Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Miért tartják sokan bullshit...

Miért tartják sokan bullshit szakmának az életvezetési tanácsadást?

Figyelt kérdés

Én most tanulom ezt a szakmát mióta rokkantnyugdíjas lettem és nagyon jó. A mentorom szerint sokat fogok majd vele keresni, mert ő is remek életcélokat tudott megvalósítani ebből a szakmából és ha elég ügyes leszek, akkor elérhetem idővel az ő szintjét anyagilag is. régebben telemarketinggel is foglalkoztam, így elég jó beszélőkém van..:)

Gondoltam rá, hogy idővel talán kitanulom a változás mediációt is, de az majd egy külön projekt lesz, arra még nem állok készen.



2023. ápr. 6. 21:29
1 2
 1/13 anonim válasza:
87%

"mióta rokkantnyugdíjas lettem"


Na igen, mióta leszázalékoltattad magad jó romához méltón, majd osztogatott az "életvezetési tanácsaidat", hogy százalékoltasd le magad te is, akkor nem kell dolgozni és lesz időd magadra! Jó az more!


Na, ezért.

2023. ápr. 6. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim válasza:
100%
Ez miért politika?
2023. ápr. 6. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim válasza:
33%
Mert semmi értelme. Kb mint a gender szak. Fel sem fogják, hogy csak két nem van. :)
2023. ápr. 6. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
87%
Mert közhelyek ismételgetéséből áll, amit az emberek maguk is tudnak
2023. ápr. 6. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
90%

,, telemarketinggel is foglalkoztam, így elég jó beszélőkém van.”


Saját magad szövegébe ott van a válasz a kérdésedre. 0 képzettséged van ahhoz hogy életvezetési tanácsokat tudj adni, max “eladni” tudsz életvezetési tanácsokat amik nagy eséllyel haszontalanok a kliensnek

2023. ápr. 6. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
88%
Max olyan embert tudnék elképzelni ilyenként, aki el is ért valamit, pl. sikeres vállalkozó és valódi tudása, tapasztalata van
2023. ápr. 6. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

#6 Nem feltétlenül, attól hogy valaki sikeres az nem jelenti azt hogy azok a tapasztalatok más vállalkozásba átvihetőek.


A gond ezzel a "szakmával" az, hogy 0 képzettség kell hozzá, azaz 0 tudással mész oda emberekhez sok pénzért haszontalan tanácsot adni.

Én azt gondolom hogy ahhoz hogy ennek legyen értelme legalább egy pszichológia alapszak elvárás kéne hogy legyen és erre épülhetne valamilyen képzés.


Attól kérdező hogy valamivel lehet sok pénzt keresni nem jelenti azt hogy nem bullshit, piramisjátékkal is lehet csak legyen gusztusa az embernek ahhoz hogy átverjen embereket.

2023. ápr. 7. 03:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
Attól fogadok szívesen életvezetési tanácsot, aki már ott van, ahová én tartok. A saját életed sem tudod vezetni, szóval nem lennél hiteles.
2023. ápr. 7. 05:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
Mert a tanácsadók 99%-a nem hiteles.
2023. ápr. 7. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
97%
Egy olyan ember akar nekem eletvezetesi tanacsokat adni, hogy hogyan legyek gazdag es sikeres, aki a megbeszelt talalkozora egy Aliexpresses oraval a karjan jelenik meg, es kiszall egy kozel 30 eves autobol. En eddig csak ilyet lattam. Szerintem ez elmond mindent.
2023. ápr. 7. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!