Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Próbaidő alatt veszélyeztetett...

Próbaidő alatt veszélyeztetett terhesség miatt táppénz?

Figyelt kérdés

A helyzet az, hogy idén december 8-àn kezdtem dolgozni az új munkahelyen. Előtte egy multinàl dolgoztam több évig, majd onnan a csodás gázár emelés miatt elküldtek végkielégítéssel. Így pár napra megszakadt a munkaviszony, kevesebb, mint 30 napra A korábbi rengeteg sikertelenség után sikerült teherbe esnem, már előtte de én még ezt akkor nem tudtam, csak 2 héttel később derült ki.

A házi orvos gdm és egyéb előzmények miatt táppénzre vett, de mondtam, hogy nekem ezt meg kell beszélni a főnökkel, akitől csütörtökre kaptam időpontot konzultálni.


Ezek után gondolom kirug. Ami tök jogos a részéről, korábban én is az ő oldalát képviseltem, mint munkáltató. Ebben az esetben mit tudok tenni? Véd valami jogszabály engem? Menjek munkanélkülire?



2022. dec. 27. 16:21
 1/5 anonim ***** válasza:

Szerintem a munkanélküli 3 hónapig él. Ismerős nem tud felvenni a cégébe?


Sajnos semmilyen jogszabály nem véd ilyen esetben.


Ha terhes vagy, akkor az előző cégednek tudod jelezni és ők át tudják gondolni, hogy visszavesznek-e, de ha már a másik cégnél dolgozol és 30 nap eltelt, akkor sok mindent nem lehet tenni.


Ez elég rossz helyzet, mert szerintem semmi nem fog járni, ha kirúgnak. Ha 120 napnál kevesebbet dolgozol, akkor sem. Egyetemre lehet esetleg jelentkezni az nappalin ad valami jogviszonyt, de nem tudom, hogy elég-e, ha most jelentkezel.

2022. dec. 27. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Kimondottan ilyen esetre van egy tanácsadó, aki erre szakosodott. Nem olcsó, de sokan nyertek már nagyon sokat vele.
2022. dec. 27. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
95%

Nem értem miért akarsz vele konzultálni? Terhesség miatt nem rúghat ki, ha mégis (próbaidő alatti azonnali), akkor ha perled, neki kell bizonyítania hogy nem ez volt az ok.

Ha ez is multi/külföldi tulajdonú, azok nagyon tartanak a munkajogi következményektől. Egyébként egy távoli ismerősömet kirúgták jogellenesen (más, de hasonló szitu), és majdnem hatmillát ítélt neki a bíróság.

2022. dec. 27. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:
100%

Terhesség alatt nem rúghatnak ki.

Viszont próba idő alatt bármelyik fél felmondhat indoklás nélkül,én legalábbis így tudom vagy olyan helyeken voltam ahol így volt megfogalmazva.

Szóval igen esélyes hogy elküld :/

Egyébként az számít hogy szülés előtti 2 évben legyen 1 év bejelentett munkaviszony,nembaj ha megszakítással volt.

2022. dec. 28. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

#4 Illetve, hogy a szülés előtti 42 napban vavy a szülésnél is legyen.


De az még mindig csak az alap csed/gyed-hez elég, szerintem a többség fizetése több, mint a minimálbér.

2022. dec. 28. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!