Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Szerintetek érdemes egyetemre...

Szerintetek érdemes egyetemre mennem, vagy így inkább munka?

Figyelt kérdés

Magyar szakra mennék.

Azonban látok tök jó állásajánlatokat, ahová elég az angol nyelvtudás (tudok angolul, de pár évig hanyagoltam, az aktív szókincsemet mindképp fel kell hozni), valamint a sz. gépes ismeretek. Szerintetek vágjak neki az egyetemnek, csak azért, mert érdekel, vagy jobban járok ha egy kis angol frissítés után nekiállok dolgozni?


2023. febr. 11. 12:28
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
86%
Szerintem az utóbbi. Munka közben tanulhatsz olyat, ami a munkához szükséges. Mire elvégeznéd az egyetemet, már lesz egzisztenciád.
2023. febr. 11. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
91%
Normális szakra megéri menni, de ilyen büfé szakra, mint a magyar, felesleges időpocsékolás, abszolút 0 értelme van.
2023. febr. 11. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
47%
Egyetértek a másodikkal, a magyar szak teljesen piacképtelen.
2023. febr. 11. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:

Tudom, de amúgy nekem nincsenek is nagy karrier terveim. :-)

Most majd biztos kapom az osztást. De nekem tökre elég egy ügyintézői állás, vagy hasonló. Csak gondoltam diplomával több esélyem van irodába kerülni, a magyar szak meg érdekel is.

2023. febr. 11. 13:16
 5/18 anonim ***** válasza:
38%

"nincsenek is nagy karrier terveim"


Ez nem baj, de megélhetéssel kapcsolatos terveid azért vannak?


Ha nem a közszférában akarsz elhelyezkedni, akkor egy akármilyen diploma nem jelent semmiféle előnyt. Szakirányú végzettség számít.

2023. febr. 11. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:

Vannak megélhetési terveim, de ahogy elnézem ezeket az ügyintézői szakmákat multiknál, jobban fizetnek, mint sok diplomás állás. És gondolom könnyebben bekerülök ilyen helyre diplomával, még ha az csak alibi is. Nem?

Persze a nyelvtudás mellett.

2023. febr. 11. 13:28
 7/18 anonim ***** válasza:
70%
Nem kerülsz be könnyebben. A versenyszféra nem fog előnyben részesíteni egy irreleváns papír miatt. Ha a végzettséged nem jár olyan tudással, ami a cég számára hasznos, olyan, mintha nem is lenne.
2023. febr. 11. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:
Érdekes, mert az ismerőseim körében nem ezt tapasztalom.
2023. febr. 11. 13:33
 9/18 A kérdező kommentje:

Sok multi is feltünteti, hogy felsőfokú végzettség előny, de nem írják milyen.

Csak azt, hogy jó komm képesség, középfokú angol, sz. gépes ismeretek.

2023. febr. 11. 13:34
 10/18 anonim ***** válasza:
27%
Semmi keresnivalód a karrier topikban.
2023. febr. 11. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!