Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mennyire jó ötlet az IT...

Mennyire jó ötlet az IT szektorban fejlesztőként elmenni kormányközeli céghez?

Figyelt kérdés

Érhet-e később hátrány ha esetleg új munkahelyet keresek? Lesz olyan hogy kidobják az önéletrajzom, mert ilyen helyen dolgoztam? Vagy csak szimplán azért mert nem nagy multi és ismeretlen?


Érhet e megbélyegzés azért, mert akkor én most a "kormánynak" dolgozom?



2023. ápr. 27. 14:42
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Semmi értelme, rengeteg jobb lehetőség van.
2023. ápr. 27. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Semennyire. Ott csak az dolgozik aki nem kellett mashova.
2023. ápr. 27. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Én biztos nem mennék.

Nem csak elvi okok miatt, általában szakmailag is az alja.

2023. ápr. 27. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem jó ötlet.
2023. ápr. 27. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Én a Tigráról hallottam, hogy NER közeli cég és emiatt rögtön félben hagytam az interjúmat náluk. Amúgy sem tetszett igazán a cég.


Teljesen mindegy, hogy igaz-e vagy sem, ha a köztudatban benne van, akkor már negatívan bélyegez.


Meg definíció alapján ezek a cégek itthoni közepes/nagy cégek. Amúgy sem mutat jól a nekük semmilyen önéletrajzon. Eltörpülnek egy Oracle, Revolut, Wise stb... mellett.

2023. ápr. 27. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Ah, az f*sza. Igazából egyetemista/pályakezdő vagyok, és az a baj hogy egy ilyen cég volt a legrugalmasabb munka szempontjából. Megengednék hogy egy nap bármikor dolgozzak, nincs törzsidő, és van ho. Jelentkeztem multikhoz is, de nem igazán vették figyelembe, hogy mikor tudok dolgozni. Most nemtudom hogy ezek a hatalmas engedmények tényleg azért vannak, amit ti is mondtok, hogy nincs(jó) ember, vagy más ok. De ha kb. innentől elásnám magam ezzel a döntéssel a szakmában, akkor hagyom.
2023. ápr. 27. 23:31
 7/9 anonim ***** válasza:
43%

6# Ja meg amúgy nagy multiknál a jelentkezéskor sokszor nyilatkoznod kell, hogy nem dolgoztál a kormánynak és nem vagy kém.


Bizarul hangzik, de tényleg van ilyen.


Morgan Stanley és Nokia jelentkezésnél találkoztam ilyennel.

2023. ápr. 27. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Én dolgoztam állami cégnél(MNB) IT-sként. Emiatt engem nem ért negatív megkülönböztetés, ráadásul egész jó fizut(Mivel mindenki azt hiszi, hogy az állami szektor szarul fizet) is kaptam. 3 év után váltottam, amiatt se ért negatívum, hogy állami cégnél dolgoztam. Normális cégek nem azt nézik, hogy hol dolgoztál, hanem hogy mit tudsz, beszélsz-e angolul stb... Dolgozhatsz a Googlenél vagy a 2 fős Marika néni BT-nél, így is úgy is le fogják tesztelni ott helyben, hogy mit tudsz.
2023. ápr. 28. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Ez azért attól is függ, hogy ez mi. Én hallottam már kamu állami IT cégről is, ahova egy egyetemről kibukott srácot felvettek kb. semmit csinálni, és a minőség is olyan volt.

Az e-krétából kiesett kódrészlet is sokat elárul a minőségről.


Én ha lehet, akkor kerülném ezeket a helyeket. Az nem hiszem, hogy számítana, hogy az önéletrajzodban szerepel-e ilyen cég, viszont abban számít, hogy kiktől tanulsz és milyen minőséget várnak el, mert ha az eleljén berögzül valami szar szokás, akkor azon nehéz lesz változtatni is.


"Nokia jelentkezésnél találkoztam ilyennel"

Egyébként ha már Nokia. Tudom, hogy ott van törzsidő, de azért elég rugalmasan kezelik ezt a fejlesztők, pláne diákok esetében.

Ha tudja a csapatod, hogy hol vagy, akkor minden okés.

2023. ápr. 28. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!