Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Jelentkeztem egy állásra, be...

Jelentkeztem egy állásra, be is hívtak interjúra, viszont az angol nyelvtudásom (beszéd) már megkopott, hogy elevenítsem fel?

Figyelt kérdés

10 éve érettségiztem, azóta nem volt aktívan szükségem az angolra. Azaz megértem, amit mondanak nekem, de a beszéd nehezemre esik (bár régen is az volt a gyengeségem)

Az állásnál utólag vettem csak észre, hogy az angol meg van jelölve nyelvként, a leírásában nem is szerepelt... De jó lenne nem beégni, jövő héten lesz az interjú. Hogyan tudnám gyorsan összeszedni a beszédkészségemet? Valamilyen alkalmazás? Duolingot elkezdtem ma angolul, ott viszonylag jól megy ennyi kihagyással is, nyelvtanban tévesztek csak néha.


2023. máj. 12. 23:49
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
Azt elfelejtettem, hogy az önéletrajzomban a középfokú angol nyelvvizsga szerepel, szóval nem akadémiai szintet várnak tőlem.
2023. máj. 12. 23:54
 2/12 anonim ***** válasza:
54%

Ha ennyire fontos számodra a pozíció, elmennék tanárhoz pár órára. A legfontosabb kifejezéseket, témákat átbeszélném vele, hisz ő biztos tudja, hogy mikre mennek rá egy ilyen interjún, mit érdemes átgondolni.

Vannak állásinterjú kérdések interneten, megpróbálnám otthon, magamtól átgondolni és megfogalmazni.

Egyébként meg az, hogy bele van írva az angol, még nem jelent semmit. Két allasom volt eddig, mindkettőnél fel volt tüntetve a nyelv, az elsőnél még levelet is írattak velem interjún, de 5 év alatt egyszer sem kellett használjam az angolt. Néha át sem gondolják, hogy mi kell a pozihoz, csak egy sablont benyomnak.

Legrosszabb esetben pedig, ha felsülsz, akkor szóba hoznám, hogy az aktív tudásom most jelenleg nincs meg, mert nem használtam a jelenlegi munkahelyen, de nyitott vagyok a tanulására, amennyiben ez elvárás a pozícióhoz. Viszont ezt csak akkor mondd, ha valóban felsültél, előre ne kezdj magyarázkodni, mert szerintem annál nincs rosszabb. Sok sikert!

2023. máj. 13. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen.

Időpontegyeztetés is a munka része, ahol (szerintem) 100%, hogy angol nyelven is telefonálnak. Igyekszem mindent megtenni, számomra nagyon vonzó pozíció, remélem élőben is hasonló lesz a benyomás.

2023. máj. 13. 00:36
 4/12 anonim ***** válasza:
73%
Van 1000 féle internetes oldal, csetszobák ahová megfogod a mikrofonodat belépsz és elkezdesz angolul pofázni. Nem tudományos konferencia szint lesz max azt mérik fel hogy valóban tudsz-e 2 értelmes mondatot mondani. Erre a legjobb módszer ha belépsz valami random discord anime szerverre és beoltod mikrofonon akik ott vannak a közösben. Én olyan magas szintre felhúztam 2 nap mikrofonon pofázás meg oltogatás után az angolomat hogy a magyart is akcentussal kezdtem el beszélni.
2023. máj. 13. 03:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
71%
4es tanácsa qrva jó amúgy
2023. máj. 13. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
76%
Írj meg előre 10-15 mondatot a tapasztalataidról, arról, hogy miért akarsz az adott cégnél/poziban dolgozni, miért előny a cégnek, ha téged vesz fel. Ha ezeket megtanulod, nagy bajod nem lehet.
2023. máj. 13. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Az ilyen interjúkon általában pár percre angolra váltanak, és feldobnak valami közhelyes témát. Kb. mesélj magadról, miért akarsz itt dolgozni, mik a céljaid. Simán elő lehet készülni rá és egyedül is gyakorolhatod a beszédet. Csak figyelni kell rá, hogy ne csak monológot írj, valamire biztos rá fognak kérdezni, hogy menj részletekbe, de ezt tudod irányítani azzal, hogy bedobsz olyan csali témákat direkt azért, hogy arra kérdezzenek rá és elő tudsz készülni válasszal.


"10 éve érettségiztem, azóta nem volt aktívan szükségem az angolra"


Ez inkább olyan dolog, hogy magadat hoztad olyan helyzetbe, hogy ne legyen szükséged rá. Belekényelmesedsz a lokalizált tartalmakba (mindennek a fordítását olvasod, mindent szinkronizálva nézel, csak magyar felületeken kommunikálsz). Így nyilván meg fog kopni a tudásod.

2023. máj. 13. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
82%
Írj privátban egy e-mail címet, átküldök egy doksit HR-es angol interjú kérdésekkel.
2023. máj. 13. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

"Hogyan tudnám gyorsan összeszedni a beszédkészségemet? Valamilyen alkalmazás? Duolingot elkezdtem ma angolul"

Erre pont nem jó a duolingo.

Egy héten át csak angolul hallgass minden médiatartalmat, angolul használd a netet, állítsd át angolra a telefonodat meg minden más kütyüt, és keress valakiket, akikkel angolul dumálgathatsz mindenféléről. Discordon pl. vagy ilyesmi.

2023. máj. 13. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

"Írj meg előre 10-15 mondatot a tapasztalataidról, arról, hogy miért akarsz az adott cégnél/poziban dolgozni, miért előny a cégnek, ha téged vesz fel. Ha ezeket megtanulod, nagy bajod nem lehet."

Azért a HR-esek se teljesen hülyék. Egyből leveszik, hogy csak előre betanult néhány mondatot, ha máshoz meg két szót se tud hozzászólni (mondjuk ahhoz, hogy mit szól ehhez a ronda esőhöz, vagy busszal jött-e, vagy autóval, hogy hogyan talált parkolóhelyet, stb.). Azért ha az lenne a feladat, hogy különböztesd meg az angolul valóban jól beszélőt attól, aki csak el akarja hitetni magáról, tudnál kérdezni olyanokat, amikből kiderülne, nem? Úgyhogy a HR-esek valószínű, hogy jobban fel lesznek készülve, mint ő.

Különben sem érdemes megpróbálni úgy beállítania magát, mint aki pöpecül tolja az angolt, ha valójában nem, mert nagy beégés lesz, amikor majd éles helyzetben derül ki, és ezzel beégeti a céget vagy ilyesmi...

2023. máj. 13. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!