Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » A MÁV valóban szoci munkáltató...

A MÁV valóban szoci munkáltató,és tanya?

Figyelt kérdés
Több a vasútnàl dolgozó ismerősöm így gondolja.

2023. máj. 13. 16:02
 1/9 anonim ***** válasza:
91%

Ilyen a közszféra.

Aktatologató, és láblógató hadakat tart fent az ország.

2023. máj. 13. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
83%

Dolgoztam 2 hónapot a járműjavítóban még 2018-ban, az akkor épülő IC+ kocsikban az elektromos hálózaton dolgoztam.


A világ legegyszerűbb dolgait sem lehetett a felettesekkel megbeszélni/elintézni, mert mindenki a másikra mutogatott. Ezek a felettesek természetesen mind ilyen 50-60 éves kivénhedt életunt kiskirályok. Munkaeszköz elvétve, egymástól kéregetünk. A hálózat tervrajzán 3 kocsi osztozott, mert véletlenül sem lehet kinyomtatni többször, az túl drága. Ha az első kocsin voltál és harmadikban volt a rajz, akkor sétálhattál 50 métert oda, meg 50-et vissza, csak hogy megnézz valamit és tudd folytatni, ez főleg kezdőként vicces, mikor fejből SEMMIT nem tudsz és mindenhez a papír kell, egyszer meg is szólta az egyik fel-alá bicikliző kiskirály, mit lófrálok fel-alá, hát mondom papír nélkül nehéz dolgozni. Ezután gondoltam jobb lenne, ha lefényképezném az egészet és telefonból tudnék dolgozni, természetesen akkor meg azért ugatott, hogy miért van a telefon a kezemben, 2 hónap után kiraktak, mert a főnök fiának haverja akkor tett le valami járművillamossági OKJ vizsgát (PÓTVIZSGÁN!) és kellett neki a hely. Távozáskor vittem amit tudtam. 🤷‍♂️


2 hónap alatt keveset láttam, de ugyanakkor bőven eleget és túl sokat. Abszolút szocializmus. Soha nem nőtte ki, megragadt a múltban.


Ui: 5 éve volt és azóta is kapom a vasutas nyugdíjpénztártól minden év végén az az évi összesítést, ami persze mindig 0Ft, de hiába szóltam nekik, hogy takarodjanak, csak küldik még mindig. Persze nem is csodálom, hogy abban a bürokráciában egy ilyen egyszerű dolgot képtelenek elintézni, mint hogy egy rohadt listából kitöröljék a nevemet. :D De én szívesen pazarlom a pénzüket, fizetek úgyis épp elég adót, aminek soha nem látom nyomát, hát tessék, évente egyszer egy boríték, bélyeg, A4-es lap, ezt fizetem. :D

2023. máj. 13. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
2-es, elkepesztő, és az a vicc, hogy teljesen rímel a 70-es években a vasútnál dolgozó rokonom történeteire.
2023. máj. 13. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

A vasútnál háromféle ember dolgozik:


1.) Az elhivatott: ők viszik a hátukon a céget. Kb. 10% vagy annyi sem. Ők a versenyszérában is sikeresek lennének, de vasútfanatukusak vagy Stockholm-szindrómások.


2.) A kiégett versenyszférás: átfedésben van az elhivatottal jó szakember, aki keresett valami nyugisat.


3.) A potyautas: nem igazán ért semmihez, még azt sem csinálja, amihez igen. A versenyszférában megélni képtelen volna.


Hogy miért engedi a máv/állam? Talán jó azért, mert jól kozmetikázza a munkaügyi adatokat, talán azért, mert nagy cégtől többet lehet sikkasztani, talán mindkettő.


#2: ez az adatbázis frissítés/hírlevél törlés dolog a versenyszféránál sem nagyon megy. Telekomnál és Vodánál is tapasztaltam, hogy többszöri adatmódosítás után is 15-20 éves címeimmel vagyok az adatbázisukban, pedig azóta már kétszer költöztem. A digi nem tudja tisztességesen megoldani a csoportos beszedést, mert nekik muszáj a hónap utolsó naptári napján terhelni, ha meg az nem banki minkanap, átcsúszik a következő hónapra, akkor meg az aktuális havit nem tudja terhelni, mert a másodiknál letilt a limit.

2023. máj. 14. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Tűpontos leírást adott a 2-es és a 4-es válaszoló is. Nagyon nem lehet mit hozzátenni. Kérdező ha a MÁV-csoporthoz mennél dolgozni csak akkor tedd ha van befolyásos ismerősöd, különben hamar remálommá válik. Én versenyszférából váltottam, volt megfelelő hátszelem, így évekig arany életem volt. Aztán nyugdíjba ment a rokon, az új felettes átrendezte a terepet, onnét kezdve az ő rokonainak állt a világ, pokollá váltak a munkanapjaim a vasúton. Így nem sokkal később visszamentem a versenyszférába.
2023. máj. 14. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
23%

Fú 2-es egészen 2 hónapig? Ráadásul egy a mávtól gyakorlatilat teljesen független magáncégnél? 2 hónapot? És ilyen markáns véleményed van? Komoly ember lehetsz. Nem azért rúgtak ki, mert kellett másnak a hely, hanem mert egy gyökér vagy. Ez már így a szöveged alapján lejön.

"Tűpontos leírást adott a 2-es"

Lótüdőt! Csak egy sértődött kisgyerek!

Mondom ezt 25 év MÁV munkaviszonnyal.

Szoci? Mit értesz szoci alatt? Kifejtenéd kedves provokálós kérdező?

2023. máj. 15. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
23%

Ok, akkor kvázi magáncég. A lényeg, hogy onnan nincs semmiféle rálátás a vasút tényleges működésére. Csak egy nagyon pici szeletét láttad. 2 hónap alatt még a wc-t sem találtad meg mindig és még teli szájjal fröcsögsz itt. A papírodon amit kaptál amikor eljöttél le van írva, hogy nem is nyilatkozhatnál így.

Na mindegy.


A külsősöknek meg csak annyi jön le a MÁV-ból, hogy jön egy vonat rajta egy bunkó kallerral. Pedig az csak a MÁV-Start. A háttérről és a többi vállalatról, szervezeti egységről fogalmatok sincs. Vannak nagyon jó helyek is ahol tök jó melózni és normálisak a főnökök is. Lusta tohonya trógerek pedig vannak a multiknál is. Sőt!

2023. máj. 17. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

#8


"A háttérről és a többi vállalatról, szervezeti egységről fogalmatok sincs."


Ó, dehogynem. Túlságosan is.


"Lusta tohonya trógerek pedig vannak a multiknál is."


A különbség, hogy a civil szféra profitorientált. Az ilyen alkalmazott hamar lapátra kerül. Az ilyen vezető meg hamar becsődölteti a céget, és nincsenek mögötte adófizetők, akik megmentsék.

Ti meg elvagytok a törvénybe foglalt langyos vízben.

2023. máj. 17. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

"Ó, dehogynem. Túlságosan is."

Na mesélj Andersen!


"Ti meg elvagytok a törvénybe foglalt langyos vízben."

Az már rég nem langyos :D Ebből látszik fogalmatlan vagy.

2023. máj. 17. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!