Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Diplomások nagyrésze munkanélk...

Diplomások nagyrésze munkanélküli, v jobb esetben szalagmunkás lesz, jól látom, hallom?

Figyelt kérdés
Ti is ezt látjátok?
2023. ápr. 29. 19:51
1 2 3
 11/28 anonim ***** válasza:
71%

Nem tudom, nem hinném. Én egy diplomást sem ismerek aki szalagon dolgozna.

Viszont minden olyan ismerősöm, akinek nincs diplomája, az ténylegesen szalag mellett dolgozik 200 ezer alatti összegekért 3 műszakban, meg mellette csinálják sokan ezeket a semmitérő avon, oriflén, biztosítási "ügynök", meg MLM féle dolgokat, havi pár ezrekért, nyilván attól függően hány bolond akad épp horogra.

Max akinek van valami szakmája, az mellette maszekolgat, de az is csak nyögdécsel, itt legalábbis vidéken így van.

Sok vállalkozót ismerek diploma nélkül, de pl 10-ből 1 az az arány, aki ténylegesen tök jól megél, esetleg jómódú, a többi vagy feketén csinálgatja a dolgokat, vagy éppen csak megél belőle.

Míg a diplomások akiket ismerek, leginkább alkalmazottként dolgoznak, de nem szakadnak meg, viszont kényelmesebben is élnek és a középréteghez tartoznak stabilan, nem gondolkozva azon, hogy mi lesz hónap végén, mert azért 1-2 milliónyi összeghez hozzá tudnak nyúlni bármi van.


De nagyon változó, Pest és vidék között hatalmas a különbség, pár nagyvárost leszámítva nem is lehet diplomásként elhelyezkedni, mert nincsenek egyáltalán olyan cégek. Kb csak tanárként tudsz elhelyezkedni, meg max valami picur irodácskában, ahol kihalásos alapon keresnek embereket.

2023. ápr. 29. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/28 anonim ***** válasza:
82%

Mások által büfészaknak titulált szakon végeztem, az összes csoporttársamnak van munkája, én 1,4M bruttót keresek, a többiek is hasonlóan.


Szóval nem jellemző a munkanélküliség vagy a meki/gyár.

2023. ápr. 30. 01:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/28 anonim ***** válasza:
73%
:)) hol hallod ezt? A gyari proli gyulesen?
2023. ápr. 30. 04:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/28 anonim ***** válasza:
81%
Mernök szakokon belül is mar csak az info, villamos,mecha trió éri meg és talán még a gepesz. Az összes többi sztem fizu szempontjából elég gyenge. Akkor van meg az orvos-fogorvos vonal ami jó,meg pár gazdasági szak ami komoly de kB ennyi. Ezen veguettsegeken kívül a többinél lehet kB egy szakmával is annyit keresni ha nem többet. Egy jó komuves vagy acs kereshet annyit mint egy turizmuson vagy marketingen, hr-en vegzett ember de inkább többet.
2023. ápr. 30. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/28 anonim ***** válasza:
42%
Épìtésvezetőként dolgozom. Nagy generaljivitelező cégeknél akkora hiany van, hogy egy jó komuves bejelentve 500 netto korul el kérhet. A kis cégeket meg inkább hagyjuk. Es ha netán akar feljebb jutni vállalkozással még lehet több is. Szoval a jó szakmát sem nézném én le. Most is nagy a hiány, de a jövőben sztem még nagyobb lesz. Egyre több embernek derogál a fizikai meló, ezért ne is csodálkozzunk, hogy ahol komoly hiany alakul ki ott meg lehet kérni a béreket elég szépen.
2023. ápr. 30. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/28 anonim ***** válasza:
100%
15: az, hogy az építőipar jól fizet, nem jelenti azt, hogy a diplomások munkanélküliek.
2023. ápr. 30. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/28 anonim ***** válasza:
100%
16 : itt inkább arra céloztam, hogy akinek van műszaki érzeke és ügyes valamint érdekli a szakmunka azt már nem feltétlenül kell róla lebeszelni azert hogy szerezzen egy középszerű diplomát mondjuk.
2023. ápr. 30. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/28 anonim ***** válasza:
100%
Provokativ trollkerdes, engedjetek el.
2023. ápr. 30. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/28 anonim ***** válasza:
70%
Nem igaz.
2023. ápr. 30. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/28 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon nem mindegy hogy hol élsz és milyen diplomád van. Vannak régiók ahol szinte csak betanított munkák és szakmunkák vannak, a néhány diplomás helyre meg hatalmas a túljelentkezés.
2023. ápr. 30. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!