Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mennyire elterjedt még hogy...

Mennyire elterjedt még hogy vendéglátásban több órát dolgoztatnak mint amire bejelentenek?

Figyelt kérdés
Tapasztalatot, várost/települést is írjatok.

2023. ápr. 17. 19:07
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon
2023. ápr. 17. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Nyíregyháza, nagyon.
2023. ápr. 17. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Budapest, az esetek többségében be sem jelentenek, nap végén kp és ennyi.

Ha be is jelentenek, napira szoktak, és volt, hogy 12-15 óráztunk rendezvény miatt.

2023. ápr. 17. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
A gond ahol bejelentek ott meg gyalázatosan alacsony a fizetés
2023. ápr. 17. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Olyan 100% körül...
2023. ápr. 18. 06:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Csak olyan van !!
2023. máj. 20. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Ez nem óriási kicseszés az alkalmazott szempontjából?
2023. máj. 20. 20:26
 8/10 anonim ***** válasza:

Igen.

A baj az hogy nagyon sokan vállalják így is.

Érdemes tovább tanulni vagy képezni magát embernek, mert nagyon alja ez a szektor

2023. máj. 20. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Szerintem a vendéglátásban ez alap. Jobb esetben nem alkalmival vagy bejelentve, hanem minimálbérrel, hogy legalább a tb-t ne kelljen fizetned. Heti 6 nap általában 10-16 órában. Természetesen az az egy, nyomorult szabadnapod is max. hétfő, kedd, vagy szerda lehet. Se szabad hétvége, se ünnep. A borravalót lenyúlja a vezetőség, mindezt tetőzve a kedvencemmel, mondván, hogy "nincsen pénz, nincsen elég vendég", de persze meggúvadsz, mert annyit kell dolgozni, hogy se enni, se pisilni nincs időd...na és akkor a "kedves" vendégekről már ne is beszéljünk, mikor betérnek hatalmas nagy arccal, de egy köszönés nem esne ki a száján...S elkezdi, hogy lesz :) Soha többé vendéglátás, épp eleget áldoztam az életemből már erre. Át fog alakulni hamarosan, mert ember még nincsen, nem véletlenül. Sokszor ami van is selejt. Így aki dolgozik benne becsületesen, 20x-osan túl van terhelve fizikailag és lelkileg is...
2023. jún. 20. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Kicsit eltértem bocsi. Szóval, ez az egész országra igaz. Én szó szerint majdnem az ország összes régiójában megfordultam már. Idénymunkáktól kezdve, normál állásokig. A cukrász szakmától kezdve a szakácsig, felszolgálóig, pultosig. Annyi előnye van csupán, hogy covid után óta, a Balatonon pl.lehet keresni annyit szakácsként, mint külföldön. De felszolgálóként pl. már nem. Szóval nem kell konkrét régiót írnom, mert mindenhol ugyanaz megy a vendéglátásban az országban. Az ellenörzést kellene egy kicsit komolyabban venni, S nem a dolgozót büntetve. Mert ha rá van szorulva, úgyis elvállalja a munkát. A tulajdonosokat büntetném nagyon csúnyán. Nem úgy kellene ellenőrizni, hogy kijönnek és megnézik a jelenléti ívet. Hanem kijönnek reggel, kijönnek du és este is. S akkor látnák, hogy jéé még mindig ugyanazok az emberek dolgoznak. Mindezt tetőzve azzal, hogy a köv 2-3 napban is elmennék, de nem hétköznap. Hanem hétvégén, akkor úgyis dolgoztatják őket pl péntek szombat vasárnap. Viszont nem foglalkoznak ilyen mélységig vele. Ha véletlen egyszer vissza is mennek egy adott helyre, ami lebukik, utána szalad a tulaj, leülnek beszélgetni, a tulaj fog egy vaskos borítékot és ellenőr volt nincsen, szerintem ez így működik. :)
2023. jún. 20. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!