Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Ha túl magas a bérigényem, de...

Ha túl magas a bérigényem, de amúgy megfelelnék akkor is instant elutasítanak vagy megpróbálnak ajánlatot tenni?

Figyelt kérdés

Két állásnál is éreztem, hogy az interjú nagyon jól ment, viszont 1 hét után elutasító levelet kaptam.

A bérigényemet már a telefonos előszűrésnél is kérdezték, hogy ez mennyire "rugalmas" illetve az interjú során megint.


IT multiról van szó.


2023. ápr. 6. 16:26
 1/9 A kérdező kommentje:
Nem teljesen elrugaszkodott bérigényről van szó, hanem kb. +50-70k bruttóról.
2023. ápr. 6. 16:27
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

50-70k bruttó az nem különbség. Az nevetségesen alacsony összeg, ilyen esetben


A) alkuszik a cég

B) ha tényleg nagyon jó jelölt vagy, akkor előteremtik a pénzt



Ez a pénz neked soknak tűnik, a cégnek nem az.



Ha rákérdeztek, akkor nyilván mondtad, hogy alku képes, és függ az egész juttatás csomagtól a pontos szám.

2023. ápr. 6. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Sávot adtam meg, de azt mondtam az alsó határ alá nem megyek.

Csak onnan tudom, hogy kb. 50-70k lehet a különbség mert az utolsó helynél az egyik ismerősöm is oda jelentkezett és ő -50k-val kevesebb bérigénnyel ajánlatott kapott fél évvel ezelőtt.

2023. ápr. 6. 16:47
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

"Két állásnál is éreztem, hogy az interjú nagyon jól ment, viszont 1 hét után elutasító levelet kaptam."


Onmagaban semmit nem jelent, hogy mit ereztel, ha pl. a masik 10 jeloltnek is nagyon jol ment, akkor egyaltalan nem biztos, hogy teged valasztanak.

2023. ápr. 6. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
31%
Több cégtől is ajánlatot kaptam ilyen esetben, ami jelentősen alacsonyabb volt bérigényemnél. Viszont volt olyan cég is, ahol valószínűleg ezért sikertelen volt a pályázatom.
2023. ápr. 6. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
20%

Sávot adtam meg, de azt mondtam az alsó határ alá nem megyek.


Ezek után biztosan nem fognak ajánlatot tenni, hiszen azt mondtad, nem mész az alsó határ alá

2023. ápr. 6. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Nem feltétlenül utasítanak el. De ha van ugyan olyan kvalitású jelölt aki olcsóbban jön akkor igen.
2023. ápr. 6. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Ha nagyon fölé lősz akkor valszeg elutasítanak. Ha csak kicsit akkor vagy kifizetik vagy alkudoznak veled.


Sztem ne akadj fenn azon ha elutasítanak, főleg kezdőként ne. Ott simán átpörögsz 10 cégen mire eljutsz oda, hogy felvesznek

2023. ápr. 6. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

"Ezek után biztosan nem fognak ajánlatot tenni, hiszen azt mondtad, nem mész az alsó határ alá"


Hülyeség! (Már ne haragudj).


Nekem szakmai vezetőként semmi energiámba nem kerül, hogy a sikeres interjú után megkérjem a recruitert, hogy jelezze, hogy ennyit nem tudunk fizetni, csak 50-100 ezerrel kevesebbet. A recruiternek sem kerül semmibe kiküldeni egy ilyen levelet/felhívni az embert.



Ha elfogadja, akkor jó, ha nem fogadja el, akkor 7 perc munkánkba került (2 nekem, amíg szóltam a recruiternek, 5 neki, amíg jelzi a jelöltnek).


Szerinted 7 percet nem érdemes befektetni ebbe?

2023. ápr. 7. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!