Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Munkahelyváltásnál az új...

Munkahelyváltásnál az új helyen hétfőn kezdek, ha pénteken felmondok (próbaidő alatt) a jelenlegi helyen, akkor megszakad a jogfolytonosság?

Figyelt kérdés
Jelenleg a próbaidő alatt vagyok a cégemnél, de úgy néz ki május elsejével felvesznek egy új helyre. Viszont az a nap éppen hétfő, tehát csak pénteken tudnék legkésőbb felmondani, ilyenkor úgy tudom megszakad a jogfolytonosság, ez igaz? És milyen hátrányok érhetnek így engem, pl hitelfelvételnél?

2023. ápr. 18. 12:15
 1/6 anonim ***** válasza:
Nem szakad meg. A jogalkotó gondolt ilyenre
2023. ápr. 18. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Hitelfelvetelnel is csak x ido szamit megszakitasnak. Talan egy honap, de ez konstrukciofuggo.
2023. ápr. 18. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
A felmondást vasárnapi nappal kérd és megszűnik a probléma.
2023. ápr. 18. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
#3 Hát oké, és ha erre fel azt mondja, hogy akkor ő aznaptól akarja megszüntetni a munkaviszonyt? Mert a munkáltató is azonnal felmondhat. Inkább arra lennék kíváncsi, hogy lenne bármi hátrányom a későbbiekben abból, hogy két nap kiesett a jogfolytonosságom.
2023. ápr. 18. 18:46
 5/6 anonim ***** válasza:

Nem lesz hátrányod, de ennyire nem szemetek sehol hogy 2 napon izéljanak.

Eddig bárhol mondtam fel normálisan mehtudtuk beszélni melyik naptól. (Mondjuk nem is pénteken jelentettem be, hogy hétfőn nem jövök, próbaidő alatt is rendesen 30 nappal előre szóltam, hogy ennyi volt.)

2023. ápr. 18. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Fogd mar fel hogy ez nem szamit megszakitasnak. Semmilyen hatranyod nem szarmazik belole.
2023. ápr. 18. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!