Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Teljesen kezdő könyvelőként,...

Teljesen kezdő könyvelőként, OKJ végzettséggel, angol és német nyelvtudással mennyire van lehetőség elhelyezkedni?

Figyelt kérdés
Az álláshirdetések nagyrészében elvárnak többéves tapasztalatot.

2021. nov. 25. 13:34
 1/5 anonim ***** válasza:
simán el tudsz helyezkedni.
2021. nov. 25. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

A kis könyvelőirodáknak nem kell a nyelvtudás, ők vagy felvesznek minimálbérért, és megszerzed ott a tapasztalatot, és utána lelépsz, és nyitsz egy saját könyvelőirodát. Ezt amúgy tudják is, szóval vigyáznak azért az üzleti titkokra. Én jártam így, és az összes adóbevallást akkor írta meg a csaj, amikor nem voltam ott, én meg fűzhettem a számlákat. Unokatesóm könyvelő, azt mondja eszébe sincs senkit felvenni, betanul, aztán viszi az ügyfeleket. Amúgy ha mégis ezt tervezed, a nyelvtudást tagadd le. Oda nem kell, és inkább hátrány, mert azt gondolják, úgysem maradsz hosszú távon.

Multihoz el tudsz menni ilyen paraméterekkel simán. Bár ott meg jórészt betanított szellemi munka van, könyvelni nem kell tudni, de ha szerencséd van, akkor lehet mozogni. Ha nem hagyják, ne ragadj le sokáig egy helyen. Én sajnos négy évig voltam egy oltári pocsék helyen, elég nagy hiba volt, 1 év után tovább kellett volna mennem másik céghez, amikor láttam, hogy ott nincs feljebbjutási lehetőség.

2021. nov. 25. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Szinte alig vannak hirdetések vidéken.
2021. nov. 25. 14:57
 4/5 anonim ***** válasza:
Hát vidéken az biztos. Budapest?
2021. nov. 25. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Vidéken nehéz elhelyezkedni.

Budapest az ország egyetlen pénzügyi központja, ezt el kell fogadni. Itt valami multisabb könyvelőirodához simán bekerülhetnél, ott van fejlődési lehetőség és a fizu sem rossz.

2021. nov. 25. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!