Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Hátrányban leszek szakmailag,...

Hátrányban leszek szakmailag, ha vidéki egyetemen tanultam és nem pl. a Corvinuson?

Figyelt kérdés

A nagyvárosi élet engem soha sem vonzott, nem tudnám elképzelni Pesten az életem.

Vidéken akartam maradni és vidéki egyetemre jöttem.



2023. ápr. 25. 01:01
1 2
 1/16 Baluba ***** válasza:
100%
Szakmailag minimális lesz a hátrányod, ha egyáltalán lesz valamennyi. Első munkahelyre jelentkezésnél lehetsz némi megítélésbeli hátrányban, ha minden más egyforma, akkor valószínű, hogy a Corvinuson végzett jelentkezőt választják.
2023. ápr. 25. 02:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
Nem
2023. ápr. 25. 04:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%

Erősen szakfüggő a kérdés, bár a Corvinusból kiindulva felteszem, közgazdászképzésről lehet szó. Az, hogy szakmailag mekkora hátrányban leszel, függ attól is, hogy milyen szakterületen képzeled el magad a későbbiekben. Vannak olyan területek, ahol a Corvinus valóban utcahosszal vezet a többi egyetem előtt, de olyan is, ahol egy nagyobb nevű vidéki egyetem (pl. PTE, DE, SZTE) semmivel nem nyújt kevesebbet, sőt talán egy kicsit többet is.

Pályakezdőként, tapasztalat nélkül az önéletrajzodban ettől függetlenül jobban mutat a Corvinus, ezt kár lenne tagadni, bár ez is egyre kevesebb embert fog érdekelni onnantól, hogy van releváns, felmutatható tapasztalatod. Ha pedig munka szempontjából is vidék az elsődleges cél, ott kevésbé van ennek jelentősége.

Ami egyértelműen hátrány lesz, az az, hogy vidéki egyetemeken korlátozottabbak a lehetőségeid a kapcsolatépítésre, ami gazdasági szakoknál igen nagy előny tud lenni hosszútávon.

2023. ápr. 25. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%

Nem, biztos van 1-2 munkahely ahol nézik de az esetek 99%-ban a kutyát nem érdekli honnan van a diplomád.

Mondom ezt volt GDF-esként, amiről sokan állítják itt is, hogy szar és sok hely nem vesz fel GDF-est. :D

2023. ápr. 25. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%
Én SZTE-s vagyok és kiválasztásnál semmi hátrányom nincs, viszont kevesebb a szegedi cég. Igaz, legtöbb helyen van homeoffice, de örülnék, ha a csapatom egy részével tudnék találkozni a szegedi irodában.
2023. ápr. 25. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
52%

Engem meg pont a nagyvárosi lét vonzott és nem a világvégi koleszból a bce-re bulizás majd vissza... :D Ezért is maradtam Szegeden és lettem SZTE-s.

Le kéne szállni erről a vidék nemvidék bicikliről. Ahol ekkora egyetemek vannak (Szeged, Pécs, Debrecen) azok városok, magyar viszonylatban nagyvárosok. Aki itt él/dolgozik/tanul és sikeres, legkevésbé sem a "vidékiséget" keresi és találja ezekben a városokban. És ezeket a városokat is kár összemosni, én pl. hamarabb és szívesebben élnék Budapest bizonyos részein, mint Debrecenben, Pécs viszont mindkettőt legyőzné, ha ilyen választási lehetőségeim lennének. Úgy általában "a vidék" nem vonz, ahogy úgy általában Budapest vagy egy másik város sem. Nagyvárosokról, egyéni preferenciákról beszélgessünk, annak van értelme.

De természetesen értem a kérdésedet.

Sajnos Budapesten sokszor szembesültem azzal, hogy csak a már nem is letező PSZF és a Corvinus diplomáját veszik teljesértékünek. De lehet, hogy csak szivatni akartak interjúkon. És megint csak aláhúznám, hogy ez nem "Pest vs vidék" tematika, egyszerűen csak tájékozatlan hr-esek. Ahogy én se hallottam előtte sokat a pszf-ről, ők se az szte-ről.

2023. ápr. 25. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:

buli helyett bumli, hehe

A kapcsolatépítős résszel sem értek egyet egyébként. Egyrészt 2 zh között szerintem ugyanúgy nincs idő ilyesmire egyetlen komoly gazdasági szakon se, helyszíntől függetlenül. Másrészt, mikor mégis volt időm, szaktekintélyekkel tudtam találkozni akik emberileg is megköhelíthetőek voltak.

Arra viszont figyelj, hogy ha nem vagy kolis, az mindenhol hátrány is lehet. Valahogy találd meg az utat a többiekhez, ismerjék az arcod, legyen velük kontaktusod, máskülönben akik együtt laknak, leköröznek ilyen téren.

2023. ápr. 25. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
0%
Igen, hátrányban vagy, nincs ezen mit hazudozni és szépíteni.
2023. ápr. 25. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
0%

Voltam pszfes, tpfen vagyok 3.papírt szerzem most.

Volt olyan újonc alattam, aki oda vissza volt az 5ös diplomával(pszk), én meg kérdeztem, szúrópróba szerűen. Siralmas, imádta a közgázt, MC, hallani se hallott róla, fedezeti pont, lila lapos, számvitel... Na ennyit a "nagyok" képzéséről.

Gyakorló szakemberként én nem nézném a holt, inkább a mit lenne célszerű nézni.

2023. ápr. 26. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:

De gondolom vidéki munkahelyekre általában nem Corvinusosok jelentkeznek, tehát nem valószínű, hogy vidéki cégnél Corvinusosok lennének a vetélytársaim egy interjún?


Egyébként a Pannonra járok.

2023. ápr. 26. 19:26
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!