Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Tényleg igaz, hogy nyelvtudás...

Tényleg igaz, hogy nyelvtudás nélkül manapság nehéz elhelyezkedni BÁRMILYEN állásban? ("Az álommeló" című műsor)

Figyelt kérdés

Olvasom ezt a cikket és nekem kínos - na nem a lány angol nem tudása - hanem hogy ennyire nagypofájú pökhendi módon lekezelik és a porba tapossák.


[link]


Elhiszem, hogy vannak állások ami nyelvtudás nélkül nem megy, de a 24.hu tényleg most azt állítja, hogy BÁRMILYEN állásban nehéz elhelyezkedni folyékony nyelvtudás nélkül?

Ahhoz képest akkor nekem elég nagy szerencsém van, hogy konyhanyelvi angollal infós állásban dolgozok illetve azt se tudom, hogy a facebook állásportál csoportokban minden 3. posztban hirdetett gyári összeszerelő/targoncás/raktáros állásokhoz - amihez rendszeresen jönnek "ez érdekel" meg "kaphatnék egy teló számot" jellegű kommentek olyanoktól akiknek még a magyar se megy - miért kellene bármiféle idegennyelv tudás?


Valaki felvilágosítana - mielőtt infósként idővel pofára esek - hogy mi a helyzet most a munkaerőpiacon a nyelvtudás szemszögéből? Mert most kicsit letargiába estem.



2023. ápr. 27. 13:54
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
74%

Mert mondjuk egy normális ember nem gyári szalagmelót akar, minimálbérét végezni?


Könnyebb normális munkát találni ha van nyelvtudásod, mint ha nincs.

2023. ápr. 27. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
77%

"Ahhoz képest akkor nekem elég nagy szerencsém van, hogy konyhanyelvi angollal infós állásban dolgozok"


Mi az összefüggés? Infós állás az általános iskolai rendszergazda meg a Google Principal Engineer is. Mintha azt mondanád, hogy elég nagy szerencséd van, mert 8 általánossal szellemi munkát végzel.

2023. ápr. 27. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
30%
Soha egyetlen csajszi nem panaszkodott még a nyelvtudásomra.
2023. ápr. 27. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
7%
Lanyoknak a francia kifejezetten elonyos tud lenni xd
2023. ápr. 27. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
92%
Egyébként ebben az a vicces (már magán az egész műsoron kívül) hogy ugye követelmény az angol, mutatták is az interjúkat ahol szintén beszélni kellett angolul. Ezért nem értem hogy nem bukott már meg akkor??
2023. ápr. 27. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
87%

Kérdező itt nem arról van szó hogy nem lehet állást kapni nyelvtudás nélkül, hanem arról hogy nehéz jó állást találni nélküle.


Nem tudom mit jelent nálad az "infós állás" de rendes angol nyelvtudás nélkül a legtöbb multit ki is húzhatod a listáról. És bizony a legtöbb esetben ezek a multik fizetnek a legjobban. Én nemzetközi csapatban dolgozom szval nyelvtudás nélkül kb semmire se mennék.

2023. ápr. 27. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
86%

"a 24.hu tényleg most azt állítja, hogy BÁRMILYEN állásban nehéz elhelyezkedni folyékony nyelvtudás nélkül?"

Hol állítja?

Ha jól értem, itt arról van szó, hogy olyan állásra pályázik a csajszi, amihez elvárás az angol nyelvismeret, és most lebukott, hogy nem beszéli elég jól, így más fogja megkapni az állást valószínűleg. Mi ebben a fura, ha ez egy ilyen állás, amihez ez elvárás?

2023. ápr. 27. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

"a 24.hu tényleg most azt állítja, hogy BÁRMILYEN állásban nehéz elhelyezkedni folyékony nyelvtudás nélkül?"


Hol állítja?


------------

A poszt címében, amit linkeltem. Idézek belőle (amit vszeg meg se nyitottál máskülönben olvashattad volna):


"Így nehéz manapság elhelyezkedni bármilyen állásban."

2023. ápr. 27. 18:19
 9/12 anonim ***** válasza:
67%
Hát figyelj, megnyitottam, de a címe fel se tűnt. A cím úgyis csak átverés, hogy kattints oda.
2023. ápr. 27. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
86%
Egyik kétkezi szakmához se kell angol tudás kb. Ha csak nem akarsz kimenni külföldre.
2023. ápr. 28. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!