Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Van itt könyvelő? 41 évesen...

Van itt könyvelő? 41 évesen pénzügyi előképzettség nélkül van értelme elkezdenem a könyvelő tanfolyamot, el fogok vele tudni helyezkedni 40+ évesen?

Figyelt kérdés
2023. ápr. 15. 16:44
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
55%
Hát nehezen. A huszonéveseket sem szívesen veszik fel. Mi is inkább tapasztalattal rendelkezőket keresünk.
2023. ápr. 15. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
100%

Motivációs szöveget írva a lájkokért: persze, sosem késő tanulni, kemény munkával minden álmodat megvalósíthatod, ismerősöm is 50+ lett szenior programozó és milliókat keres hajrá vágj bele bla bla bla...


Valóság: a mostani gazdasági helyzetben ku... nehéz elhelyezkedni 40 pluszosan pályakezdőként úgy hogy rengeteg fiatallal versenyzel a pozíciókért, szóval készülj hogy ha el is végzel egy képzést előfordulhat hogy hónapokig vagy évekig egy visszajelzést sem kapsz és a karriered elején örülhetsz ha valahol el tudsz helyezkedni fillérekért. 40 év felett a munkamorál és a motiváció valamint a tempó sem olyan sok embernél mint egy fiatalnál, általában az emberek nagyrésze ennyi idősen már inkább tapasztalatból szokta csinálni a dolgokat, szóval nem egyszerű, de ha tényleg van benne elég akarat és kitartás akkor lehetséges (csak nem könnyű)

2023. ápr. 15. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
98%

"40 év felett a munkamorál és a motiváció valamint a tempó sem olyan sok embernél mint egy fiatalnál"


Ezen nagyot mosolyogtam...


Nekem pont ellenkező a tapasztalatom. Eddig úgy voltam vele, hogy áldozok a fiatalokra időt és energiát is, de 4-5 év kínlódás után meggondoltam magam. Többre becsülöm a közép és idősebb korosztály értékteremtő munkáját, kötelességtudatát. Tisztelet a kivételeknek!

2023. ápr. 15. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
20%

#3 Nekem negatív tapasztalatom van a 40-50 év körüli korosztállyal, akik "átlagos" beosztottként dolgoznak (és nem valami vezető, csoportvezető pozit töltenek be). Nálunk engedélyezett a home office és az idősebb korosztály ezt rendre úgy fogja fel, hogy otthon van ezért munkaidőben bármit megtehet: gyerekével kirándul/játszótérre megy, főzőcskézik, takarít, kutyát sétáltat stb... amit valamilyen szinten meg tudok érteni hogy család mellett nem a munka lesz a legfontosabb, de azért kicsit irritáló hogy valakivel beszélni szeretnék MUNKAIDŐBEN és 2-3 óra múlva reagál mert a családi ügyeit intézi. Ezt rendre az idősebb korosztálynál tapasztalom. Ezzel szemben a fiataloknál épp azt hogy nagyon gyorsan reagálnak, motiváltak a tanulás iránt és hogy minél jobb minőségű munkát szállítsanak le.


Elképzelhető hogy cég és munkakör függő de én a tapasztalataim alapján biztosan előnyben részesítenék egy fiatalt egy pályaváltó idősebbel szemben, főleg ha pörgős, széleskörű tudást igénylő munkáról van szó.

2023. ápr. 15. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:

"Elképzelhető hogy cég és munkakör függő"

Biztos, hogy az... :)

2023. ápr. 16. 04:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:

Hát ha 40+ vagy, akkor bizonyára van valamilyen másfajta végzettséged és szakértelmed.


Mi lenne ha a meglévő tudásodat ötvöznéd a frissen szerzett könyvelői végzettséggel?


Például ha valaki mondjuk cukrász lenne.... de önszorgalomból szerzett egy könyvelői végzettséget is, mert érdekelte és - nem mellékesen - ment is neki, akkor fel tudja ajánlani, hogy pl. a cukrászdának, ahol dolgozik, a könyvelését is megnézné - így tudna gyakorlatot szerezni.


Ilyen esetleg nálad szóba jöhet?


Mert így lehetséges esetleg.


Egyébként viszont az van, amit az előttem lévők mondtak: a fiatalok kellenek, mert (még) tudnak hajtani.......és náluk még olyanok a prioritások, amik fekszenek a munkaadóknak.

2023. ápr. 19. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
Könyvelői tanfolyamhoz amennyire én tudom kell valamilyen pénzügyi előképzettséget igazolni. Első körben nézz utána a bemeneti követelményeknek.
2023. ápr. 19. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
100%

Most már nem kell. Változott a jogszabály.

Van kifejezzeten olyan tanfolyam is, ami éretrségire épül.


Más kérdés, hogy el tudja - e végezni pénzügyi és számviteli előképzettség hiányában....

2023. ápr. 20. 04:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
A tanfolyamot szervező cégnek nem számít, hogy el tudja-e végezni a tanfolyamot, a lényeg, hogy fizesse be a díjat.
2023. ápr. 28. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:

Valamiért sokan azt képzelik, hogy a könyvelők degeszre keresik magukat, pedig, mint bármelyik másik szakmában, itt is csak az igazán jó szakemberek keresnek jól.

A könyvelői szakma ugyanúgy felelősséggel jár, mintha villanyszerelő, vízvezetékszerelő, vagy orvos lennél. Hibás munkával nagy kárt is okozhatsz az ügyfelednek.

2023. ápr. 28. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!