Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Hiba lenne egyetemre mennem?

Hiba lenne egyetemre mennem?

Figyelt kérdés

Eloszor is leszogeznem, hogy lehet, hogy csapongo lesz az irasom, de megprobalom osszeszedni magam.

Tehat erettsegi utan ugy dontottem, hogy egy evet kihagyok, es elmegyek dolgozni. Iden jelentkeztem 3 egyetemi szakra, ahova van is eselyem bekerulni, es erdekel is. Csakhogy akarhol utanaolvasok, elvileg egyik sem er sokat, ami megjobban osszezavar, hogy mit kezdjek magammal. (Nemzetkozi tanulmanyok, politikatudomany, anglisztika).

Es ugye most, hogy 1 eve nem sulizok, oszinten kicsit belekenyelmesedtem, marmint nincs jo allasom, alacsony fizetes, fizikai, faraszto munka, de valahogy ott van, hogy nem kell stresszelnem sulis dolgok miatt. Hazaerek, akkor teljesen nyugodt vagyok, nincs rajtam az a stressz mint kozepiskolaban. De kozben meg valamerre lepnem kene, mert mostani munkamat nem szeretnem sokaig csinalni.

Mit gondoltok, van ertelme ezek kozul a szakok kozul valamelyiknek? (Nincsenek olyan elvarasaim, hogy szarra keressem magam, de a minimalberrel nem szeretnek megelegedni)


2023. ápr. 10. 16:48
 1/10 anonim ***** válasza:
87%
Hát ilyen szakokra nincs értelme menni
2023. ápr. 10. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 Misike21 ***** válasza:
100%
Szerintem tanulni sose késő. Viszont ugyanazon a soron lenni 20 évig se poén , tehát ha számít a véleményem irány -> az Egyetem . És ha ezek a szakok amiket ‘kinéztél ‘magadnak nem fizetnek túl jól nézz olyat ami jobban fizet . Sok sikert
2023. ápr. 10. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Ha 300 korul keresnek, azzal megelegednek mar szerintem, nincs olyan celom, hogy milliokat keressek.

De ezek kozul a politikatudomanynal lattam tobb pozitiv velemenyt, lehet azt atrakom elsonek. Tok szivesen mennek amugy valami gazdasagi szakra, de alkalmatlan lennek oda, nagyon rossz voltam egesz eletemben matekbol, magamra eroltetni meg nem szeretnem, mert akiknek van erzeke hozza, mindig jobbak lesznek belole mint en.

2023. ápr. 10. 17:05
 4/10 anonim ***** válasza:
20%

Anglisztikára menjél, nagyon jól megtanulsz angolul, azzal még bármit lehet kezdeni. És az csak egy fél szak, mellette tudsz dolgozni vagy másik szakra is járni.

Rengeteg "B"-szak van a bölcsészkaron, ahova így jogosultságot kapsz járni, meg nemszaki képzések is vannak, mint pl. színház, ami 2 éves és ingyen járhatsz színházba, ha felveszed.


A tanulást az ember elsősorban tudásszomjból csinálja, nem bír ellenállni. Ha ez neked megvan, akkor csináld! Mindig éhes leszel rá.

2023. ápr. 10. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Anglisztika kb milyen munkakörre jó?
2023. ápr. 10. 18:16
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Bocs, hogy offolok, de az anglisztikán NEM angolt tanítanak, mindenki ezzel nézi be a nyelvszakokat. Ott angol irodalom, angol leíró nyelvészet, történelem és ilyenek mennek ANGOL nyelven. Az, hogy tudsz angolul, az az alap. Ha meg most nem tudsz, ott nem foglalkoznak azzal, hogy tanítsanak nyelvre (hiszen nem az a képzés célja).
2023. ápr. 10. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
0%
A nemzetközi tanulmányoknak igenis van értelme, és lehet rá egy nagyon jó karriert építeni. Itt a gykn csak a mérnökök meg az ITsok az emberek, de amúgy meg nagyon sok nagyon jó szakma van - többek között a nemzetközi tanulmányok. De a politikatudomány is tök jó ha abban látod magad, nagyon sok sikeres politológus meg politikai elemző van, szerintem ebben is ráció bőven. Az anglisztika egy kicsit kilóg, szerintem az tényleg nem túl piacképes végzettség, tipikusan a "mekibe jó lesz"
2023. ápr. 10. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
5: Tanítás, tolmácsolás, szinkrontolmácsolás, fordító, műfordító.
2023. ápr. 11. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

6: angol nyelvfejlesztés 25-40 kredit;

angol nyelvészet 15-40 kredit;


Minden nyelvszakon "csak ennyi" a nyelvoktatás rész! A többi az a kultúra, irodalom...

De ez a teljes tananyag 35-45%-a.

2023. ápr. 11. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Először is.. az iskola is egyfajta munkahely. Ugyan annyit stresszelsz mint bármelyik más munkahelyeden, a különbség az, hogy ott a tanulással dolgozol meg a saját érdekeidért. Az órákon való részvétel ad neked feladatot/kihívást a mindennapokra, hogy van értelme felkelned reggel. Ha tanulsz ha nem, az senkit sem érdekel, ezzel magadnak bizonyítasz, méghozzá nem is keveset!:) Rá kellene jönnöd, hogy ha az ember valahol tanul, akkor az egy hatalmas lehetőség, hiszen van esélyed rá, megvannak a tanárok hozzá akik kellően felkészítenek. Szerintem mindenképpen folytasd a tanulmányaidat, még ha nem is jövőre, de 1-2 év múlva. Az anglisztikával lehet kezdeni valamit ha elég nyitott vagy, mert rengeteg lehetőség van az ember számára a mi világban, csak nyitott szemmel kell járni.
2023. máj. 26. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!