Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Dalszerzőként szeretném...

Arya Stark421 kérdése:

Dalszerzőként szeretném eladni a dalaimat. Kinek tudnám eladni és hogyan?

Figyelt kérdés
Dalokat írok zenei kísérettel együtt. Fogalmam sincs hogyan tudnék ebből megélni jogilag érvényes úton. Kivel kell felvennem a kapcsolatot aki ezzel foglalkozik? Esetleg zenei kiadókkal kéne beszélnem?

2023. ápr. 16. 13:32
 1/7 anonim ***** válasza:
Megélni nem fogsz, de egy kis keresetkiegészítésként lemezkiadókhoz fordulhasz, ők szerződésben vannak előadókkal akik előadják, felveszik lemezre/streamingre és neked azerzői jogdíj származik ezekből a tevékenységekből, hogy mennyi attól függ mennyit játsszák. De ahhoz hogy megélj több száz olyan slágert kell írnod amit 30 év múlva is tolna rádió. Akkor számíthatsz olyan összegre ami mellett már nem kell másr dolgozni.
2023. ápr. 16. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Persze nem is úgy értem a megélést, hogy csak azt csinálom hanem, hogy egyáltalán beindítsam a zenei "karrierem" és eltudjam adni.

Köszönöm a választ!

2023. ápr. 16. 14:31
 3/7 anonim ***** válasza:

Bármilyen vállalkozásba vágsz, az első és legnehezebb pont, hogy kinek add el amit csinálsz.


Az nyilván nem működik, hogy elkészítesz valamit, aztán sorba állnak érte.


A legtöbben úgy kezdik, hogy saját ismeretségi körben, zenész haveroknak, ismerős zenekaroknak/énekeseknek adják, és az elején bizony ingyen, hiszen, pénz nem nagyon van az ilyen amatőr szintű zenélésben.



Aztán ha sikerül valami nevet szerezni a szakmában, akkor lehet egyre jobb, ismertebb zenekaroknak/fellépőknek dolgozni, és egy idő után megjön az a szint, amikor már pénz is van a melóban, mikor már keresnek.


Na ez az, ami csak hosszú idő alatt, piszok sok munkával, és szerencsével érhető el. Ha jelenleg annyit csinálsz, hogy írtál pár dalszöveget a fióknak, de senkit nem ismersz, akkor kb 0% esélye van, hogy bejöjjön.

2023. ápr. 16. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Senkinek. Ez ma nem egy eladható dolog. A kiadók nem alkalmaznak új embereket mert már nincs mit kiadni, mert az emberek nem vesznek CD-ket ezért az előadók nem is csinálnak náluk lemezeket. Inkább feltolják Youtube-ra. Az hogy írsz dalokat tök jó de a mai világban ez nem nagy fegyvertény. Bárki tud írni pár youtube video megnézése meg néhány ingyenes program beszerzése után. Keresned kéne egy vagy több előadót aki előadja, beröffenteni egy youtube-csatornát. Abban van perspektíva, de ott ha nagy pénzeket akarsz szakítani menedzsment fronton is oda kéne állni, mert gyorsan kigolyóznak ha elindul a szekér.
2023. ápr. 16. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Én magam vagyok aki elő tudom adni hiszen énekelek és játszok több hangszeren. Úgy voltam vele eleinte simán dal írással több esélyem lenne mint előadóként, de a válaszokat látvan inkább egyből megpróbálom én magam előadni. A végső cél amúgy is ez volt.
2023. ápr. 16. 20:15
 6/7 anonim ***** válasza:

5

Hát akkor hajrá, csinálsz egy kis homestudiót és elkezded gyártani a dalokat. Forgass hozzá klippeket, mert az még mindig fontos az eladhatóság szempontjából, aztán vagy befutsz vagy nem, de mindenesetre legalább lesz egy portfóliód a későbbiekre.

2023. ápr. 16. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

10 éve írok zenéket, ha Magyarországon szeretnél zenélésből megélni, esélytelen, ha csak nem csinálsz borzalmas zenéket, tucatzenéket. Nézd meg a YouTube-on a felkapott szekciót, ott milyen zenék vannak. És még úgy sem könnyű ha nem vagy kormányközeli. Jogdíjakból nem nagyon lehet megélni. A bevétel max koncertekből, rendezvényekből jön. Itt is jó a sok ismerős, kormányközeliség.


Külföldön meg aztán még jobban esélytelen. Nagyjából ugyanez.


Egyébként zenészként soha nem a zenéidre lesznek kíváncsiak, nem azt lehet eladni, hanem a személyiséged, milyen ember vagy. Nagyjából celebnek kell lenned ÉS mellé "zenésznek" hogy eladható legyél.

2023. ápr. 17. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!