Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Cégvásárlás/eladás esetén...

Cégvásárlás/eladás esetén hogy működik a tárgyi eszköz utáni elszámolás? Lent a többi!

Figyelt kérdés
Ha működő céget szeretnék vásárolni,melynek van nettó 10 millió forint értékű tárgyi eszköze(például 2 darab kisteherautó), ami után az előző tulajdonos már levonta az ÁFA-t,akkor Nekem, mint vásárlónak nettó áron történik az értékesítés, vagy forgalmi adóval terhelten? Amennyiben forgalmi adóval terhelten történik,akkor az lenne a kérdésem,miért, hisz utána Én is azonnal vissza fogom igényelni az ÁFA-t?
2018. márc. 31. 16:26
 1/5 anonim ***** válasza:

Hogyan szeretnéd megvásárolni?

Magánszemélyként a céget vagy cégként a céget?

2018. márc. 31. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Jogos a kérdés! Ha nem nagy fáradtság,szeretném megismerni mindkét verziót. Köszönöm.
2018. márc. 31. 16:38
 3/5 anonim ***** válasza:
63%

Most akkor a tárgyi eszközét vagy magát a céget vásárolod meg? A kérdésed nem egyértelmű.


Ha a céget vásárolod meg, akkor kit érdekel, hogy mi van a tárgyi eszközök ÁFA-jával, értékcsökkenési leírásával? Az a kérdés, hogy mennyit ér a cég (mekkora összességében a vagyona), és ahhoz képest Te milyen árat fizetsz a tulajdonosoknak azért, hogy a céget megszerezd. Hogy jön ide ilyenkor az ÁFA? Sehogy...

2018. ápr. 1. 06:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Tehát ha céget ad el kompletten valaki tárgyi eszközökkel "terhelten",akkor külön nem merül fel ÁFA fizetési kötelezettség?

Nincs szó egyébként valós adás-vételről,pusztán fikció a kérdésem,mert kíváncsi vagyok a metódusra,egyébként laikus vagyok.

2018. ápr. 1. 09:22
 5/5 anonim ***** válasza:

Nem merül fel.


Írtok egy megállapodást, miszerint a cégben fennálló akármekkora tulajdonrészét átruházza Rád, ennek, vagy annak a fejében.


Annak, aki egy cégben fennálló tulajdonrészét eladja valakinek keletkezhet SZJA fizetési kötelezettsége, hiszen "bevételhez" jut.

2018. ápr. 2. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!