Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Milyen úton legyen végre...

Milyen úton legyen végre cukrász szakmám?

Figyelt kérdés

Amikor felvételi előtt álltam, nem a szívemre hallgattam, nem mentem olyan iskolába,ahol cukrásznak tanulhattam volna, mert ugye az érettségi az fontosabb.

Idén érettségiztem le, felvételiztem főiskolára,de nem sikerült, amit nem is bánok igazán, mert ugye azt sem akartam úgy igazán. Egész nyáron gondolkodtam,hogy mi legyen, mit szeretnék teljes szívemből....hát maradt a cukrászat. Nem találtam olyan tanfolyamot ami jó lett volna nekem:S mivel mindegyik nagyon nagyon drága=(

Ezért szeptember óta dolgozom, szerencsére nagyon jó munkát találtam, annyi "hátránnyal",hogy olyan a munkaidő,hogy 2 nap munka(14 óra),2 nap szabadnap, viszont ugye nagyon jó a fizetés.

Így most tudok gyűjteni...

Tehát mi lenne a legjobb, beiratkozni szakközépiskolába, 3 éves cukrász szakképzésre, beiratkozni egy OKj tanfolyamra ami másfél éves és durván 100ezer ft vagy okj tanfolyam olcsóbban 2 évig. Ezek között vannak olyanok amik nappalisok,de nekem olyan kéne ami levelezős. Vagy,hogy oldjam meg,hogy cukrász lehessek.Nagyon szeretném,hogy tanulhassam ezt a szakmát.

Légyszi adjatok tippeket!!!Ki mit tud,hogy lenne jó?


2010. okt. 9. 21:49
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
93%
Sztem levelezősőn nem lehet megtanulni "sütni". 23éves korodig ingyen tanulhatsz, sztem élj a lehetőséggel, nappalin.Gyorstalpalón nem fogod jól elsajátítani ezt a szakmát.Én a 3 éveset választanám.Az biztos, hogy alaposan megtanítják ott.
2010. okt. 9. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
85%
3 éves,ha annyi gyakorlatra akarsz szert tenni,hogy utána a papirod mögött legyen is valamiylen tudás,és vidd valamire. heti 2 napban tényleg nem lehet elsajátitani. És az sem utolsó szempont,amit az első irt,még ingyen tanulhatod.
2010. okt. 9. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszod.

Azért is a legnehezebb,mert tényleg azt mondják,hogy 23 éves koromig ingyenesen tanulhatok okj szakmát, ha első szakma is...de ez egyáltalán nem igaz:S Székesfehérvár lenne nekem a legközelebb, ott 4-5 ilyen tanfolyammal foglalkozó helyet felkerestem, mindenhol havi 20-50 ezer forintot kéne fizetni, ha nem is tandíjként,de valami megnevezés alatt mindenhol csak pénzért tudnék tanulni. Annyira szívás=( Ami 3 éves lenne az egy rendes szakközépiskolai osztály lenne,de akkor 22 éves koromra lenne csak meg a szakmám, addig dolgozni sem tudnék,mivel minden nap ott kéne lennem...

Ja és az a szívás,hogy ez minden okj tanfolyammal így van..,mármint,hogy perkálni kell keményen:S

Mert ami normális tanfolyam lenne az természetesen CSAK mahán kézben lévő cégek indítanak,amit ugye nem támogat az állam, ha meg az ember talál egy helyet,ami államilag TÉNYLEG támogatott, ott beszednek 20 ezret havonta erre-arra.

Olyan kilátástalan ez az egész:S

2010. okt. 9. 22:15
 4/13 anonim válasza:
Hello! Ez engem is érdekelne. A szitu kb ugyan-ez csak nekem a pincérrel. A kérdezőnek válasz: Ha te bevállalsz 3 év "rabságot", és végig bírod ülni akkor mindenképp' választ a 3 évest. De ha nem, és nem tanulnád kell elhivatottsággal, akkor a 3 év se ér többet mint az OKJ. Ha viszont nem akarsz visszakerülni sulipadba, akkor marad az ÖN-ktsg vagy az OKJ.
2010. okt. 9. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

22:52 az az álmod, hogy pincér lehess? DOogoztál már pincérként? Én az egyetemi éveimet végigpincérkedtem, mert nem volt más. Előtte én is azt hittem, hogy jó buli, de ma már azt modnom, hogy soha többet. Szerintem ne ez legyen a nagy álmod, mert csalódni fogsz.

bocs az offért

2010. okt. 10. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Attól,hogy neked nem tetszik más még élehet,hogy szeretné ezt a munkakört betölteni:) Én pl eret vágnék,ha jogot kellene tanulnom,másnak meg 10 éves kora óta jelzés értéküen lóg a tallár a szekrényében,mert ez az álma. Ez van,különbözőek vagyunk.
2010. okt. 10. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
csak azt mondom, hogy sokkal könnyebbnek tűnik kivülről, mint amilyen igazából. Nekem volt olyan hogy 22 órát dolgoztam, mert szülinap, keresztelő volt. Hazamész, alszol 2 órát, aztán menj be dolgozni, úgy, hogy alig tudsz lábra állni. Ezek a kivételes esteek, de amúgy is 16 órát dolgoztam egy nap, volt, hogy leülni nem volt időm 2 percet, nem hogy enni vagy pisilni. Ezenkívül a kliensek bunkóskodása, kötekedése se semmi, arról ne is beszéljünk, ha véletlenül elrontasz, vagy elfelejtesz valamit, de még azért is te szívsz, ha a szakács elront valamit. Egyetlen jó oldala, hogy a borravalóból simán meg tudsz élni, mert a fizetés általában nevetségesen kicsi.
2010. okt. 10. 01:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim válasza:
00:47! Nem álmom a pincér, csak szükségem van rá. Mixer sulit csináltam, az pultba jó, de nem ad vendéglátós ismereteket. Én meg szeretném magam szakmailag képezni, ezért kellene a pincér...
2010. okt. 10. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Csak az a fajta képzés ingyenes okj-sban, amit középiskola indít nappali tagozaton. Az ilyen Perfekt és egyéb oktatásszervező cégek mind fizetősek. A 3 év nem olyan hosszú, s mellette úgyis kell gyakorlatra menned, ráadásul még esetleg elvállalhatsz egy közeli kis cukrászdában pár napot vagy hétvégét, s így gyakorlatod is lenne. Egy jó cukrász mester, aki tud és akar is tanítani, aki szereti csinálni, amit csinál, az át akarja majd adni a fiatalabb generációnak a tudását. Szerintem vágj bele, kísérletezz. Még ha ezt az évet le is húzod ennél a cégnél, hogy pénzt keress, de nyárra keresnék a helyedben egy cukrászdát, ahol besegíthetsz. Eleinte majd biztos csak csomagolást, eladást fognak rád bízni, de valahol el kell kezdeni.


Sok sikert! és ne add fel.

2010. okt. 11. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim válasza:
"Egy jó cukrász mester, aki tud és akar is tanítani, aki szereti csinálni, amit csinál, az át akarja majd adni a fiatalabb generációnak a tudását." - A szakács főnököm, aki maga is gyakorlatot vezet szakács tanulónak mondta, hogy az idősebb, tapasztalt szakemberek nem szívesen tanítják az újonc fiatalokat, mert féltik a szakmájukat. A fiatalt mindig szívesebben alkalmazzák mint az időset. Szóval szerintem ne nagyon lepődj meg ha a "mester" nem akar megtanítani... Azért sok sikert!
2010. okt. 11. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!