Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mennyit lehet keresni gyógynöv...

Mennyit lehet keresni gyógynövény szedésével? Folytatás lent.

Figyelt kérdés

Szeretném a kellemeset a hasznossal tölteni. Sokat bicikliztem, túráztam mindaddig, amíg egy jelentős probléma be nem csúszott az életembe. Kezeim azóta nem működnek jól, így kevés munkalehetőségem van.


Ismét elkezdtem túrázni a természetben és jött az ötlet, hogy mi lenne, ha kombinálnám a kellemeset a hasznossal, azaz a túrákat (visszafogyással, mert a kezelések és pihenés alatt jött fel pár kiló) a gyógynövények begyűjtésével.


Kereset kiegészítésnek tervezném, ha pedig megtetszik jobban elmerülnék benne.


Tudom, sok minden függvénye a pénz összeg, pl minőség, mennyiség, adott növény stb., ám érdekelnek élő példák és az is, hogy ki milyen formában adózik. Jómagam magánszemélyként vennék részt.


pl.: "1kg lándzsás utifüvet X ft-ért vették be."


Körülbelüli példák érdekelnek személyes tapasztalatokból. Kb mire számítsak.


Az értelmes válaszokat előre is köszönöm.



2023. ápr. 29. 07:34
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

A fö gond nem maga az ötlet, hanem az, hogy gyógynövényeket nem lehet akárhol szedni, sem védett területeken, sem utak, üzemek, stb krönyékén nem szabad, emellett nem szedhetsz le egy-egy területröl sokat, nagyon pontosan kell ismerni az adott növényt, a szedés, szállítás módja is nagyon fontos, szóval nem olyan egyszerü, ahogy gondolod.

Elöször keresned kellene a környékeden valami átvevöt, és töle kérni pontosabb információkat, olyan nincs, hogy "1 kg utifü X forint", az ár sok mindentöl függ, pl a növények minösége, mérete, stb.

2023. ápr. 29. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
85%

A terület tulajdonosától / kezelőjétől a gyűjtéshez engedélyt kell kérni. Ha mondjuk egy nagy mezőn akarsz szedni, ami 50 tulajdonos közt fel van osztva, akkor lehet kopogtatni mindenkinél írásbeli engedélyért. Ez legyen a nulladik pont, mielőtt bármit be akarsz gyűjteni.


(Én nagyon pipa szoktam lenni, amikor az én kaszálómon vagy az erdőmben meglátok valakit gombát vagy bicskét szedni, nagyon le szoktam hordani akit rajta kapok, mert nem azért van a földem, hogy a hasznából olyan részesüljön, aki semmit nem tett érte csak lopni jön. Te ne járj így.)



[link]

2023. ápr. 29. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

A kérdésem nem ez volt.


A hely adott, egy barátomnak több hektáros területe van, amerre rendszeres látogató és túrázó vagyok. Tisztában vagyok, hogy akárhova nem mehetek szedegetni...


A növénynek pedig van minősége... ahogyan te magad írtad: nem lehet út szélén, üzemek körül stb helyen szedni, nem véletlen... Nemcsak törvények miatt.

Pl.: lásd az ibolyának abszolút nincs illata se szegénynek.


A folyamatokkal tisztában vagyok, hiszen mamám mellett gyűjtöttem régen gyermekként is és mai napig saját felhasználásra szoktam szedni a szabályok szerinti mennyiségen belül. (Ist.nyugasztalja.)


Az adózási formák és a kb. árak érdekelnek, de úgy látom tisztességes választ itt nem kapok, amint adódik inkább elmegyek a szövetkezethez, akiket kiszemeltem neten és személyesen megkérdezem.


Köszönöm a felesleges/nem új kelletű információkat!

2023. ápr. 29. 13:03
 4/5 A kérdező kommentje:

Ami elmaradt: tessék olvasni és nem átírni a szavaimat!

Ugyanis én amit írtam: "...minőség, mennyiség..." Ön pedig ezt írta: "...növények minösége, mérete..."


Mennyiség alapján veszik be és számolják el.

2023. ápr. 29. 13:08
 5/5 anonim ***** válasza:
44%
Bruttó 930 000 kapok + cafeteria 7 éves szakmai tapasztalattal egy releváns nemzetközi gyógynövény-készítmény gyártó multinak dolgozva contractor szerződéssel.
2023. ápr. 29. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!