Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Cafeteria visszautalásra...

Cafeteria visszautalásra kötelezhetnek terhesség esetén?

Figyelt kérdés
Óvónőként dolgoztam múlt hétig, azaz 4 hónapot ebből az évből. A cafeteriát kiadják nekünk egy összegben egész évre. Mivel a terhességről már tudtak, és bejelentettem azt is mikor megyek el, én időarányosan kaptam meg a kifizetést (azaz kb. 3-mad annyit kaptam a kártyámra mint a többiek). Ennek ellenére a főnököm arra kért, hogy utaljam vissza a SZÉP kártyára kiküldött pénzt, méghozzá ugye saját számláról. Akárhol olvastam utána, ilyenről nem látok sehol. Korábban is próbáltak már mindenhogy kihasználni ahogy csak lehetett, szóval nem lepődök meg ha most is át akarnak verni, de van rá esély hogy ilyet tényleg lehet csinálni?

2023. máj. 11. 19:15
 1/4 anonim ***** válasza:
54%

"Akárhol olvastam utána, ilyenről nem látok sehol"


[link]

[link]

[link]


Mégis hol olvastál utána, mesekönyvben?

2023. máj. 11. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Amit küldtél az hogy ha többet fizetnek mint amit ledolgoztam - mintha én is megkaptam volna ugyanazt az összeget mint a többiek - akkor köteles vagyok visszafizetni időarányosan.

Ha elolvastad volna amit írtam, időarányosan kaptam már előre a kifizetést, mert tudták mikor vonulok betegállományba.

Valaki, aki el is olvasta amit írtam, tud nekem ilyenről cikket, törvényt, akármit mutatni, hogy ez jogszerű lenne?

2023. máj. 11. 20:35
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Milyen jogcímen követeli vissza a főnök? Ha jól kaptad az összeget (számold ki időarányosítva),akkor nem kérheti vissza.
2023. máj. 11. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Nekem a túlfizetést levonták az utolsó fizetésemből (mert a SZÉP kártyáról nem lehet visszavenni sajnos). De én a teljes évre megkaptam, és csak azt vonták le, ami az időarányos összegen felül volt.


Elvileg van Cafeteria szabályzat a cégen belül, azt érdemes lenne megnézni. Vagy kérdezd meg ezt a felettest, hogy a Cafeteria szabályzat mely pontja alapján követeli tőled az időarányosan járó összeget. Szerintem ez gyanús, ez olyan, mintha az előző 4 hónapra járó munkabért akarnák visszakövetelni. De a cég Cafeteria szabályzatán múlik szerintem.


Amúgy az ilyen s*eggfej felettesek mindenhol rontják a levegőt, és a normális munkavállalókat vegzálják. Én 1 munkahelyen voltam eddig, tudnék mesélni a nárcisztikus szociopata felettesekről. Vicc az egész, nem tudom, hogy más országban is ilyenek vannak-e.

2023. máj. 11. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!