Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Ha egy munkahelyen csak rövid...

Ha egy munkahelyen csak rövid időt töltök el, azt nem kell bele írni az önéletrajzba, annak nem tudnak utána járni? Mert nyilván nem feltétlen ír bele az ember az önéletrajzában egy pár hónapos munkahelyet, az nem túl szimpatikus. Bővebben lenn.

Figyelt kérdés

Példa:


Az önéletrajzom szerint 2023 februárjában dolgoztam utoljára egy munkahelyen. Felvesznek valahova 2023 szeptemberében. Benyújtom szépen a 2023 februárjában megszűnt munkahelyem kilépő papírjait.


Közben volt egy munkahely 2023 május-júniusba, csak ezt nem szeretném elmondani, leírni az önéletrajzban, mert pár hónap volt az egész, az csak magyarázkodás, negatív pont lehetne.


Erre gondolok.


Ha meg rákérdeznek, mert tudom hogy rá szoktak ha az utolsó munkahely fél év - egy éve volt, akkor ki tud találni az ember több jó indokot is. ( utazás, önfejlesztés, családi problémák.... stb..)


2023. ápr. 23. 08:45
 1/4 A kérdező kommentje:

Közben "kicsit" utána jártam a saját kérdésemnek, lehet hogy a leírása előtt kelett volna, én ezeket találtam:


Régen, a NAV automatikus adóbevallás tervezete előtt volt ez fontos, mert akkor a cég készítette az adóbevallás tervezet, akkor ott lett volna pár hónap amit nem látnak, így bonyodalom lehetett volna, így viszont ahogy a NAV honlapján olvastam ők automatikusan megcsinálják, nekem / másnak ezzel dolga nincs.


Ha jól értelmeztem nem tudnak a cégek a munkavállalók pontos munkahelyei után utaána járni, átmonitorozni őket, ha valami nincs megemlítve, akkor ők azt nem látják, ennyi...

A fordítottja szokott buktató lenni ahogy olvastam, tehát ha beleírunk olyan munkahelyet, ami nem is valós, na azokat az iratokat elkérhetik, utána járhatnak, és az kibukhat ha valótlan munkahelyet állítunk, viszont ha letagadunk egy munkahelyet, akkor abból nagy baj nem lehet, legalábbis én erre a következtetésekre jutottam az olvasottak alapján.

2023. ápr. 23. 09:07
 2/4 anonim ***** válasza:
Ilyenkor szokás csak az évet beírni, hónapot nem, és nyugodtan kihagyhatod ezt a nyári helyet.
2023. ápr. 23. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Nekem is volt ilyen tavaly, hogy 2 napot voltam egy helyen, én mondtam az interjún, mert ugye sajnos ez a hely volt aki utoljára papírt adott. A kutyát nem érdekelte. Viszont, mivel a HR-es az adott helyen beléptetést is intézte, így jól jöttem ki a dologból. Nyilván az önéletrajzba nem írtam bele, de a TB kiskönyvbe úgyis látták volna.
2023. ápr. 23. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

TB-kiskönyvben minden munkaviszony benne van, még az 1 napos is. De nyilván a TB-kiskönyvet nem viszed magaddal állásinterjúra, tehát akkor még nem derül ki, hogy volt 1 napos munkaviszonyod is. Akár több is.

Miután felvettek, ezekkel nem szoktak foglalkozni...

2023. ápr. 24. 03:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!