Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Lesz valaha elegendő pénzem?...

Lesz valaha elegendő pénzem? Vagy mi az elegendő igazából?

Figyelt kérdés

Szeretném az életemet egy szerető családdal leélni, anyagi biztonságban.


Ez alatt azt értem, hogy legyen annyi megtakarításom, hogy a családomat könnyedén el tudjam tartani és ne függjek 110%-ban a munkahelyemtől, ha valamiért az nem jó akkor megtehessem azt, hogy felmondok és 1-2 hónapot eltöltök munkakereséssel úgy, hogy nem azon izzadok, hogy ha 3-4 hónapon belül nem találok munkát akkor miből tankoljuk meg az autót vagy miből vegyünk akciós, árstoppos csirkemell filét.


Viszont egyszerű munkával szerintem ez sosem fog menni. Ahogy most nézem a fizetéseket (szoftverfejlesztőként kezdtem dolgozni, így még a szerencsésebbek közé is sorolom magam..), ez 15 év alatt is szinte lehetetlennek tűnik.

Esetleg ha sikerülne valami jó "üzletet" csinálni. Mondjuk ahhoz egy ötlet, jó kivitelezés, rengeteg munka és szerencse is kelleni fog. :)


Még ha azt feltételezem, hogy a pályán maradok és haladok szépen, 4 év múlva lenne esélyem arra, hogy seniorrá váljak, feltételezzünk egy nettó 850 ezer Forintos havi keresetet.

Ha havonta félmilliót félretennék, mire tudnék venni egy normális házat Budapesten vagy az agglomerációban, simán eltelne 15 év.

És ez még csak a gyönyörű elmélet, messze nem keresek a fentebb leírt módon. LOL


Mindeközben nekem is lennének személyes vágyaim, szeretnék egy szép autót, jókat enni, jól öltözködni. Mondjuk tulajdonképpen ennyi, ezen kívül magamra semmit sem költenék, illetve igazából már az utóbbiakat (főleg a kocsit, nem evilági, hogy milyen összegeket lehet elverni egy átlagos autóra is, nem hogy egy annál komolyabbra, ennyit nem ér a dolog.. :D Hát még nem is volt soha saját autóm, de már fáj az, hogy sok százezreket költenek az emberek szervizre, a tankolásról és egyebekről ne is beszéljünk) kezdem is elengedni a célok érdekében.


Csak egy kis mental supportért jöttem, illetve hátha összejönne egy kis ötletelés, szivesen olvasnám ezen a területen mások véleményét is. :)



2023. ápr. 15. 16:40
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:

"Sok saját munkában / programban / egyéb bizniszben gondolkoztam már. Keresnem kell valamit amit meg is tudok valósítani. :)"


Kedves kérdező, te most tulajdonképpen programozónak, szoftverfejlesztőnek tanulsz?

2023. ápr. 15. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:

#10 Az egyetem ilyen, ezt el kell fogadni, hacsak nem gazdagok a szülők az egyetemi élmény mindig is ilyen lesz.


"Szeretnék gyorsan haladni". Ez nem így működik, van amit nem lehet meggyorsítani, van amihez idő kell.

Saját biznisz pedig nem olyan mint amit youtubeon, tiktokon és egyebeken látsz. Ha bejön akkor lehet vele keresni, de senki se garantálja, hogy be fog jönni, ellenben az összes velejáró stresszt megkapod.

Programozókénti vállalkozóság se fenékig tejfel arról nem beszélve hogy ahhoz célszerű több évnyi tapasztalatot összeszedni.


De hidd el hogy még alkalmazottként is kb 35-40 éves korodra elég biztos hátteret lehet összerakni.

2023. ápr. 15. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 A kérdező kommentje:

#11


Igen, illetve junior fejlesztőként dolgozom "part-time". :)

2023. ápr. 15. 21:22
 14/14 anonim ***** válasza:
56%
Jah, mernokkent mondom hogy amit ITsként bért elérhetsz 4-5 év alatt ahol nálunk vezetőnek kell lenni 20 év tapasztalattal sok esetben. Szoval sztem jó helyzetben vagy.
2023. ápr. 16. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!