Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Lesz valaha elegendő pénzem?...

Lesz valaha elegendő pénzem? Vagy mi az elegendő igazából?

Figyelt kérdés

Szeretném az életemet egy szerető családdal leélni, anyagi biztonságban.


Ez alatt azt értem, hogy legyen annyi megtakarításom, hogy a családomat könnyedén el tudjam tartani és ne függjek 110%-ban a munkahelyemtől, ha valamiért az nem jó akkor megtehessem azt, hogy felmondok és 1-2 hónapot eltöltök munkakereséssel úgy, hogy nem azon izzadok, hogy ha 3-4 hónapon belül nem találok munkát akkor miből tankoljuk meg az autót vagy miből vegyünk akciós, árstoppos csirkemell filét.


Viszont egyszerű munkával szerintem ez sosem fog menni. Ahogy most nézem a fizetéseket (szoftverfejlesztőként kezdtem dolgozni, így még a szerencsésebbek közé is sorolom magam..), ez 15 év alatt is szinte lehetetlennek tűnik.

Esetleg ha sikerülne valami jó "üzletet" csinálni. Mondjuk ahhoz egy ötlet, jó kivitelezés, rengeteg munka és szerencse is kelleni fog. :)


Még ha azt feltételezem, hogy a pályán maradok és haladok szépen, 4 év múlva lenne esélyem arra, hogy seniorrá váljak, feltételezzünk egy nettó 850 ezer Forintos havi keresetet.

Ha havonta félmilliót félretennék, mire tudnék venni egy normális házat Budapesten vagy az agglomerációban, simán eltelne 15 év.

És ez még csak a gyönyörű elmélet, messze nem keresek a fentebb leírt módon. LOL


Mindeközben nekem is lennének személyes vágyaim, szeretnék egy szép autót, jókat enni, jól öltözködni. Mondjuk tulajdonképpen ennyi, ezen kívül magamra semmit sem költenék, illetve igazából már az utóbbiakat (főleg a kocsit, nem evilági, hogy milyen összegeket lehet elverni egy átlagos autóra is, nem hogy egy annál komolyabbra, ennyit nem ér a dolog.. :D Hát még nem is volt soha saját autóm, de már fáj az, hogy sok százezreket költenek az emberek szervizre, a tankolásról és egyebekről ne is beszéljünk) kezdem is elengedni a célok érdekében.


Csak egy kis mental supportért jöttem, illetve hátha összejönne egy kis ötletelés, szivesen olvasnám ezen a területen mások véleményét is. :)



2023. ápr. 15. 16:40
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
26%

Sosem fogom megérteni, hogy programozók, szoftverfejlesztők miért is gondolkodnak havi 1x-i fizetésben és csak alkalmazotti munkában, aztán elmondanak 1 imát ,hogy "talán előre fognak jutni azon a bizonyos szamárlétrán".. mikor ha beletennének egy kis erőfeszítést, zsírosra keresnék magukat akár másodállásként végzett tevékenységükkel is.


Upwork tele van szabadúszói munkával. Lehet azokkal kezdeni.


Sima kis program ami összefűz pdf-eket 50$-ba kerül havonta, ami szét tud szedni tif-et, szintén 50$. Millió 1 ilyenre igen is van piac. Nem kér enni, nincs "üzemeltetési költsége". 1x meg kell írni, azt kész.


Codecanyon tele van kis programokkal, amik hasznosak volnának, de sz@rul működnek. viszont millió+1 visszajelzés van rájuk, lehet onnan is ihletet meríteni.

2023. ápr. 15. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:

Erről a világról sajnos semmi információm sincsen és nem is tudom, hogy hogyan kellene megismernem.


Most első lépésként ráguglizok. Ha esetleg még tudnál a témában bármi információt adni, rendkívül hálás lennék. :)


Akár itt akár üzenetben.

2023. ápr. 15. 17:02
 3/14 anonim ***** válasza:
Nem.
2023. ápr. 15. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
62%

"Szeretném az életemet egy szerető családdal leélni, anyagi biztonságban.

Ez alatt azt értem, hogy legyen annyi megtakarításom, hogy a családomat könnyedén el tudjam tartani és ne függjek 110%-ban a munkahelyemtől,"


Abban a pillanatban, ahogy ezeket eléred és azt hiszed, hogy innentől nyugalmas életed lesz, lesz más bajod. Rád un a feleséged és megcsal, beadja a válókeresetet, beteg leszel, elüt a villamos, miközben azon gondolkozol kerékpározás közben, hogy micsoda jó életed van, stb.

Az élet egy küzdelem. Máskülönben hamar megunnád. Nyugodj bele!

2023. ápr. 15. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
33%

"nem evilági, hogy milyen összegeket lehet elverni egy átlagos autóra is, nem hogy egy annál komolyabbra, ennyit nem ér a dolog.. :D Hát még nem is volt soha saját autóm, de már fáj az, hogy sok százezreket költenek az emberek szervizre, a tankolásról és egyebekről ne is beszéljünk) kezdem is elengedni a célok érdekében."

Sokan nem is vágynak tulajdonra, neked is azt sulykolják, hogy ne vegyél, hanem bérelj, ott a közösségi autóbérlés, máris vezethetsz egy jó kocsit szervizelés nélkül. Kibérled egy órára és hajtod. Kedvtelésből. Kész.

2023. ápr. 15. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
23%

Alkalmazotti fizetésből ezt soha nem fogod elérni. Hiába is keresel 850e-et, nem fogod tudni soha gazdagra spórolni magad.


#4 ez egy hülyeség. Ilyen alapon ne csináljunk semmit, mivel úgyis meghalunk.

2023. ápr. 15. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
79%

Pénzmennyiségben mindig van fejjebb, valaki 300 nettóból él meg valaki meg milliókat tud elkölteni havonta. A kérdés az hogy mennyivel tesz boldoggá az ha 3 milla a havi költésed mintha csak 2, 1 vagy kevesebbet viszel haza.


Az, hogy mennyire függsz a munkahelyedtől az életstílusodtól függ, hiába keresel többet, ha elköltöd az összes pénzed. És hidd el milliókat is ugyanolyan könnyen el lehet költeni, mert akkor megveszed a drága autót a márkás ruhákat amik 30k tól indulnak, elmész a drága éttermekbe és társai.

Ha viszont megfelelő mennyiséget teszel félre akkor egy jobb fizetés mellett évekig ellehetsz.


Jóval rosszabb fizuk mellett is összeszednek az emberek lakásokat, programozói bérek BPn multiknál 750 től milliókig terjednek, egy senior dev technikailag havi szinten félre tud tenni 1 millát önmagában is. Ha van egy feleséged, annak a fizetése pedig erre még rájön. Amit említettél 850 nettó az inkább medior fizetés mint senior.(Kivétel ha valami kis kkv ban vagy vagy nem váltasz munkahelyet jobb fizuért és megragadsz egy szinten)

15x12x500 ezer az 90 millió, azért a 9-11. kerületben zsír új 80nm-es lakást kapsz. Egyrészt programozóként nem kell BPn élni és akkor jóval olcsóbban is kapsz lakást, másrészt pedig senki se kényszerít rá hogy most épültet vegyél. Ha 2000 utánit veszel akkor van 120 nm es ugyanennyiért amibe elég sok gyerek elfér.

Plusz hitel sem ördögtől való dolog, 5 év alatt 30 milla ami bőven elegendő önrész.


Szóval én nem aggódnék ezen, ha kell pénz később a karrieredben mehetsz contractorkodni, ami egyértelműen jobban fizet, de anélkül is bőven lesz annyi pénzed programozóként, hogy megélhess(feltéve hogy nem szórod a pénzt.)


Én BPn havi szinten 300 körüli összeget költök el plusz 100 ezer kb lefedi az utazásaimat és egyebeket, a többit én félre tudom tenni, ami havi szinten szép összeg.

2023. ápr. 15. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
46%

Lakást/házat hitelre kell venni, különben sosem fogsz venni. Már pedig lakni kell valahol.


Alkalmazottként pedig sosem fogsz nagyot szakítani, ahhoz EV kell, hogy legyél.

2023. ápr. 15. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%
#7 Elég jól összefoglalta a lényeget. Ha meg lesz egy magas fizud, az életstílusod határozza meg, hogy mire lesz elég számodra. Nincs az a pénz, amit ne lehetne elszórni hülyeségekre. Mindkettőben partnered lehet a partnered, a takarékosságban és a pénzszórásban is. Úgy válassz!
2023. ápr. 15. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm a szuper válaszokat.


A jelenlegi szitumnál igazából akármi is csak jobb lehet, egyetem mellett tulajdonképpen azt a pénzt keresem meg amit elköltök lakhatásra, ruhára és kajára. :)


Igazatok van. Viszont szeretnék gyorsan haladni, hogy idősebb koromban már majd többet pihenhessek. Amit az első írt az már rögtön egy érdekes lehetőség. Sok saját munkában / programban / egyéb bizniszben gondolkoztam már. Keresnem kell valamit amit meg is tudok valósítani. :)


Köszönöm a válaszokat, várom a többit! :D

2023. ápr. 15. 20:04
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!