Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Vidékiként megérné Pestre...

Vidékiként megérné Pestre feljárni dolgozni?

Figyelt kérdés
Ha messze élek van esélyem, hogy kapok munkát? Megtérítik az utazási költségeim vagy nekem kell állnom? Sok időm szabadult fel, valószínűleg valami egyszerűbb mondjuk árufeltöltő vagy recepciós munkakört szeretnék betölteni.

2022. szept. 13. 13:01
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
93%

Gondolom függ attól, hogy merre laksz. Győrből is sokan járnak fel vonattal pestre dolgozni.


“árufeltöltő vagy recepciós munkakört szeretnék betölteni.”


Viszont, ha ilyen munkakörbe szeretnél feljárni és messze van, akkor nem feltétlen megérős.

2022. szept. 13. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
100%
Mit jelent a "vidéki"...? Mennyire messziről?
2022. szept. 13. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
100%
Hát, egyrészt, a fél életedet megeszi az ingázás, ha messziről jársz, másrészt, nem mindenhol térítik a bejárást, akkor meg buksz annyit, hogy már nem éri meg.
2022. szept. 13. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
100%
Fordítsuk meg a kérdést. Egy pesti cég miért alkalmazna vidéki munkaerőt, ha recepciós vagy raktáros munkát tudnál ott is végezni?
2022. szept. 13. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
100%

Valószínűleg nem vennének fel, ha túl messze vagy. Nem akarják hallgatni, hogy késett a vonat, dugó volt, nem tudom. És fizetni sem akarnak annyit, amennyit kellene bejárási támogatásként.

Neked meg a fél életed elmegy az ingázásra.

2022. szept. 13. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
100%
3-as vagyok, a férjem munkahelyén most keresnek új kollégát, volt is egy megfelelő, meg amúgy elég szimpi jelölt is, de 180 km-ről akar bejárni, mert szerinte ez neki nem lenne gond, mert hát pálya, gyorsan lenyomja. Ezért nem vették fel egyébként, bár sajnálták, de elég nagy esély van rá, hogy pár hónap múlva felmondana, mert elege lenne az ingázásból.
2022. szept. 13. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 A kérdező kommentje:
90km sok?
2022. szept. 13. 13:51
 8/24 anonim ***** válasza:
100%

4-esnek igaza van, ha talál pestit, akkor inkább őt veszi fel. Valami hiányszakma kéne. Nem is a bejárási költség miatt, hanem azért, mert általában hosszú távra keresnek, és a vidékiek esetén egyből arra gondolnak, hogy nem fogod sokáig bírni az ingázást. Ha találsz közelebb, lelépsz. Nekem régen fejvadász ajánlotta, hogy be se írjam az életrajzba a lakcímem (amúgy a pestieknek meg sem fordul a fejében, hogy a fővároson kívül is élnek emberek), és az interjún meg mondjam azt, hogy felköltözöm.

Elvileg a bérletet egyébként kell, hogy állják, nem is ez a probléma.

Én most már úgy vagyok vele, hogy megmondom, ha tudomásul veszik, jó, ha nem veszik tudomásul, akkor nem akarok odamenni. Általában akkor szokott lefagyni a mosoly az arcokról, amikor mondom ezt. Eddig még nem vettek fel, bár tény, hogy nem vagyok túl aktív munkakereső, néha-néha adom be valahova. Nekem most van munkahelyem, csak keresek jobbat.

2022. szept. 13. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
100%
Kérdező, hogy sok-e 90 km, az attól függ, mivel teszed meg, mennyi idő alatt és mennyi pénzért.
2022. szept. 13. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
100%

7: nagyon sok.... Még ha autópályán is tudsz jönni, akkor is.

A cégek általában a tömegközlekedést támogatják (86%-osan), és kivételes esetekben 15 ft/km benzinpénzt adHATnak. De ez nudli... ha kocsival járnál...

2022. szept. 13. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!