Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Cukrász vagy Szakács?

Cukrász vagy Szakács?

Figyelt kérdés

Melyik keres jobban?

Ha valaki Angliáról tud valamit, az a legjobb :))

Mind a kettőt nagyon szeretem csinálni, de hosszú idő igy csak az egyiket végzem el :)) Melyiket éri meg jobban?


2011. márc. 16. 17:50
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
szakács
2011. márc. 16. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 Bettyke66 válasza:
100%
Szakács szerintem..
2011. márc. 16. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%
Teljesen mindegy melyik...akár Cukrász akár Szakács..az a lényeg hogy jól érts hozzá, légy kreatív, ne ragadj le a "dobos tortánál" és a "paprikás csirkénél". Én a végzettségen kívül a kreativitást is nézem ha új munkaerőt keresek, nem kell Angliáig menni hogy jól keress.
2011. márc. 18. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%
Szia! En szakacs vagyok Angliaban. Otthon teljesen mast csinaltam, de itt a vendeglatasban kotottem ki. Itt vegeztem el az iskolat is, tehat kepesitesem is van. En a szakacsra szavaznek, ha csak a kulfoldi munkavallalast nezzuk. Azert mert egy szintig szakacskent is tisztaban kell legyel a cukraszattal. Itt pl cukraszdat meg nem is lattam. Ha valamilyen nagy hotelba kell cukrasz, akkor oda jo, ha kepesitett cukrasz vagy (pastry chef), de ettermekben, pubokban es kissebb hotelekben a cukraszok is "hagyomanyos" szakacsok, akik nem cukraszkent vegeztek, csak jobban szeretik azt csinalni es az evek alatt megtanuljak munka kozben. Szoval kulfoldon szerintem a szakacs papir hasznosabb, mert meg ugy is lehetsz cukrasz :)
2011. márc. 18. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:

Már angliában vagyok, azért ezt kérdeztem :))

Utolsó: nekem anya mondta hogy gondoljam át, mert a női chef-et nem nézik annyiba mint egy férfit. Szóval ha választani kell nő és férfi között, a férfi "győz"

2011. márc. 19. 14:19
 6/16 anonim ***** válasza:
100%
Nekem volt mar noi kollegam itt kint( nem is 1), sot meg az elso foszakacsom is no volt :). Es azt kell mondjam, hogy hajtottak es dolgoztak, mint egy gep (es jok is voltak) es sok ferfi szakacs a nyomukba sem ert volna :) ! Nem lattam semmit, ami arra utalt volna, hogy hatranyban lennenek a nemuk miatt. Sot... Ebben a szakmaban eleg sok a ferfi es szerintem emiatt is orulnek, ha egy noi szakacs felbukkan. Minden attol fugg, hogy mennyire vagy jo es ambiciozus. A nemed utana mar masodlagos... :)
2011. márc. 20. 04:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
22:47 voltam :)
2011. márc. 20. 04:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:
Köszi :)
2011. márc. 29. 19:07
 9/16 anonim ***** válasza:
Szakácsot javaslom.
2011. ápr. 1. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%

Ez szerintem inkább itthon igaz, hogy jobb szemmel nézik a férfi szakácsokat mint a nőket, bár hogy miért azt nem tudom.

De itt valóban a szakácsok 90% férfi, a nők inkább cukrászok.

De ha abból indulok ki amit a tv-ben látok, akkor külföldön nem számít hogy nő vagy, vagy férfi.

Itt a főző műsorokra gondolok, hogy a magyar műsorban mindig férfi szakács van, az import műsorokban meg nők.

Ahogy látom ezt meg is erősítette az egyik kedves válaszoló.


Olvastam hogy Angliában nem igazán vannak külön cukrászok.

De azt javasolnám, hogy végezz szakács ként és ha van időd akkor utána munka mellet egy cukrászt.

Bár nem tudom hogy ott vannak-e ilyen 1 éves gyorstalpalók, mint itt.

2011. ápr. 2. 06:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!