/21 anonim ***** válasza:
100%
Engem a magyar közvetítő is németül hívott fel teszt gyanánt.
2023. ápr. 4. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
91%
“ Aki Németországban van, az nem tud magyar számról felhívni.” miért ne tudna?
2023. ápr. 5. 01:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 A kérdező kommentje:
Hát mindenesetre elég érdekes volt, most már elhiszem, hogy könyvből nem lehet normálisan megtanulni egy idegennyelvet. Ugyanis azt hittem, hogy én milyen jól beszélek németül, aztán most a telefonba leblokkoltam.
2023. ápr. 5. 01:25
 8/21 anonim ***** válasza:

Német nyelvű filmeket nézz, felirattal, akkor átáll az agyad. Olvass német könyveket, az is segít.

Ezt az állást most nyilván buktad, de később lehet más, nem kell a németet feladni, de az, hogy száz szót ismersz németül, édeskevés.

2023. ápr. 5. 04:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:

Nem az a gond, hogy könyvöl tanultad a nyelvet, hanem hogy nem szoktad meg egyrészt a hallás utáni szövegértést, másrészt a folyamatos beszédet.

A szövegértésben sokat segít filmek nézése, de feliratok nélkül, mertugy az írott szöveget olvasod, nem a hallottra figyelsz.

A beszédben meg az segít, ha egyrészt naponta legalább 15-20 percet hangosan felolvasol akármilyen szöveget, mert gyakorlod a szavak folyamatos kimondását, másrészt meg ha magadban beszélsz mindenröl, amit éppen csinálsz, ez a folyamatos szóbeli fogalmazást segíti.

2023. ápr. 5. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
55%

Szerintem itt átmentünk egy másik kérdésbe: hogyan tanulj nyelvet jól...

Ez egy új kérdés másik rovatban. Szerintem valami beszélgetős klub is segítene.

2023. ápr. 5. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!