Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Hogyan lehetek taxis? Milyen...

Hogyan lehetek taxis? Milyen engedélyek kellenek hozzá? Nagyon nehéz szakma?

Figyelt kérdés

Lényegében arról lenne szó, hogy nagyon szeretek vezetni, jól is tudok. Sajnos normál munkahelyre nem vesznek fel egyéb problémák miatt, de taxi sofőrként nem lenne gond, ezért gondoltam erre.

Normális segítségeket megköszönöm!



2023. ápr. 18. 12:33
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
63%

Ha elveszteném a hallásom letenném az autót, mert ön és közveszélyes. Csak ezt a legtöbb egybites ember nem bírja belátni.

Ugyanaz, mint amikor valaki a korából adódóan már nem tud vezetni (reflexek, látás stb), csak ott is az emberek legkisebb százaléka hajlandó azt belátni, hogy erre már nem képes.

2023. ápr. 23. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
77%

A hallássérült sofőrök nem okoznak több balesetet, mint az épen halló társaik, mert ők tisztában vannak azzal, hogy a hallásuk nem tökéletes. Így sokkal jobban figyelnek és koncentrálnak azokra az ingerekre, amik vezetés közben érik őket.


Mielőtt elítélitek a kérdező szándékát, érdemes lenne átlátni, hogy egyáltalán nem illegális siketen vezetni.

2023. ápr. 23. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
50%

"hallássérült sofőrök nem okoznak több balesetet, mint az épen halló társaik"



Be is baszna, ha egy pár százaléknyi kisebbség ugyanannyi vagy több balesetet okozna, mint a maradék kilencven pár százalék.


Ettől függetlenül egy ritka hisztis gyerekes hozzáállás dacból kockáztatni és már csak azért is vezetni. Azon indokok miatt, mint ami a #10-ben le lett írva.

2023. ápr. 23. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
77%

Arányaiban nem okoznak több balesetet. Gondoltam ez evidens, de ezek szerint mindent a szátokba kell rágni.


Az, hogy néhányótok nem vezetne többé siketen az teljesen oké, de ezt nem kényszeríthetitek rá senki másra. Nem illegális, simán lehet a magyar jog szerint siketen vezetni.

2023. ápr. 24. 01:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
33%
Igen, ez egy elég komoly joghézag. Itt az érintett embernek lenne kötelessége felnőtt módjára gondolkodni és szögre akasztani a kulcsot.
2023. ápr. 24. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 A kérdező kommentje:

Akik azt mondják akasszam szögre a kulcsot, rendben. De akkor kérlek szépen, ha már ezt mondjátok, akkor azt is mondjátok meg mit csináljak, jó?

Válaszolva a megkülönböztetésekre, nem egyszer fordult már elő, hogy mögöttem érkezett ilyen jármű és atya úristen neki, hogy láttam és félrehúzódtam. Gyerekek szemem van, érzékeléseim vannak. Hang alapú sín átjáró? Kérlek szépen van azon lámpa is, mert kötelező rajta lennie lámpának.

Köz és ön veszélyes vagyok? Persze, mert ha én nem fékezek időben vagy rántom el a kormányt, akkor belemegyek a hülye baromban, aki nem tartja be a sávokat és egyebeket. Autópályán simán megyek 130-140-el, de persze suhannak el mellettem a hülyék, nem mennek le a szélső sávban, hanem maradnak a belsőn, 3 sávnál meg mindenki középen. Az indexet használni sokan nem tudják, és a kedvencem, amikor menetfénnyel közlekedik valaki esőben, szürkületben.

De én vagyok a köz és önveszélyes, értem. :D


Ui.: várom a lelkes támogatásokat, akik szerint itt minden happy és könnyű.

2023. ápr. 25. 11:30
 17/17 anonim ***** válasza:
76%

"Kérlek szépen van azon lámpa is, mert kötelező rajta lennie lámpának."


Hát akkor ezek szerint neked ló**sznyi vezetési tapasztalatod sincs. Biztosítatlan vasúti átjáró számtalan van, nem találkoztál még egyel sem? És nem, egyáltalán nem kötelező a lámpa.

2023. ápr. 25. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!