Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Pályaváltáson gondolkodom,...

Pályaváltáson gondolkodom, szerintetek megérné?

Figyelt kérdés

Sziasztok,

Pályaváltáson gondolkodom. Jelenleg HR területen dolgozom 2 éve. Vannak pozitív és negatív részei a munkámnak.

Pozitív: viszonylag rugalmas munkaidő, 60% home office, nemzetközi cég

Negatív: monoton, folyamatos ülő - számítógép előtti munka, nem kíván túl nagy gondolkodást/kreativitást, relatíve átlagos/átlagon aluli a fizetés, a bónuszt nagyon nehéz elérni.

Szeretnék teljesen pályát váltani, kicsit változatosabb, kreatívabb irányba, projektmenedzseri, account manager-i irányba például a fővárosban. Szerintetek megéri elindulni és váltani vagy örüljek, hogy ebben a gazdasági helyezetben egy viszonylag átlagos fizető, biztos munkám van, akkor is ha nem szeretem amit csinálok?

Azért merült fel bennem a kérdés, mert ebben dolgozom és látom a piacot, hogy mennyire nehéz most az álláskeresés és mennyire nem akarnak fizetni a cégek, de én vidéken dolgozom (Szegeden) és szeretnék Pestre menni. Ott is ennyire nehéz a helyzet?



2023. máj. 5. 10:55
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Meg
2023. máj. 5. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
75%

Pályakezdőként nettó 270-290-nél ne számíts többre. Pályakezdőnek fogsz számítani hisz se account- se projektmenedzser tapasztalatod nincs. Plusz a mindezzel járó megalázó bánásmód. És ez nem Budapest vs. Nembudapest meccs.

Előny, hogy viszonylag fiatal lehetsz, ha csak 2 éve gyűröd. Így talán nem fog annyira rosszul érinteni a kezdőknek kijáró bánásmód.

1) inkább a jelenlegi munkakörömben próbálnék a helyedben hasznos tapasztalatot gyűjteni, fejlődni, előrelépni. Akár 1-1 projektet megcsípni és azokat végigvinni.

Apropó account manager, sales-esre gondolsz ezalatt? Kezdőként, újbelépőként mégcsak nem is nettó 270 vár hanem 0 visszajelzés. Max nagy nehezen valami ssc-s pozíció ami voltaképp sales support csak elnevezték account managernek.

2) ha nem megy, akkor cégen belül.

3) ha csak cégen kívül megy, akkor is olyat keresnék ami épít a jelenlegi tapasztalataimra.

Egyébként szegedi ssc-k nem érdekelnek? Vagy eleve ott vagy? Akkor megint csak kàr ott hagyni, a saját csapatodon/munkakörödön kívül is van élet ezekben a cégekben.

Ha meg egyszerűen csak Budapesten akarsz lakni (bár szerintem nagyon nem mindegy, hogy Budapesten belül hol, ott helyben dolgozol-e, ha nem akkor mennyit kell bejárni és hova stb... de ezek màs kategóriába tartozó kérdések lennének) akkor szintén az "éri meg" (pénzben mindenképp) ha a mostani munkakörödet "copyzod" a keresésnél. Akkor hamar és jó helyet találhatsz.

Pénzben akkor se számíts többre, a magas budapesti fizetések egy legenda, pontosabban félreértelmezett adat. Más jellegű munkakörök vannak ott és mások akár Szegeden (én a "vidék" szót nem tudom értelmezni ebben a kontextusban, pláne Szeged kapcsán), innen az eltérő átlagok. A kirívó inkább az, ha teljesen ugyanolyan munkaköröd van és eltérő a fizetésed itt vagy ott.

Tudom, mindkettőt próbáltam és azóta is nyitott szemmel járok.

Nem mellesleg a nagy multik se hülyék, nem azért telepítenek Szegedre irodát hogy pár tízezret spóroljanak melósonként, hanem mert annyival jobb lakókörnyezet ez a város hogy sokkal jobb teljesítményt, sokkal hosszabb távon tud kihajtani az emberekből.

Egyébként hr-esként nincs rálátásod fizetési adatokra? :)

2023. máj. 5. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Minimális rálátásom van, mert nem budapesti pozíciókon dolgozom. Hanem vidékin. Fizikai kölcsönzésben és itt a munkahelyem csak ebben a pozícióban van előrelépés, de ezt nem szeretem. Budapesti élethez minimum nettó 350-370-de lenne szükségem és ez érdekelne hogy a gyakorlatban mennyire fizetik ezt meg. Projektmenedzsment területnek számít amit most csinálok egyébként de HR területen belül. HR területre nem szeretnek váltani, plusz verseny tilalmim van ami miatt szinten pálya váltás a cél.
2023. máj. 6. 17:18
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
OK így érthető, akkor az is egy kérdés hogy a versenytilalmi alól hogy/mikor tudsz valahogy kibújni.
2023. máj. 7. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Leginkább sehogy sem tudok. Emiatt is szeretnék más területre menni. De ha nem lenne ez a papír is váltanék.
2023. máj. 8. 09:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!